אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. אביזרים לרכב
  6. /
  7. ליטוש פנסים לרכב

ליטוש פנסים לרכב

כל כמה זמן מלטשים את הפנסים של האוטו? איך מבצעים ליטוש פנסים לרכב?

הפנסים של הרכב צריכים להיות תקינים על מנת להבטיח נסיעה בטוחה. קודם כל, הפנסים משפיעים על הבטיחות של הרכב עצמו ועל היכולת של הנהג לראות היטב את תנאי הכביש. אבל אם הפנסים לא תקינים או לא מספיק מלוטשים, המשמעות המיידית היא פגיעה בטווח הראייה של הנהג וסיכון לכל יושבי הרכב.

אבל הליטוש של הפנסים משפיע גם על שאר הנהגים שעל הכביש. אם הפנסים לא מלוטשים והאור שיוצא מהם לא מספיק בוהק, מי שמגיע מול הרכב עלול לפספס אותו. זה כולל גם את הנהגים בנתיב הנגדי, גם את הרכבים שאותם מנסים לעקוף ובמקרים מסוימים אפילו הולכי רגל. אז כדי למנוע תאונות, צריך לדאוג ללטש את הפנסים ולעשות את זה באופן מקצועי עם מי שמתמחה בכך.

פנסים מלטשים דרכנו

אנו יכולים לדאוג לרכב שלך ולהבטיח את התקינות והליטוש של כל סוגי הפנסים. מלבד ארגז כלים מקצועי שמתאים לכל סוגי הרכבים, מאחורי הצוות שלנו יש שנים של ניסיון מוכח. 

מבחינתך, הפתרון הוא לרכז את הדרישות תחת קורת גג אחת ולפנות אלינו בכל מקרה של דילמה או התלבטות. אחרי שנבין מה מצב הפנסים ונבדוק את הצורך בליטוש, נמליץ לך מה לעשות כדי להפוך את הנסיעה לבטוחה יותר.

תדירות ליטוש פנסים לרכב

באופן עקרוני, ליטוש אמור להתבצע אחת לכמה שנים או בהתאם לאופי השימוש ברכב. אם מדובר על מכונית משפחתית שנוסעת רק על הכביש ובתנאים רגילים, סביר להניח שניתן יהיה להסתפק בליטוש לעיתים רחוקות יחסית. אבל אם זהו רכב שטח שגם נוסע בחול, צובר לכלוך וסופג שחיקה בחלק הקדמי של הפנסים, הליטוש יתבצע לעיתים קרובות יותר.

אפשר גם לדעת שהגיע הזמן לבצע ליטוש פנסים ולפנות לאנשי מקצוע כדי לעשות אותו. זה למשל מה שנהגים שמים לב אליו כאשר הם מדליקים אורות אבל לא רואים היטב את מה שקורה לפניהם, או בכל מקרה שבו מקבלים אינדיקציה מהסביבה לכך שהרכב לא מספיק בולט.

ליטוש פנסים אחרי מבחן רישוי שנתי

הפנסים נבדקים במבחן רישוי שנתי. כחלק מהבדיקה של הפנסים והאור הגבוה או הנמוך, בודקים גם את הפלסטיק שעוטף אותם. אם הרכב לא עובר את הבדיקה ולכן גם נכשל במבחן הרישוי, הנהג יקבל הפניה ברורה לעבור ליטוש מסודר וכולל של הפנסים.

כמובן שניתן גם להקדים תרופה למכה ולתאם ליטוש פנסים לרכב עוד לפני מבחן הרישוי השנתי. זה בדרך כלל פתרון משתלם יותר, כי הוא חוסך את התשלום על המבחן החוזר ואת אובדן ימי העבודה. 

למעשה, כדאי לשלב את הליטוש כחלק מהתחזוקה הקבועה של הרכב. אם כבר מבצעים ליטוש של הפנסים, ניתן גם לבדוק את הצמיגים ולהגיע מוכנים אל מבחן רישוי שנתי לכל סוגי הרכבים.

רוצה רכב מתוחזק? אנחנו כאן בשבילך

יצירת קשר עם הנציגים שלנו תאפשר לך לדעת איזה סוג של תחזוקה נדרשת עבור הרכב. אצלנו מחכה לך קטלוג מגוון של צמיגים, פתרונות יצירתיים ואביזרים משלימים. כל אחד מאיתנו ישמח לענות לך על השאלות הנפוצות ולהסביר לך איך לתחזק את הרכב כדי לשמור על הערך שלו.

תחזוקת הרכב שווה לך כסף ובעיקר ביטחון אישי. לא משנה מתי מבחן הרישוי, כדאי ליצור עמנו קשר בהקדם. מבחינתך, זה מתחיל בהשארת פרטים באתר וכולל כמובן גם ליטוש פנסים לרכב באופן מקצועי ולפי סוג הרכב או דרישות היצרן. המומחים שלנו לשירותך!


טואול - בניית אתרים