אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. צמיגים לרכב
  4. צמיגים

צמיגים

הצוות שלנו נתקל פעמים רבות בשאלות שחוזרות על עצמן והן חיוניות מאוד ללקוחות שלנו. למענכם ריכזנו מעט מהשאלות הללו וכן תשובות קצרות לכל שאלה. אנו עומדים לרשותכם בכל עת על מנת להעניק לכם הסבר מפורט יותר לכל שאלה, ומזמינים אתכם אלינו להתרשם בעצמכם מההיצע הרחב של צמיגים לרכב מכל הסוגים, לכל מטרה וממיטב היצרנים בעולם.

האם שווה לקנות צמיג יקר

זוהי אחת השאלות הראשונות ששואלים נהגים. כאן נחלקים הנהגים לחבר'ה שמתעניינים ברכב ובנהיגה ולחבר'ה שנושאים אלו לא מצויים בראש מעיינם. השאלה הזו באה לרוב מחבר'ה שפחות עוסקים בנושא, והתשובה עליה היא בפירוש "כן". יש צמיגים זולים : יש אפילו הרבה צמיגים זולים מאוד, כמו שיש הרבה מוצרים זולים אחרים. מחירו של צמיג – כמו של מרבית המוצרים בעולם – משקף את איכותו. ההבדל בין רכישת מכונת קפה זולה לבין רכישת צמיג זול הוא שתקלה במכונת קפה תשאיר אותך בלי אספרסו, אבל תקלה בצמיג עלולה לקחת ממך את היקר לך מכל. זוהי התשובה הברורה ביותר : צמיגים טובים מצילים חיים.

איך צמיגים מצילים חיים 

זו השאלה הבאה של מי שמבקש להבין עוד שלב בדרך לרכישת צמיג איכותי. התשובה פשוטה. הכביש גובה קרבנות מדי יום בישראל בתאונות דרכים רבות. חלק מהתאונות הן פרי של נסיבות התלויות באדם ונהיגתו, בחלק מהתאונות הנפגעים אינם אשמים וכך הלאה מגוון רחב של אופציות. צמיג איכותי הוא חלק מהותי מהנהיגה שלך ומהתמודדות עם מצבי חירום : בלימת פתע מוצלחת מונעת ממך תאונה, אבל אם החומר ממנו עשוי ומורכב הצמיג מתחמם מהר כבר בהתחלת הבלימה ומתחילה החלקה קדימה, אזי כנראה התאונה הזו לא תמנע ממך. פנייה בכביש רטוב היא דבר מסוכן אם אתה במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך : המהירות הזו משתנה בין צמיגים, כאשר הזולים יחליקו במהירות נמוכה משמעותית מהמהירות בה יאבדו צמיגים איכותיים את אחיזתם.

למה עוד תורמים הצמיגים

מעטים מקשרים בין תפקידו של הצמיג בנסיעה רכה ונוחה, שקטה ובעלת צריכת דלק נמוכה. רבים סבורים שהפרמטרים הנ"ל קושרים לבולמים ולקפיצים, למנוע ולבידוד הקול והאקוסטיקה – אך לא רק. צמיג איכותי בנוי כך שהמגע שלו עם הכביש יעניק לו מקסימום אחיזה מצד אחד יחד עם נהיגה חלקה ושקטה מאידך. רעשי נסיעה מגיעים בחלקם הגדול מהצמיגים שלנו, וצמיג שקט הוא מפתח לנהיגה שקטה. הטלטולים מעלה מטה שסוג רכב [ שעולה למשל על בליטה בכביש ] נספגים גם על ידי הבולמים אך גם על ידי הצמיגים. בנסיעה בכל מהירות מקפצת דופן הצמיג מעלה מטה, וצמיגים טובים מעניקים גמישות יחד עם איתנות : ניפוח של צמיגים בלחץ אוויר נכון למשקל הרכב וסוגומשפר עד למקסימום את תפקידם של הצמיגים בשיכוך מהמורות, שהוא אחד המרכזיים במתן תחושת נהיגה רכב ונוחות בנסיעה.

מה לגבי צריכת דלק

צמיג ניכר ברכיב מדיד של התנגדות לגלגול. לכל צמיג יש עיצוב סוליה שונה, אלו הם החריצים בתחתית הצמיג, אשר תפקידם לנקז נוזלים ולאפשר אוורור יחד עם אחיזה ועוד. סוליית הצמיג קובעת את ההתנגדות שלו לגלגול, כלומר כמה כח יצטרך להפעיל עליו המנוע של הרכב על מנת להתחיל בהנעתו ולהמשיך בה. המספר הזה נראה קטן אך בחישוב של מאות אלפי ק"מ אנו למדים כי להתנגדות לגלגול חשיבות מרכזית בהקטנת צריכת הדלק והיא מאפיין שכיום מתגאים בו יצרני צמיגים מובילים בעולם. נוספים על כך הם פרמטרים של משקל ואחיזה, המשתתפים אף הם בקושי או בקלות של הנעת צמיגים ספציפיים.

logo בניית אתרים