אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מאמרים ג'נטים מגנזיום
  4. ג'נטים מגנזיום

ג'נטים מגנזיום

 בראש ובראשונה פוגש הרכב שלנו את הכביש על ידי הצמיגים. במקום השני מצויים חישוקי הגלגל, אליהם צמוד הצמיג והם המנווטים אותו על ידי ההגה. ההתאמה בין הצמיג לחישוק מאפשרת לצמיגים לשמור על לחץ האוויר הדרוש שלהם, בלחיצה כנגד דפנות החישוק, וככזו היא נדרשת כמובן להיות מושלמת. כפי שחשיבותו של הצמיג לרכב אינה מוטלת בספק, כך חשובה גם החוליה הבאה בשרשרת – מה קרוי בפי כולם ג'אנט, דהיינו החישוק עליו מורכב הצמיג. אחד המושגים היותר נפוצים בתחום הוא ג'נטים מגנזיום, ומקורו בימים בהם מגנזיום שימש מרכיב בסגסוגת שממנה יוצר הג'אנט. כיום מיוצרים ג'אנטים לרכב מאלומיניום ומסגסוגות חזקות וקלות שונות. המגנזים בפני עצמו נותר המונח המרכזי המוכר לנו, אך נזכור שכאשר אנו אומרים ג'נטים מגנזיום איננו מתכוונים בהכרח לכאלו העשויים מחומר זה.

מה ההבדל בין חישוקי אלומיניום לג'אנט המתכת עמו מגיע הרכב?

ג'נטים מגנזיום וחישוקים קלים ומתקדמים אחרים מעניקים הבדל ניכר בין ג'אנט ברזל 'רגיל' הן במראה והן בביצועים. מטבעם, השדרוג שמציעים ג'אנטים לרכב העשויים מחומרים מתקדמים [ויקרים] יותר הם הפחתת המשקל הכללי של הרכב והמשקל –וחשוב מכך – הפחתת המשקל הספציפי שנושא כל גלגל. יש הבדל ניכר בין תוספת המשקל שמוסיפים למשל שני נוסעים לרכב, כאשר משקל זה מתחלק אחרת מבחינת העומסים, לבין המשקל ששוקל כל גלגל בעצמו.

הג'אנט המקורי של הרכב עשוי ממתכת פשוטה – שהיא מצד אחד חזקה דיה לשאת את המטלות הנדרשות ממנה, אך מאידך משקלה גבוה יותר ממשקל החישוקים המתקדמים לרכב. חישוק אלומיניום נישא ע"י הסרן בצורה עדיפה הודות למשקלו הנמוך יותר : כאן אנו מדברים על משקל המכונה בלתי מוקפץ, וזהו המשקל שאינו נישא על ידי בולמי הרכב – דהיינו משקלו הספציפי של מכלול הצמיגים והגלגל. משלו הבלתי מוקפץ של הרכב משפיע על יכולת הניהוג שלו, על הקשר האינפורמטיבי בין ההגה לכביש [וכמובן לנהג, הנעזר בתחושות ובמידע על מנת לנהוג, בפרט ברכבי ספורט ובנהיגות תובעניות יותר]. ג'אנט מגנזיום מעניק יתרון זהה לרכבים ספורטיביים מצד אחד ולרכבים רגילים – משפחתיים – מצד שני. הנהיגה העדיפה נותרת זהה גם במשימות נהיגה יום יומיות, המשקל המופחת מהווה את אותו יתרון וכמובן שלדיון נכנס גם נושא החוזק והאיתנות של חישוק מתקדם מול חישוק המתכת המקורי.

חישוקי מגנזיום – הפן האסתטי

החלפת הג'אנטים של הרכב חיונית לפעמים במישור האסתטי לא פחות מאשר בשאר המישורים, ועבור רבים מהנהגים החשיבות של מראה הרכב עם ג'אנטים חדשים היא הקובעת. ג'אנטים ספורטיביים מגיעים כיום בשלל תצורות, והעיצובים שלהם הולכים והופכים נועזים ומתקדמים יותר. מה שפעם יכלנו לראות ראק בסרטים על רכבי יוקרה ורכבי ספורט מצוי כיום בהישג ידנו. בית המאסטרו משווק בישראל מבחר רחב מאוד של חישוקי אלומיניום וג'אנטים ממגוון סוגים ועיצובים כל סוגי הרכבים, לרבות פלח רכבי ה-4X4 אשר לצד רכבי הספורט נהנה מאופציות רבות של שידרוגים ושיפור מראה הרכב.

בחירת ג'אנטים חדשים

בין הלקוחות יש את אלו המגיעים עם ידיעה ברורה של סוג החישוק שהם רוצים, שם היצרן, מספר הדגם ואפילו הצעת מחיר מטעמם. אנו נהנים לפגוש את הלקוחות הללו ולהציג בפניהם את מוצרי היוקרה המיועדים לפלח העליון של משדרגי הרכב. לקוחות אחרים מגיעים עם רצון כללי להחליף את הג'אנטים המקוריים שברכבם לחישוקים יפים ומתקדמים, ויחד אתם אנו מציגים בפניהם את ההמלצות הבסיסיות ואת המוצרים הקיימים המיועדים לרכבם. לכל לקוח טווח מחירים אחר אותו הוא מעוניין להשקיע ובית המאסטרו מציע ג'אנטים במחירים מגוונים, מג'אנטים זולים ועד ליוקרתיים ממיטב היצרנים בעולם, אשר מחירם בהתאם.

בדומה לרכישת צמיגים חדשים, גם לחישוק יש תפקיד חשוב בין מכלולי הרכב. מאחר ורכישת ג'אנטים מלווה את הרוכש או את הרכב למשך שנים ארוכות מאוד- ולרוב למשך כל חיי הרכב - אנו ממליצים להשקיע מעט יותר ממה שתכננתם, במידה ואתם מחפשים את המוצר הזול ביותר, ולבחור מראש במוצר המצוי רמה אחת למעלה. הכלל שלפיו היקר יותר הוא הטוב יותר בולט במיוחד בענף הג'אנטים, וההמלצה הכללית היא לרכוש ג'אנט מבית טוב ויצרן בעל מוניטין. במקביל קיימים חישוקים זולים או ג'אנטים במבצע, ואנו נתכבד להציג את העדיפים שביניהם עבורכם.logo בניית אתרים