אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. איזה אחריות מקבלים על מצבר?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


איזה אחריות מקבלים על מצבר?

איזה אחריות מקבלים על מצבר?

אם אתם מעוניינים לקנות מצבר לרכב שלכם, חשוב מאד לזכור שמדובר על רכישה משמעותית. המצבר הוא הבסיס לפעילות התקינה של הרכב שלכם בכלל, ושל מערכת החשמל בתוכו בפרט. המצבר מאפשר לכם להתניע את הרכב, וגם להמשיך ולנסוע. מצבר פועל על עיקרון ייחודי, שכן תוך כדי נסיעה הוא גם טוען את עצמו מחדש, וכך הוא יכול לשמש אתכם שוב ושוב, ואתם יכולים לנסוע באופן בטיחותי, ותמיד להתניע את הרכב בקלות.

לכן, בבואכם לרכוש מצבר חדש, אחד הנושאים החשובים ביותר לבדיקה, צריך להיות האחריות שאתם מקבלים על המצבר. אבל מה כלול באחריות, לכמה זמן היא תקפה, ומה חשוב לבדוק בנוגע אליה?

 

כך תדעו לבחון את האחריות

ראשית, כמובן שהקריטריון הנוח ביותר לבחינת אחריות, הוא באשר למשך האחריות שאתם מקבלים. באופן כללי, ככל שהאחריות היא לתקופה ארוכה יותר - כך זה אומר שהמצבר אמור להיות איכותי יותר. זכרו שעל פניו, אחריות עבור מצבר, אומרת שבמידה ויש בו תקלה - אתם מקבלים את התיקון ו/או ההחלפה של המצבר באופן ממומן לחלוטין, מבלי שעליכם להוציא אגורה מכיסכם. חברה שמוכנה להתחייב לאחריות ארוכה יותר על מצבר - סימן שהיא בטוחה בכך שהמצבר שלה יחזיק מעמד לאורך זמן, וכלל לא יהיה צורך בתיקונו. כמובן שאם מדובר על אחריות קצרה עבור מצבר, הדבר יכול להדליק נורה אדומה.

אבל מהו בכלל משך הזמן הסביר לאחריות עבור מצבר? בעקרון, תקופה של שנתיים נחשבת לתקופה ממוצעת וסבירה למדי. תקופת אחריות של שנה עבור מצבר נחשבת מעט קצרה, אך עדיין נמצאת בתחום הסביר. אם מדובר על אחריות לחצי שנה בלבד עבור מצבר - זה כבר אמור להיות קו אדום שמומלץ לא להגיע אליו. כמובן שיש מצברים עם תקופת אחריות ארוכה יותר, שיכולה להתאים לכם.

אולם, מעבר לתקופת האחריות על המצבר, כדאי לשים לב גם מה האחריות בכלל כוללת. אפשר שיציעו לכם אחריות פנטסטית - למשך חמש שנים ויותר. על פניו נראה שמדובר על מצבר איכותי מאד. אולם, כעת יש להסתכל לעומק על סעיפי האחריות, ולראות אילו מקרים היא בכלל מכסה. האם במסגרת השירות תוכלו לקבל שירותי ייעוץ במקרה של תקלה? האם השירות כולל בדיקה של המצבר או רק החלפתו? האם האחריות כוללת גם שירות כמו חיזוק חיבורים, החלפת מים, החלפת חומצה וכיו"ב? ובמידת ויש בעיה במצבר - האם יש בין השאר שירות של איסוף הרכב, או שירות שמגיע עד הבית, וזאת ללא תוספת מחיר?

חשוב מאד גם לשים לב, מי בכלל ערב לאחריות שתאם מקבלים על המצבר. יש מקומות שאמנם ימכרו לכם מצבר עם תעודת אחריות - אך הם לא אלו אשר נושאים באחריות, אלא מדובר על חברה אחרת. לכן, בבואכם לקנות מצבר, תמיד יש לוודא מול הגורם המוכר, מי עומד מאחורי תעודת האחריות, ולמי פונים במידה ויש תקלה.

 

מסייע בטווח הארוך

אין לזלזל בבדיקת האחריות עבור מצבר לרכב שלכם. יש לזכור שהמצבר הוא רכיב חשוב מאין כמוהו, והוא זה שאחראי לכל הפעילות התקינה של הרכב. ברגע שי שלכם תעודת אחריות מקיפה ומלאה עבור המצבר, הדבר כבר מראש מקטין את הסיכוי לתקלה במצבר, וגם במידה וזו מתרחשת - תוכלו לקבל שירות מעולה.

logo בניית אתרים