אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. איך קונים מצבר?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


איך קונים מצבר?

מצבר, מילה נרדפת לסוללה, הוא לרוב מוצר לא זול שישמש אותנו בתקווה לשנים ארוכות ובאופן מיטבי. מצבר הוא למעשה התקן המזרים חשמל לשפע של אביזרים, מכשירים ופריטים המצויים בשימוש יום יומי והם זקוקים לאספקת חשמל לשם פעולתם. בכל פינה אליה תפנו ראשכם תמצאו מצבר בשימוש - ברכבים פרטיים, רכבי שירות, רכבי גולף, כלי עבודה, טלפונים ניידים, טלפונים אלחוטיים, טלפונים קווים, קלנועיות, רכבים חשמלים, ציוד מכני כבד, רכבים חשמליים, מכונות לשטיפת רצפות, במות הרמה, מתקני הרמה, יאכטות, מצלמות, מחשבים, צעצועים, משאיות, קרוואנים, סירות, מצברי אנרגיה סולרית, אופנועים, מצברי גיבוי, מצברי פריקה עמוקה, עגלות נכים, ציוד חקלאי, רכבי שטח, רכבי חילוץ ועוד....

 

איך יודעים איזה מצבר לרכוש

ים של מצברים לאין סוף שימושים בהרבה מאד טכנולוגיות עם מאפיינים שונים ובמגוון מחירים. איך נדע מה לקנות?

 1. מטרתו של מצבר: כאמור, הרבה מצברים כמעט לכל שימוש. לשם הפעלת כל מכשיר נחוץ מצבר ייחודי ומותאם. לכן זוהי השאלה הראשונית והבסיסית שיש לשאול בטרם רוכשים מצבר.
 2. בין אם מדובר במצבר לרכב, בסוללה לסלולרי, בסוללה למחשב או במצבר של הטרקטורון: בדקו את תו התקן. קנו רק מצבר עם תו תקן איכותי שמבטיח איכות וימנע מכם מפח נפש.
 3. מצבר אידאלי: לפני קנייה של כל מצבר בחנו מה הכי חשוב למכשיר שבידיכם וכיצד תקנו מצבר אידאלי עבורו. למשל, אם תרכשו סוללה למחשב הנייד תתחשבו ביצרן, בדגם ובקיבולת הנחוצה, כמו גם בשרידות הסוללה, באיכותה ובמשך חיי הסוללה, הן במשך שרידות בעת הפעלה, הן בזמן ההתפרקות והן בתוחלת החיים לטווח הארוך. כשאתם בוחרים מחשב נייד אתם בעצם בוחרים סוללה וסוללה איכותית היא זו שמשפיעה יותר מכל על איכותו הכוללת של המחשב. אם אתם קונים מצבר לרכב התחשבו ביצרן של הרכב, בסוג הרכב, בשנת הייצור של הרכב, בנפח המנוע, בכמות החשמל לה הרכב הספציפי זקוק לשם פעילות תקינה וכדומה.
 4. קיבולת של מצבר: קיבולת וכוח של מצבר נמדדת ביחידות של Ah (אמפר שעה). קיבולת זו מצוינת על ידי ספרה לפני הסימון HA. המשמעות של הסימון היא שהסוללה מסוגלת לספק את הכמות המצוינת של האמפר בזמן המצוין. כך למשל, נוכל להסיק לגבי סוללה שכתוב עליה שהיא בעלת קיבולת של 1Ah שהיא מסוגלת לספק זרם של אחד אמפר למשך שעה אחת. קנו מצבר מתאים למכשיר המופעל בהתאם לכמות החשמל ולעצמה לה הוא זקוק. כך, למשל, מצבר לרכב יכול להגיע עם מתח של ששה וולט או 12 וולט. המתח המתאים לכל רכב תלוי בסוג הרכב, ביצרן, בדגם ובנפח המנוע - חשוב שתבררו מה מתאים לרכב שלכם טרם רכישת המצבר.
 5. חשבו על איכות הסביבה: מצבר מזיק לסביבה משום שבעת פעילותם של חלק מהמצברים נפלטים לאוויר גזים רעילים הפוגעים באיכות הסביבה. כמו כן, המצברים עשויים מחומרים שאינם מתכלים והם נערמים כפסולת רעילה המפריעה לאיזון הטבעי של הטבע והם מפרישים לאוויר, לאדמה ולמקורות המים חומרים רעילים הפוגעים בבריאות האדם. בשל כל אלה חשוב לקנות מצברים ידידותיים, מצברים רב פעמים שניתן לעשות בהם שימוש חוזר בסיום פעולתם, משלא ניתן לעשות בהם כל שימוש נוסף יש להעבירם למחזור ולהתייחס אליהם כאל פסולת מסוכנת כי זה מה שהם. 
טואול - בניית אתרים