אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. האם מומלץ לרכוש מצברים משומשים?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


האם מומלץ לרכוש מצברים משומשים?

מצבר הוא חלק חיוני בכל רכב והוא זה שמספק את החשמל לכל מערכות הרכב החשמליות. מצבר הרכב אחראי על הנעת הרכב ועל פעילותם השוטפת של מערכות הרכב כמו אורות הנסיעה ואורות בתוך הרכב, החלונות החשמליים, מערכת השמע או וידאו של הרכב, לוח השעונים, המזגן, נעילת הרכב ואזעקת הרכב וכיוצא באלה. משום כך מומלץ להתקין ברכב מצברים חדשים בעלי תעודת אחריות לזמן ממושך כדי שתוכלו לנהוג ברכב בשקט נפשי ובלי חשש שרכב יתקע בכל נסיעה. אבל יש מקרים שבהם ניתן לרכוש מצברים משומשים שקיבלו טיפול מקצועי.

מהם מצברים משומשים ואיפה לרכוש אותם

מצברים משומשים הם מצברים שעברו בדיקה מקיפה לפני המכירה שלהם. מצברים אלה עוברים הטענה מלאה והם מספקים את אותו המתח וההספק כמו מצבר חדש מאותו הסוג. בנוסף לכך, יש מספר חנויות למצברים בארץ שניתן למצוא בהם מצברים משומשים שעברו השבחה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהמצבר אכן פועל כמו שצריך. ברוב חנויות המצברים שמוכרות מצברים משומשים יבקשו מכם להביא את המצבר הישן שלכם כדי לרכוש מצבר משומש.

מכיוון שמצברים משומשים הם זולים משמעותית ממצברים חדשים הרי שיש בשוק זה גם הרבה מאד שרלטנים שימכרו לכם מצברים משומשים שלא עברו השבחה כראוי ושאינם עומדים בתקנים של השמשת מצברים. כדי לוודא כי לא נפלתם בפח מומלץ לבדוק את המצבר אצל חשמלאי הרכב שלכם ולוודא כי הוא אכן טעון במלואו ומספק את עוצמת החשמל שאתם זקוקים לרכב שלכם.

רכישת מצבר משומש מומלצת רק בחנויות גדולות ומוכרות של מצברים כדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים תמורה מלאה עבור הכסף שלכם. חשוב לציין כי מצברים משומשים אינם מגיעים עם אחריות לזמן ממושך, אלא לכמה חודשים בלבד. גם פקטור זה יש לקחת בחשבון כאשר עושים את שיקולי הרכישה.

מתי לרכוש מצברים משומשים

יש הרוכשים מצברים משומשים כל הזמן. העלות הנמוכה קורצת לרבים ולרוב הם אינם שמים לב לתדירות שבה הם מחליפים את המצבר שלהם. כאשר יש לכם רכב ישן או רכב שאתם יודעים כי לא ייסע הרבה אפשר לחשוב על מצבר משומש. גם רכב שאתם עומדים למכור בעוד זמן קצר ויש להחליף לו מצבר יכול לקבל מצבר משומש.

טיפול במצברים משומשים

כמו מצברים חדשים גם מצברים משומשים זקוקים לטיפול ואין להזניח אותם בשום פנים ואופן. יש לבדוק אחת לכמה זמן את גובה המים המזוקקים שבמצבר ולהוסיף במידת הצורך. יש לנקות את הצטברות החומצה סביב המגעים של המצבר ובמידה ואתם לא עושים שימוש ברכב לזמן ממושך מומלץ לנתק את המצבר מהמנוע כדי שלא יתרוקן לכם סתם כך. אם אתם נוסעים לחו"ל לתקופה ארוכה מומלץ לבקש מחבר או משכן כי יניע את הרכב אחת לכמה ימים או שיעשה איתו סיבוב קצר כדי להטעין את המצבר ולמנוע את פריקתו.

 

טואול - בניית אתרים