אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. האתגרים שאיתם המצבר מתמודד

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


האתגרים שאיתם המצבר מתמודד

בפני מה מצבר לרכב צריך להיות עמיד?

בחירת המצבר לרכב שלכם, היא אחת הבחירות החשובות ביותר שיש. במידה והמצבר הישן יצא מכלל שימוש, חשוב מאד למהר ולרכוש מצבר איכותי, אשר יוכל לשמש אתכם לשנים הקרובות. יש לזכור, שתפקיד המצבר הוא חיוני - הוא מאפשר את ההתנעה של הרכב, ומאפשר את המשך פעולתו בנסיעה. בחירת מצבר איכותי, טעונה בעיקר בכך, שהמצבר חשוף לא פעם לתנאים שניתן לכנותם מאתגרים. יש לזכור שהמצבר נמצא בתוך מנוע הרכב. זה לא מובן מאליו, שמצבר רגיל פשוט יוכל לעמוד בכל מה שמתחולל בתוך הרכב. אז איך המצבר יכול להגן על עצמו, ואיך זה רלוונטי לתהליך בחירת המצבר לרכב שלכם?

 

האתגרים שאיתם המצבר מתמודד

האתגר הראשון שעמו צריך כל מצבר להתמודד, הוא אתגר החום. בתוך מנוע הרכב, הטמפרטורה היא גבוהה במיוחד. טמפרטורה גבוהה מידי, עלולה לפגום כמובן בתהליך העבודה של המצבר, ולעתים אף לגרום להמסתו. למותר לציין שתהליך כזה עלול לגרום נזק לא רק למצבר עצמו - אלא לכל מערכת החשמל של הרכב ולהוות מפגע בטיחותי של ממש. לכן, מצברים מצוידים במנגנון קירור ייחודי, באמצעות מים מזוקקים. המים המזוקקים, מאפשרים למצברים לקרר את עצמם בתהליך העבודה, וכך הם יכולים לעמוס גם בטמפרטורות גבוהות במיוחד. גם החומרים שמהם מכינים את המצבר, צריכים להיות חומרים חזקים ועמידים בפני החום.

אתגר נוסף שיש לכל מצבר ברכב, קשור ברעידות. סביבת המנוע איננה סביבה סטטית - היא סביבה שנעה כל הזמן, ומלווה לא פעם ברעידות. מעבר לכך, גם חווית הנהיגה עצמה, אשר כוללת לא פעם נסיעה בדרכים משובשות או בעייתיות, עלולה לגרום לרעד בתוך המנוע, וכתוצאה מכך גם להביא לרעידה של המצבר עצמו. אם מדובר על מצבר באיכות נמוכה, הרעידות הללו עלולות להוציא אותו מכלל שימוש. אולם, שימוש במצברים איכותיים, יאפשר לכם לנהוג גם בדרכים בעייתיות, מבלי שאתם תהיו מודאגים ולו לרגע, מה מצב המצבר.

מעבר לכך, יש לזכור את האתגר השלישי שעימו כל מצבר צריך להתמודד - ואלו הם תנאי האקלים השונים. ציינו שהמנוע הוא חם, אך מעבר לתנאים הרגילים במנוע, יש לזכור שהטמפרטורה של המצבר ושכל הרכב בכלל, מושפעת כמובן מהאקלים הכללי. בישראל, יכול להיות חם מאד בקיץ וקר מאד בחורף - והדבר עלול להשפיע לרעה על התפקוד של המצבר. הדברים נכונים בעיקר לחורף, שכן טמפרטורה נמוכה מידי, עלולה להקשות על המצבר להתחמם ולגרום להתנעת הרכב. כמובן שרכישה של מצבר איכותי ואמין, תאפשר לכם להתניע את הרכב, גם אם מדובר על טמפרטורות נמוכות במיוחד.

 

לא להתפשר על איכות

כפי שאתם רואים, יש מספר דברים שחשוב מאד לקחת בחשבון, בעת שאתם רוכשים מצבר חדש לרכב. עליכם לזכור, שמצבר איכותי איננו דבר שיש להמעיט בחשיבותו. מדובר על מרכיב שיאפשר לכם לנהוג בצורה יעילה ובטוחה, ולהביא אתכם ליעד. ככל שהמצבר איכותי יותר, כך הוא יוכל לעמוד בתנאים קיצוניים יותר - ובסופו של יום, הדבר יחסוך לכם רכישה של מצבר נוסף בעתיד.

logo בניית אתרים