אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. החלפת מים במצבר

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


החלפת מים במצבר

התהליך של בדיקת מים במצבר

אחד החלקים החשובים ביותר בפעילות של מצבר ברכב שלכם, היא הפעילות של המים. המים הם אלו שמאפשרים למצבר להמשיך ולפעול, שכן הם שומרים על מנגנון הקירור שלו. כך, כל מצבר יכול להמשיך ולעבוד גם בטמפרטורות הגבוהות של המנוע. נוזל הקירור הוא חשוב מאד לעבודה התקינה של המצבר. לכל מצבר לרכב, יש מנגנון בטיחות ייחודי, אשר משבית את המצבר, ברגע שאין בו מספיק מים. הדבר כמובן מונע רתיחה של המצבר, ועקב כך הרס מוחלט של כל מנגנון החשמל ברכב. לכן, אם הרכב שלכם לא מתניע, לפני שאתם רצים להחליף מצבר - כדאי לפתוח אותו ולראות האם בסך הכל צריך למלא את המים בתוכו. אז איך עושים זאת?

 

למלא את המים בקלות

בכדי שתוכלו למלא מים בתוך מצבר, חיברנו עבורכם מדריך כללי, שיסייע לכם. חשוב מאד לזכור שיש כיום מצברים מסוגים שונים ואפשר שהפתחים בהם יראו מעט שונה. אולם, ניתן לומר שהמבנה של כל מצבר ומצבר הוא זהה למדי. מכל מקום, אם אינכם מבינים את ההוראות והדברים לא ברורים, אל תנסו לבצע לבד את תהליך הבדיקה ומילוי המים במצבר - אלא פנו לחשמלאי רכב מוסמך.

ראשית, יש לפתוח את המכסה הקדמי של הרכב, לאתר את קופסת המצבר, ולגשת לתאי המצבר. יש לפתוח את הפקקים שיש על המצבר, לבדוק את תאי המצבר, ולבדוק האם סף המים הוא תואם. איך תדעו שיש מספיק מים בתוך מצבר? פשוט מאד - גובה המים האידאלי למצבר, הוא כגובה הפלטות שיש בתוך התאים שלו. אם אתם רואים שמפלס המים הוא נמוך יותר, כנראה שכל הבעיה של התנעת הרכב, נעוצה בכך שאין מספיק מים בתוך המצבר. חשוב מאד לראות תוך כדי הבדיקה, האם יש בעיות אחרות אפשריות במצבר - למשל חיבורים שהם רופפים מידי, נוזלים על החיבורים של המצבר, סדקים בקופסת המצבר, ועוד תקלות שונות, שיכולות להיות חמורות אף הן.

במידה ואין תקלה אחרת, ונראה שהבעיה היחידה היא במפלס המים של מצבר, אפשר להתחיל למלא אותו. שימו לב שאסור למלא מצבר במים רגילים, אלא יש להשתמש במים מזוקקים. מים מזוקקים הם מים שאינם מוליכים, ולכן הם היחידים שאפשר להשתמש איתן במערכות חשמל - כמו במקרה של המצברים ברכבים. אפשר לרכוש מים מזוקקים במוסכים השונים, בבתי מרקחת, ולעתים גם בסופרמרקטים. לאחר שיש בידכם מים מזוקקים, אפשר להתחיל בתהליך המילוי עצמו. חשוב מאד לא למלא את המים עד לסוף המיכל. יש להשאיר עוד כמות של 3-4 מ"מ מתחת לקצה העליון של תל המילוי.

לאחר שסיימתם למלא את תאי המצבר, יש לאטום אותם היטב. החזירו את הפקקים והדקו אותם היטב. שימו לב שהם מהודקים חזק מאד בחזרה לתאי המצבר, שכן הדבר ימנע זליגה של המים החוצה.

 

ומה אם הרכב לא עובד?

מילאתם את המים בתוך המצבר, והרכב עדיין לא מתניע. במקרים הללו - כנראה שצריך להביא את הרכב לחשמלאי מוסמך, שיבדוק האם מוקד הבעיה הוא בתוך מצבר או שמדובר על בעיה אחרת. בכל מקרה, חל איסור על הכנסת חומצה לתוך המצבר של הרכב - שכן הדבר עלול להזיק למצבר.

logo בניית אתרים