אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. הכנת מצבר שנפ לקיץ

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


הכנת מצבר שנפ לקיץ

מצברי שנפ הם הנמכרים והמוכרים ביותר בארץ. מצברי שנפ מיוצרים בארץ משנות החמישים של המאה הקודמת ונתח השוק שלהם הוא 45% מסך מכירות המצברים לרכב בישראל. מצבר שנפ נחשב לבעל איכות מעולה ועמידות לתנאי מזג האוויר הקיצוני בארץ בחודשי הקיץ. מצברים המיובאים מחו"ל שאינם מותאמים לאקלים בארץ יכולים לשאת שמות גדולים, אבל בפועל הם לא יהיו יעילים בתנאים המקומיים מכיוון שדרושה התאמה לאקלים, שלא לדבר על מצברים שמיובאים לארץ ונמכרים באינטרנט מכל מיני מקומות שאף אחד לא יודע מי באמת היצרן שלהם ומה אמינותם או יכולת עמידותם בתנאי האקלים אצלנו.

מצבר הוא דבר רגיש

רבים אינם יודעים זאת, אבל מצברים הם פריטים רגישים המושפעים בקלות מתנאי מזג אוויר קיצוניים. תנאי קור או חום עז עלולים להשפיע על המצבר ולמנוע את פעולתו היעילה. כדי שמצברים יפעלו ביעילות מקסימאלית יש להתאים אותם לתנאי מזג האוויר בכל מדינה ומדינה לפי האקלים שלה. במדינות צפוניות וקרות מאד בחורף יש להתאים את המצברים לתנאי קרה וקיפאון, ולא, לא יפעלו המצברים כלל. במדינות חמות כמו מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה יש להתאים את המצברים בדיוק לכיוון ההפוך ולמנוע את השפעת החום הכבד על המצברים ועל פעילותם היעילה. מצבר שנפ המיוצר בארץ מותאם במיוחד לתנאי האקלים בארץ וזאת אחת הסיבות העיקריות שהוא מוביל במכירות בצורה כל כך מרשימה.

מצבר שנפ והכנתו לקיץ

לא מספיק שבמפעל מייצרים את מצברי שנפ כך שיתאימו לאקלים הישראלי הקיצוני בקיץ, אלא שעל כל אחד להכין את המצבר שלו לקיץ אם ברצונו שהמצבר יתפקד כראוי למשך זמן ממושך. כמו הרבה מאד חלקים אחרים ברכב גם מצבר שנפ זקוק לטיפול שוטף ואין להזניח את הטיפול ולחשוב שבטיפול השנתי כבר יבדקו אותו.

ובכן, יש להכין את המצבר לתקופת הקיץ החם וזאת בגלל הטמפרטורה החמה מאד בקיץ הגורמת להתחממות המצבר שעלולה להזיק לו. הסיבה השנייה נכונה לכל ימות השנה והיא הימצאות מכשירים חשמליים רבים ברכב הזוללים חשמל כמו: מזגנים, מערכת בידור מסוגים שונים, מכשירי GPS , מחשבי רכב וכל מערכות החשמל המוכרות מכל רכב. גם השארת רכב ללא הנעה לאורך זמן עלולה לפגום במצבר ויש לטפל בכך מבעוד מועד.

להלן כמה פעולות שיעזרו לכם להכין את המצבר לקיץ ולטפל בו באופן שוטף:

  • לפני בוא הקיץ מומלץ לבדוק מצבר שנפ אצל חשמלאי הרכב שלכם או בסניף שנפ שקרוב לביתכם.
  • יש לוודא כי המצבר מלא במים מזוקקים עד לגובה הרצוי במיוחד בקיץ.
  • יש לכבות את מנוע הרכב בעת המתנה ממושכת.
  • בעת יציאה לחופשה נתקו את המצבר או בקשו משכן שיתניע אותו עבורכם אחת לכמה ימים למשך 15 דקות. פעולה זו תשמור על מצבר שנפ ולא תאפשר לו להתפרק מעצמו.
logo בניית אתרים