אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. המצבר, לב ליבה של המכונית.

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


המצבר, לב ליבה של המכונית.

מצבר הרכב פועל כמעין סוללה אשר תפקידה להניע את כלי הרכב ואת חלקיו השונים. המצבר הוא הכוח המניע את כלי הרכב על הכביש, הוא מעניק להם חיות ואנרגיה לצורך פעולתם ובפעולתו תלויים חלקים שונים ואחרים ברכב. המצבר מורכב משישה תאים כאשר כל תא מופרד בלוחות העמידות בפני נוזלים. אורך חייו של המצבר נע בין שנתיים לשלוש שנים בממוצע, ובמצברים אשר נשמרו טוב עם השנים ויוצרו על ידי יצרנים איכותיים אורך החיים יכול להגיע גם לארבע שנים ומעלה. בעת הרכישה של מצבר חדש תאלצו להיפרד מכמה אלפי שקלים, לכן הקפידו לשמור עליו כמה שניתן.

מה הם הקריטריונים השונים על פיהם נבדק טיב המצבר?

בבואנו לרכוש מצבר חדש חשוב מאוד לבדוק שלושה קריטריונים חשובים אשר מעידים על טיבו:

 • קיבוליות המצבר: קיבוליות המצבר מוגדרת כיכולת של המצבר לספק זרם חשמלי קבוע לאורך זמן לטובת הצרכנים ברכב הזקוקים לחשמל כדי לפעול. את הקיבוליות מודדים ביחידות של אמפר לשעה, והיא נקבעת על פי יכולתו של המצבר להפיק זרם חשמלי במשך כ- 20 שעות ברצף.
 • זרם התנעה: זרם התנעה של מצבר מוגדר כמקסימום הזרם אותו מסוגל המצבר להפיק מול המתנע של כלי הרכב.
 • מתח המצבר: לכל מצבר יש מתח חשמלי המותאם לתקנים בינלאומיים. את מתח המצבר מודדים על פי המתח שישנו בכל אחד מהתאים המרכיבים את המצבר. המצברים הנפוצים הם בעלי שישה תאים ובכל תא יש מתח חשמלי בגובה 2 וולט, כך שלמצבר סטנדרטי מתח חשמלי של 12 וולט.

מה הם הפרמטרים המשפיעים על מחירו של המצבר?

בבואכם לרכוש מצבר חדש חשוב שתדעו כי ישנם פרמטרים מסויימים המשפיעים על מחירו:

 • עוצמת המצבר וגודלו משפיעים מאוד על מחירו של המצבר. ככל שהמצבר גדול יותר, הוא עוצמתי יותר וגם יקר יותר. מצבר שעוצמתו 45 אמפר לשעה, המיועד לרכב פרטי יעלה פחות ממצבר שעוצמתו היא 100 אמפר לשעה המיועד למשאיות.
 • הקריטריון השני המשפיע על מחירו של המצבר הוא האחריות. כל חברה המייצרת ומשווקת מצברים מציעה מספר חודשים או שנים של אחריות על המצבר. ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר, כך החברה לוקחת על עצמה סיכון יותר גבוה כי המצבר יהרס ומחירו גבוה בהתאם.

כיצד ניתן להאריך את חיי המצבר?

ישנם כמה פעולות שתוכלו לעשות על מנת לנסות ולשמור על חיי מצבר ארוכים:

 • אחת לחצי שנה מומלץ לבצע בדיקה של המצבר למתח וטעינה. חשוב לבצע את הבדיקה אצל חשמלאי מומחה שידע לבצע את הבדיקה באמינות.
 • במידה ואתם יודעים כי תעדרו לתקופה ממושכת מומלץ לבקש מאחד השכנים להניע בעבורכם את הרכב ולקחת אותו לסיבוב בשכונה. פעולה זו שומרת על חיי המצבר ומונעת ממנו מלהתרוקן, אחרי הכל המצבר עובד גם כאשר הרכב עצמו במנוחה. 
טואול - בניית אתרים