אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. חיבורים במצברים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


חיבורים במצברים

על החיבורים והמתקונים של מצברים

בבואנו לבחון את האיכות של המצבר ברכב, חשוב מאד לשים לב לנושא שלא פעם נזנח בצד - החיבורים של מצברים, וכן עמדות המתקון שלהם בתוך הרכב. לכאורה, מה שחשוב במצבר הוא בעיקר תהליך העבודה שלו, העובדה שהוא עשוי מחומרים עמידים, המתח שבו הוא עובד, וכיו"ב. כל אלו הם אכן קריטריונים חשובים מאד לבחינת מצברים, אולם יש עוד שני נושאים שחשוב מאד לא להשאיר מאחור: הדרך שבה המצבר מתחבר למערכות השונות ברכב, וכן המתקון והעיגון של המצבר לתוך הרכב עצמו. שני קריטריונים אלה, שבעצם מראים את הקשר בין מצברים לבין הרכבים עצמם, מהווים את הבסיס החשוב ביותר, לפעילות תקינה של המצבר.

 

איך בוחנים את הפעילות שלהם?

נתחיל בבחינת החיבורים של מצברים. לכל מצבר, יש מספר חיבורים שונים לרכב. מדובר על חיבורים הן בין המצבר לבין עצמו להעברת אנרגיה חשמלית, והן בין המצבר לרכב. איך אפשר לבחון את איכות החיבורים? יש לכך שני דרכים.

ראשית, יש לבחון את החיבורים של המצבר באופן חיצוני. חיבורי מצברים אמורים להיות יבשים ונקיים. במידה ואתם מזהים לכלוך על המצבר, או גרוע מכך - נוזלים, יש לטפל בכך בהקדם האפשרי. נוזלים על החיבורים, מסמלים נזילה אפשרית מתוך המצבר. אפשר שהחומר המבודד של המחברים איננו חזק דיו, ויש נזילה מתוך החיבורים. כמובן שגם לכלוך על החיבורים של המצבר דורשים טיפול מתאים, ויש להסיר אותם באמצעות שטיפה במים (אין לקנות חומרים ייעודיים לניקיון מצברים, ובמידה והדבר דורש ניקיון נוסף - יש לפנות למוסך מקצועי).

הדרך השניה לבחון חיבורי מצברים, היא באמצעות החיבור עצמו. יש לגעת קלות במחברים השונים, ולראות האם הם חזקים או רופפים. שימו לב שאתם נוגעים אך ורק בחלקים המבודדים ולא בחלקים החשופים חס וחלילה. אין צורך להתחיל לנענע בחוזקה את המחברים - שכן תנועה חזקה בעצמה עלולה לגרום בעיה. מספיק לגעת בצורה רגילה בחיבורים. אם אתם רואים שמספיקה נגיעה קלה כדי שהם יזוזו ממקומם - יש לחזק אותם היטב. את החיזוק אסור לבצע באופן עצמאי, אם אין לכם ניסיון - ויש לפנות לחשמלאי רכב מוסמך.

 

ומה עם העיגון לתוך הרכב?

הנושא השני שחשוב לשים לב אילו, הוא המתקון והעיגון של מצברים בתוך הרכב עצמו. אחת הבעיות הנפוצות במצברים, היא העובדה שפעילות המנוע והשטח גורמת להם לרעוד, לצאת מהמקום, וכמובן שכך הם מיטלטלים בתוך הרכב, מפסיקים לעבוד, ואף יכולים לגרום נזק חמור מאד למנוע. הדבר נפוץ יותר אצל רכבי שטח שמטבע הדברים נמצאים בתנאים קשים - אך גם בקרב רכבים רגילים. חשוב מאד לראות כי מצברים שאתם רוכשים, הם בגודל המתאים, כך שהם יותקנו בצורה מושלמת בתוך המנוע, ולא יזוזו ממקומם. אם מדובר על מצברים לרכבי שטח - הם כוללים עמדת מתקון מיוחדת, והמצברים עצמם הרבה יותר חסינים מפני רעידות כמובן.

טואול - בניית אתרים