אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. טיפול במצבר הרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


טיפול במצבר הרכב

לעיתים קרובות אנו מוצאים עצמנו מול רכב שאינו מניע וכמו להכעיס זה תמיד קורה כשאנחנו הכי ממהרים. ברוב המקרים, רכב אינו מניע בגלל מצבר מרוקן או מצבר מת. כדי להימנע מכך ניתן לעשות כמה פעולות מקדימות שאינן מצריכות ידע מוקדם במכונאות רכב או ידע טכני אחר. כל אדם מסוגל לבצע פעולות אלה אם הוא מסוגל לנהוג ברכב. מצבר של רכב אינו מצריך טיפול מיוחד וגם לא השקעה של כסף או זמן רב, אלא תשומת לב ואכפתיות.

מצבר נתון להשפעות של מזג אוויר. בקיץ הוא עלול להתחמם יתר על המידה ובחורף, כאשר הימים קרים במיוחד, הוא עלול לקפוא. בשני המקרים לא מומלץ להישאר עם רכב מושבת בגלל חוסר תשומת לב לטיפול במצבר. על ידי מספר פעולות פשוטות  ניתן להאריך את חיי המצבר ולא להגיע למצב של רכב מושבת.

אם תעקבו אחר רשימת הפעולות הנדרשות כדי לשמור על מצבר הרכב תמנעו מרכישה תכופה של מצברים חדשים ומהוצאות כספיות מיותרות, וגם מאי נעימות כאשר אתם זקוקים לרכב יותר לכל.

טיפים לטיפול במצבר

להלן רשימת פעולות שיש לבצע על מנת לשמור על מצבר הרכב שלכם. פעולות אלה מאד פשוטות וניתנות לביצוע על ידי כל אחד ואחת ללא כל בעיות וללא הכשרה מקצועית מוקדמת. זכרו שגם מכירת רכב עם מצבר תקין חשובה ותחסוך לכם הוצאה מיותרת בדמות רכישת מצבר חדש לפני המכירה.

הטיפול במצבר כולל את הפעולות הבאות:

 • בדיקת גובה המים במצבר על ידי פתיחת המכסים הקטנים שבראשו.
 • הוספת מים מזוקקים מיוחדים למצבר עד לגובה הלוחות.
 • אין להוסיף מים מעבר לגובה זה שכן כל המוסיף גורע וגורם לאי תקינות המצבר.
 • התאמת המצבר לרכב על פי גודל המנוע שלו וההספק של המצבר.
 • יש לוודא כי הקטבים של המצבר נקיים מקורוזיה או מהפשרות אחרות ויש לנקות אותם במידה והם מלוכלכים באופן הזה.
 • יש לבדוק את טעינת המצבר של המרכב אחת לכמה חודשים.
 • יש לבדוק אי זליגת זרם על ידי ניתוק כבל האפס והחזרתו. אם יש ניצוצות בעת החיבור זה סימן כי הרכב צורך יותר חשמל מהנדרש ויש לבדוק זאת במוסך של חשמל לרכב.
 • כאשר יוצאים לחופשה ממושכת ולא יהיה ניתן להניע את הרכב למספר ימים רב מומלץ לנתק את המצבר מהרכב או להוציאו כליל כדי לסייע נגד גניבות, אך במקרה כזה גם האזעקה לא תהיה פעילה ויש לשים לב לכך.

אם תפעלו באופן הזה כל הזמן תתפלאו שלא תתקעו בדרכים עם מצבר מרוקן. נכון שכל מצבר מגיע לסיומו גם בצורה טבעית, אך כדי להקדים תרופה למכה יש לרשום את תאריך הפקיעה של המצבר הרשום על גביו ולקראת תאריך זה להכניס את הרכב למוסך כדי שיבדוק את תקינותו או שימליץ על החלפתו.

 

 

טואול - בניית אתרים