אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצברים לרכב – השקעה משתלמת

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים לרכב – השקעה משתלמת

לרכב יש חלקים ואביזרים רבים שעם הזמן יש להחליף או להוסיף. בהרבה מקרים כאשר יש להחליף חלק ברכב ישנם שיקולים רבים בהחלטה באיזה אופן לעשות זאת. השיקול הכספי הוא לרוב שמכריע ומשום כך יש בשוק הרבה מאד חלפים לרכב שאינם מקוריים של היצרן, אלא של חברות אחרות המציעות את הפריטים השונים במחירים יותר נמוכים. בעוד שיש חלקים שניתן לנהוג עימם כך ולרכוש אותם זולים יותר, יש חלקים ברכב שעליהם לא מומלץ לחסוך ושיקולי הבחירה צריכים להיות שיקולי התאמה ואיכות בלבד. בין פריטים אלה נמצאים גם מצברים לרכב שחשיבותם גדולה והתאמתם מחוייבת.

תפקיד המצברים

מצברים הם למעשה סוללות נטענות האחראיות על אספקת החשמל למערכות השונות של הרכב. בעת הדלקת הרכב מפעיל זרם החשמל מהמצבר את הסטארטר שמתחיל את פעולת המנוע ובו בזמן מספק ניצוץ חשמלי למנוע כדי לגרום לפיצוץ הדלק בתוך הבוכנות. מובן כי אם המצבר אינו תקין או מרוקן לא תיתכן הנעת הרכב. בנוסף מספקים מצברים את כל תצרוכת החשמל של הרכב החל מהדלקת האורות מלפנים ומאחור, שימוש במערכת שמע או וידאו ברכב, שימוש ב GPS , הפעלת החלונות החשמליים, מזגן הרכב, נעילת הרכב, אזעקת הרכב וכיוצא באלה. מערכות אלה עובדות כולן על זרם החשמל המופק מן הסוללה והחשיבות של היותה תקינה ומתאימה מובנת מאליה.

מצברים של רכב הם מצברים נטענים. במהלך הנסיעה מפעיל המנוע מחולל שמטעין את המצבר שמספק את החשמל למערכת השונות. לכל מצבר אורך חיים מסויים ולא ניתן להטעינו לעד. מצברים מגיעים בגדלים שונים ובהספק שונה ובמתח שונה. הדבר תלוי בסוג הרכב ובצרכים החשמליים הספציפיים שלו. יש מצברים העובדים בהספק של 80 אמפר ואחרים יכולים להגיע עד 160 אמפר. גם מבחינת המתח שונים מצברים אלה מאלה ויש מצברים המספקים חשמל במתח של 12 וולט ואחרים 25 וולט וכדומה. הסוגים השונים של המצברים מחייבים בדיקה מדוקדקת של סוג המצבר המתאים לרכב שלכם לפני שניגשים לרכוש מצבר חדש.

בחירת מצברים

חשוב להדגיש כי מצברים הם פריטים רגישים המושפעים בקלות גם ממזג אוויר קיצוני. מצברים הם אלה שמספקים את החשמל לרכב וחשוב שיפעלו כל הזמן ובצורה רציפה. משום כך יש לוודא כי מצבר חדש שברצונכם לרכוש עמיד לתנאי החום של הארץ במיוחד בקיץ הלוהט. מצברים יכולים לעמוד בכל התנאים שהרכב שלכם דורש, אבל אם לא יעמדו בתנאי זה הם יישחקו מהר. בעת רכישת מצבר חדש יש להתייעץ עם המוסך שלכם או עם חנות המצברים לגבי מרכיב חשוב זה כדי שלא תמצאו את עצמכם מחליפים מצברים בתכיפות גבוהה מהרגיל, או שלחילופין ייגרמו לכם תקלות שונות עד להשבתת הרכב.

רכישת מצבר איכותי ועמיד לתנאי מזג האוויר בארץ היא השקעה כדאית ומומלצת גם אם מחיר המצבר מעט יקר יותר ממצברים חלופיים שאין לדעת כמה זמן יחזיקו מעמד.

 

logo בניית אתרים