אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. טיפים לשמירה ולתחזוקה של מצבר לרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


טיפים לשמירה ולתחזוקה של מצבר לרכב

המצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר לתפקוד ותחזוקה של הרכב. תפקיד המצבר הוא להעניק אנרגיה לחלקי הרכב השונים ולהניע אותו בעת הנסיעה על הכביש. אורך החיים של מצבר לרכב נע בין שנתיים לשלוש שנים. מצבר לרכב אשר יוצר בצורה איכותית ונשמר יכול להחזיק אפילו ארבע שנים. החלפת מצבר עולה כמה אלפי שקלים, סכום לא פעוט כלל, על כן, חשוב שתדעו כיצד לשמור על המצבר לרכב שלכם, על מנת שתאלצו לשלם כמה שפחות. אספנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם לשמור על המצבר.

גילו של מצבר לרכב

פרמטר חשוב מאוד בתפקודו של מצבר לרכב הוא גילו. מצבר לרכב יכול לתפקד ולפעול בצורה תקינה במשך כשלוש שנים, לכן בבואכם לקנות רכב מיד שניה בדקו מתי הוחלף המצבר לאחרונה, אם בכלל וכמה שנים הוא בשימוש. באם המצבר בשימוש כבר תקופה ולא בוצעה החלפה שלו, תוכלו לדרוש מבעל הרכב ממנו אתם קונים להחליף את המצבר, או למכור לכם אותו במחיר מופחת כדי שאתם תוכלו להחליף את המצבר.

בדיקות תקופתיות של מצבר לרכב

על מנת לשמור על תקינותו של מצבר לרכב ולתחזק אותו בצורה נכונה ישנן בדיקות תקופתיות שעליכם לבצע:

  • בדיקת מתח וטעינה: אחת לשישה חודשים בערך יש לבצע בדיקת מתח וטעינה למצבר לרכב. את הבדיקה יש לבצע במוסך מוסמך ועל ידי מכונאי רכב מנוסה ומיומן, שידע בדיוק אילו בדיקות לבצע.
  • בדיקת גובה המים במצבר: לעיתים, מצבר מראה סימנים של הרס עקב חוסר במים. אחת לחודשיים עד שלושה חודשים מומלץ מאוד לבדוק את כמות המים במצבר. בתוך חלל המצבר מצויינות שנתות המסייעות בבדיקה של כמות המים. במידה וחסרים מים במצבר מלאו אותו אך ורק במים מזוקקים, מים רגילים יכולים לגרום להרס. חשוב מאוד למלא מים על פי הסימונים ולהזהר לא להציף את המצבר בעודף של מים.
  • בדיקת קורוזיה ואבנית: כל אחד מקצוותיו של המצבר מסומנות בסימן של פלוס או מינוס. לעיתים, קצוות אלו של המצבר נוטות לצבור אבנית או קורוזיה. מומלץ לבדוק את הקצוות אחת לכמה חודשים ולבדוק האם קיימת הצטברות העלולה להרוס את המצבר. אם אכן הצטברה קורוזיה, תוכלו להסירה בעדינות באמצעות מברשת ומים, ומיד אחר כך ההמלצה היא למרוח חומר מתאים להגנה מפני קורוזיה ולמניעה של הצטברות חוזרת במשך הזמן.

הנעה של הרכב בזמן העדרות

פרט חשוב שאולי חלקכם לא יודעים על מצבר לרכב הוא שהמצבר עובד גם כאשר הרכב אינו מותנע ועומד במנוחה, אי לכך הוא עשוי להתרוקן אם לא מניעים את הרכב לעיתים קרובות. באם אתם יודעים כי לא תוכלו להניע את הרכב למשך תקופה בקשו מקרוב משפחה או מאחד השכנים להניע את הרכב עבורכם ולקחת אותו לסיבוב בשכונה, פעולה זו גורמת למילוי של מצבר לרכב ושומרת עליו. 

טואול - בניית אתרים