אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. ייצור מצברים לרכב - טכנולוגיות מתקדמות

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


ייצור מצברים לרכב - טכנולוגיות מתקדמות

קדמה והתפתחות מאפיינים כל תחום ופינה בעולם. גם מצברים מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות שיוצרות סוגים שונים של מצברים בעלי איכויות משתנות. אילו טכנולוגיות פיתוח מצברים קיימות? אילו מצברים הן מפתחות? מה הן האיכויות של כל שיטת פיתוח? ומהם היתרונות של כל מצבר? - כל התשובות לפניכם.

 

מצברים שונים – שיטות פיתוח מגוונות

אחת הטכנולוגיות הידועות המשמשות לפיתוח מצברים לכלי רכב גדולים היא טכנולוגיית Heavy duty. מצברים שיוצרו בטכנולוגיה זו הם עמידים ביותר, אינם ניזוקים מהטענת יתר, הם חזקים מאד ויכולים לעמוד ברעידות, בעבודה מאומצת, בחבטות, במצבי קיצון, בטמפרטורות שונות ועוד והם גם בנויים לאספקת זרם גבוהה ביותר. בשל כך מתאימים מצברים אלה לשימוש ולשילוב בכלי רכב ומכונות הזקוקות למצבר שכזה, למשל, משאיות, רכבים מסחריים, רכבי שטח, ציוד חקלאי וציוד מכני כבד.

 

מצברים לרכבים פרטיים

מצברים המתאימים לרכבים פרטיים משפחתיים הם מצברים המיוצרים בטכנולוגיית סילבר קלציום פלוס וזהו גם שמם. מצברי סילבר קלציום פלוס עשויים מסגסוגת קלציום ובדיל ומיוצרים בטכנולוגיה חדישה העומדת בסטנדרטים בינלאומיים. כיום כל הרכבים החדשים כוללים רק מצברים העשויים בטכנולוגיה זו, מה שמאפשר למי שקונה רכב חדש ליהנות ממצבר עתיר יתרונות. מצברים חדישים אלה הם עמידים במיוחד, הם אינם זקוקים לתחזוקה וטיפול, יש להם כושר התנעה גבוהה, צריכת המים שלהם אפסית, הם מסוגלים להמשיך לעבוד היטב גם בתנאי עובדה קשים וגם בטמפרטורות גבוהות, הם מתאימים מאד לאקלים הישראלי, יכולת הפריקה העצמית שלהם נמוכה ביותר - מה שמאריך את חייהם, הם מתאימים לכל סוגי כלי הרכב ויש להם עמידות גבוהה גם מפני טעינת יתר.

 

מצברים עם פריקה עמוקה

טכנולוגיה נוספת לפיתוח מצברים היא טכנולוגיית VRLA המייצרת מצברים מסדרת AGM. שם הטכנולוגיה הוא למעשה ראשי תיבות של צירוף המילים הבא - Valve regulated Lead Acid. מדובר במצברים ייחודיים ומיוחדים המתבססים על מחזוריות בתהליך הפריקה והטעינה של המצבר. מצברים המיוצרים בטכנולוגיה זו הם מצברים אטומים המכילים מים ולכל אורך חייהם אין בכלל צורך בהוספת מים. המים הקיימים מנוצלים מחדש כל הזמן ומתאפשר תהליך המכונה "פריקה עמוקה". רוב מצברי AGM הם מצברי פריקה עמוקה או שהם משמשים כמצברי התנעה ברכבים מיוחדים. כשמדברים על פריקה עמוקה הכוונה היא למצברים שמבצעים שימוש חוזר באנרגיה שהצטברה בהם בזמן ההתנעה. היתרונות הבולטים של המצברים הללו, המשמשים בעיקר לקלנועיות, קרוונים, מכונות לשטיפת רצפות, כיסאות גלגלים, במות הרמה, רכבי גולף, סירות ועוד, הם רבים: אין צורך בתחזוקה או טיפול במצבר, אין צורך בהוספת מים, פקקי המצבר מכילים ווסתי לחץ המגנים על המצבר ומונעים התבלות או פגיעה, מתאפשר ניצול מרבי של האלקטרוליט במצבר, אין פליטת גזים בעת פעילות המצבר, ניתן להרכיב את המצבר בכל זווית רצויה ויש לו עמידות טובה יותר בטעינה ופריקה.

 

טואול - בניית אתרים