אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. כיצד לשמור על מצבר הרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


כיצד לשמור על מצבר הרכב

מי לא מכיר את הסיטואציה שבה חוזרים לרכב לאחר פגישה מוצלחת ביקנעם או בעפולה והרכב לא מתניע. או שיורדים לחניון בניין המשרדים ומצבר הרכב מרוקן ואין כל סיכוי להגיע הביתה בזמן. יש מקרים שמצבר מתרוקן פשוט כי מישהו שכח את האורות דלוקים למשך כמה שעות, אבל ברוב המקרים מדובר במצברים בהתעייפו או שהזדקנו. השאלה היא, האם ניתן לשמור על מצבר הרכב כדי למנוע את המצבים המתסכלים הללו?

מצבר עומד מתרוקן עם הזמן

לפני הכל יש לדעת כי רכב העומד מספר ימים מבלי שמניעים אותו מרוקן את המצבר שבו. מצברים שלא עושים בהם שימוש מרוקנים עצמם לאט לאט, ולאחר כמה ימים יש סיכוי כי הנסיון שלכם להניע את הרכב יתקל בסירוב. מצבר מרוקן איננו מצבר פגום, אלא שפשוט אי אפשר להניע את הרכב עם מצבר כזה וכדי לעשות זאת תצטרכו לבקש מאחד השכנים שיעזור לכם עם כבלים להתנעה חיצונית. מצב זה יוצר גם בלאי מואץ למצבר ולכן יש לנקוט בכמה פעולות מנע כמו: ירידה לרכב והתנעתו אחת ליומיים לכמה דקות, או במקרה של התנתקות מהרכב לתקופה ארוכה מומלץ לנתק את המצבר מהמנוע או להוציאו לחלוטין מהרכב כדי למנוע את גניבת הרכב בעת שהייתכם בחו"ל.

איך נשמור על מצבר הרכב?

התשובה לשאלה שנשאלה למעלה היא שבהחלט ניתן לשמור על מצבר הרכב על יד מספר פעולות פשוטות שניתן לבצע בלי להיות מכונאי. במצברים יש מים מינראלים מיוחדים ויש להקפיד כי המצבר מלא במים הנכונים ולבדוק זאת אחת לשבוע או שבועיים. במידה ואתם יודעים כי תעדרו לתקופה ארוכה מהבית בקשו מחבר או שכן שיתניע את הרכב כל כמה ימים ושיסע איתו מסביב לבלוק כדי למלא את המצבר שהולך ומתרוקן בעת עמידתו.

כדי לא לגרום להתרוקנות מהירה של המצבר יש לשים לב לסגירת כל האורות בעת היציאה מהרכב וגם את כל המערכות החשמליות האחרות. פעולה זו חשובה מכיוון שלמרות שברוב הרכבים החדשים יש מערכת התראה מצפצפת במידה ושכחתם את האורות דלוקים, עדיין יש המוני אנשים שאינם שמים לב לצפצוף ואינן מכבים את האורות. למה? מתוך התמד והרגל.

מתי נחליף את המצבר

שמירה על מצבר כוללת גם את הידיעה מתי להחליף אותו. מוטב להחליף מצבר כמה ימים לפני שיסיים את חייו, מאשר לחכות לרגע האחרון שבדרך כלל יפתיע אתכם בנסיעה ארוכה עם הילדים והמשפחה לטיול בהרי הגליל. כדי למנוע זאת יש לרשום את התאריך המופיע על גבי המצבר בעת התקנתו ברכב ולוודא את תקינותו בסמוך ליעדו הסופי. כאשר אתם נתקלים ברעשי תקתוק שאינם מאפשרים את הנעת הרכב זה סימן שהמצבר שבק חיים או שיש לו בעייה הדרושה טיפול. גם כאשר האורות בלוח השעונים יחלש מהרגיל זה סימן שהמצבר הולך ומתרוקן ויש כנראה להחליפו.

אם תשמרו על בדיקות אלה המצבר שלכם יאריך חיים ולא יגרום לאי נעימות ברגעים לא רצויים.

 

 

logo בניית אתרים