אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על מחיר מצבר

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על מחיר מצבר

בשנים האחרונות עולם המצברים סובל מתנודות ומחוסר יציבות בכל הקשור למחירי המצברים. השינויים במחיר מצבר נובעים מהעליות והירידות במחירי שוק העופרת העולמי. מאחר והעופרת היא המרכיב העיקרי ממנו מורכבים המצברים, כל עליה במחירי העופרת מעלה גם את מחירי המצברים וכל ירידה במחירי העופרת גוררת ירידה גם במחירי המצברים. כך או כך, מחיר מצבר חדש אינו יורד מכמה אלפים ולכן חשוב מאוד לנסות ולשמור עליו כמה שיותר.

הקריטריונים העיקריים המשפיעים על מחיר מצבר

ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחיר מצבר לרכב:

 • ככל שמידות המצבר ועוצמתו יהיו גדולים יותר, כך גם מחיר המצבר יהיה גבוה יותר. מחירו של מצבר שעצמתו 45 אמפר בשעה, המיועד לרכבים פרטיים יהיה זול יותר ממחירו של מצבר שעצמתו 100 אמפר בשעה, המיועד לג'יפים או משאיות.
 • קריטריון נוסף המשפיע על מחיר מצבר בשוק הוא תקופת האחריות שאנו מקבלים על המצבר. החברה ממנה אנו רוכשים מצברים מציעה מספר מסלולי אחריות על המצברים שהיא מייצרת, ככל שטווח האחריות ארוך יותר, כך גם מחיר המצבר יהיה גבוה יותר, מאחר והחברה מסתכנת סיכון גבוה יותר.
 • הקריטריון האחרון ממנו מושפע מחיר מצבר בשוק הוא למי מיועד המצבר. מצבר אשר מיועד לשימוש במכוניות פרטיות יהיה זול יותר ממצבר אשר מיועד למשאיות ולרכבים גדולים.

ביצוע סקר שוק לפני הרכישה

לאחר שסקרנו את הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר מצבר לרכב חשוב מאוד לציין כי ישנם הבדלים משמעותיים לעיתים בין מחירי המצברים מחברה לחברה. לפני שאתם מחליטים לקנות מצבר חדש חשוב מאוד לבדוק מחירים בחברות השונות העוסקות ביצור ומכירת מצברים, לאמוד בערך את הטווח ולבחור את המצבר המתאים ביותר. עוד חשוב לדעת כי לא כדאי למהר ולקנות את המצבר הזול ביותר, חשוב מאוד לבדוק קודם האם המצבר איכותי ועומד בתקנים הבינלאומיים וכן אם הוא מיובא על ידי חברה מוכרת וידועה. עוד חשוב לבדוק גם את תקופת הביטוח שמציעה לכם החברה על המצבר ולבחור מצבר שאינו יקר מידי, אך גם עומד בכל הקריטריונים.

שמירה על המצבר

אם כך, ראינו שמחיר מצבר לרכב הוא סכום אינו מבוטל, כך שישנה חשיבות רבה לשמירה על תקינותו כמה שיותר זמן. הנה מספר טיפים לשמירה על תקינות המצבר, ולהאריך את חייו:

 • כל חודשיים עד שלושה חודשים מומלץ לבדוק את מצב המים במצבר. באם ישנו חוסר, מלאו את המצבר במים מזוקקים, והזהרו מהצפה.
 • מומלץ לבצע בדיקה של המצבר אחת לשישה חודשים של מתח טעינה. את הבדיקה יש לבצע במוסך מוסמך המעסיק חשמלאים מנוסים שיעשו בדיקה מדוייקת.
 • חשוב לשים לב לקטבים של המצבר, ולבדוק כי לא הצטבר לכלוך או קורוזיה על הקטבים. באם ישנה קורוזיה מומלץ לנקות באמצעות מטלית לחה, ולמרוח חומר נוגד. 
טואול - בניית אתרים