אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. כל מה שרציתם לדעת על המצבר שלכם

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


כל מה שרציתם לדעת על המצבר שלכם

בבואכם לקנות רכב חדש או רכב מיד שניה ישנם מספר דברים חשובים שאתם בודקים לפני הרכישה. לא, לא מדובר בצבע של האוטו, האם הוא נוצץ בשמש ואיזו הדפסה יש על הריפודים, מדובר בפרטים החשובים לתפקוד תקין של הרכב כמו: צריכת הדלק, תקינות הבלמים, האם הוא עבר טסט וכמובן איכות המצבר.

ממה מורכב המצבר ומה הוא תפקידו?

תפקידו של המצבר הוא לספק חיות ואנרגיה לכלי הרכב ולאפשר לו להמשיך לנוע על הכביש. ללא המצבר חלקים מסויימים בכלי הרכב לא יכולים לתפקד וכך הרכב עצמו יהפוך משותק. המצבר מורכב ממספר של תאים, ברוב המקרים מדובר בשישה, כאשר כל אחד מהתאים מספק כוח מסויים לתנועת הרכב. התאים הללו עטופים בחומרים מבודדים מפני נוזלים וגם הלוחות המפרידים בין התאים השונים, ומקיפים את המצבר כולו. סימני הפלוס והמינוס המצויים על המצבר מראים את כיוון המצבר ואת מיקום הכבלים המחוברים לכל אחד מהקטבים.

מה הוא אורך חייו של המצבר?

אורך חייו של המצבר הוא בערך כשנתיים עד שלוש שנים. במצברים איכותיים במיוחד אורך החיים של המצבר נמשך כארבע שנים. כמו שכבר הבנתם, המצבר הוא חיוני לתפקודה של המכונית, והחלפה של מצבר חדש לאוטו עשויה לעלות כמה אלפי שקלים. על מנת למנוע את עוגמת הנפש והחור בכיס הקפידו לקנות מצברים המיוצרים על ידי חברה מוכרת, המכינה את המצבר מחומרים איכותיים, ומקפידה על יצור איכותי וטוב, הרי לא תרצו להוציא כמה אלפי שקלים כל שנה.

טיפים לשמירה על מצבר הרכב

ודאי הצלחתם להבין כי מצבר הוא עסק יקר במיוחד ורצוי לנסות ולשמור עליו כמה שניתן לפני שנאלץ לרכוש חדש. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם בשמירה על המצבר בכלי הרכב שלכם:

  • מומלץ פעם בשישה חודשים לבצע למצבר בדיקה של מתח וטעינה. חשוב מאוד לבצע את הבדיקה אצל מוסך מקצועי המעסיק חשמלאי רכב מוסמכים.
  • מומלץ בכל חודשיים עד שלושה חודשים לבדוק את רמת המים במצבר, ולוודא כי היא אינה מתרוקנת. בתוך המצבר מסומנות שנתות וכך ניתן לדעת האם חסרים בו מים. במידה ויש חוסר של מים במצבר הקפידו למלא אותו במים מזוקקים וחשוב מאוד לשים לב לא להציף אותו יותר מידי במים.
  • קצוות המצבר נוטים לספוג לכלוך בקטבים, שהם לרוב כתוצאה של אבנית וקורוזיה. לכלוך כזה עשוי למנוע את העברת החשמל במצבר ולכן מומלץ אחת לתקופה לנקות אותו. את תהליך הניקיון ניתן לבצע באמצעות מברשת ומים ולאחר הניקיון מומלץ למרוח חומר המתאים להגנה מפני קורוזיה.
  • במידה ואתם יודעים כי תעדרו לתקופה ארוכה והרכב יעמוד בחניה ללא תזוזה, מומלץ לבקש מקרוב משפחה או מאחד השכנים להתניע את הרכב ולעשות איתו סיבוב בשכונה. אחרי הכל המצבר בעבודה גם כאשר הרכב חונה, ויש לוודא כי לא יתרוקן.  
logo בניית אתרים