אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצבר לרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר לרכב

מהו מצבר לרכב?

רכבים פרטיים כמובן לא מונעים מחשמל, ועם זאת יש לו חשיבות מרכזית בתפעול הרכב. המצבר ברכב, שבאנגלית נקרא בטריה, הוא מתקן לייצור חשמל לרכב בזרם ישר, והוא האחראי לביצוע כל הפעולות ברכב שמונעות על ידי חשמל, כמו התנעת הרכב, הדלקת האורות ונוריות הבקרה וההתראה, הפעלת החלונות ועוד ועוד. תפקידו של המצבר הוא קריטי לא רק לנהיגה נוחה, אלא גם לנהיגה בטוחה, ובכלל לקיומה של פעילות הרכב. לכן חשוב להכיר לעומק את מנגנון ההפעלה של המצבר, להבין את תפקידיו וכמובן כיצד לתפעל אותו במקרה של תקלות. אז מה חשוב לדעת עליו מצבר לרכב? לפניכם מדריך ראשוני להכרת החלקים החשובים ביותר במצבר:

מידע בסיסי על מצבר לרכב

מצבר לרכב מהווה למעשה את מקור האנרגיה החשמלית הבלעדי ברכב - הוא המניע אותו, ומאפשר לנהג לנסוע בו. חלק חשוב במצבר הוא שני קטביו, העשויים עופרת, ומסומנים בסימונים של פלוס ומינוס. הקוטב השלילי של מצבר הרכב מחובר לשלדת הרכב, ולכן כדי למנוע קצר, על הקוטב החיובי להיות מכוסה בכיסוי מבודד. כיסוי זה יהיה צבוע לרוב בצבע אדום, כך שלא יקשה עליכם לזהות אותו. הכמות המירבית של האנרגיה החשמלית שאגורה במצבר נמדדת ביחידות של אמפר לשעה, והיא זו שמשפיעה על גודל המצבר.

מצבר לרכב - המדריך למשתמש

מצבר לרכב חי בממוצע 3-4 שנים. בכדי לשמור עליו, נדרשות מספר פעולות פשוטות לתחזוקתו. מצבר לרכב רגיל מכיל בחלקו העליון פקקי פלסטיק, שיש לפותחם אחת לכמה שבועות כדי לבדוק אם מפלס האלקטרוליט. מפלס נכון של אלקטרוליט עומד על גובה של 2-3 סנטימטרים מהפקק, כלומר שהנוזל מכסה את לוחות המצבר, אך לא עובר אותם. במידה וחסר נוזל, יש להוסיף למיכל מים מזוקקים בלבד. מצבר לרכב שאינו מצרך טיפול לא מכיל פקקים, ובמקום זאת, לרוב תהיה חלונית אינדיקציה שמזהירה על היחלשות המצבר. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא קוטבי המצבר, שעלולים להתכסות בקורוזיה הנראית כאבקה לבנה-כחלחלה. במידה וזו מופיעה, הטיפול המומלץ הוא פירוק הקוטב ושפיכת מעט מי ברז פושרים עליו.

מצבר לרכב – טיפול שוטף במוסך

כשהמצבר מתקרב לגיל 3, מומלץ לגשת למוסך כדי לבדוק את כשירותו ולדעת מה מצבו. לגבי מצבר לרכב שנחלש, ההמלצה היא להקדים ולהחליף אותו, בכדי להימנע ממצב של שביתה מוחלטת בדיוק ברגע הלא מתאים... כמו כן, חשוב לשים לב לפרטים הבאים בזמן בחירת מצבר לרכב:

  •  קיבולת המצבר לפי אמפר לשעה
  •  מידותיו החיצוניות
  •  יכולת ההתנעה של המצבר באמפר
  • מיקום הקטבים - הקטבים חייבים להיות מתאימים בדיוק לרכב שלכם.

ישנם סוגים שונים של מצבר לרכב, על כן מומלץ להיעזר באנשי המקצוע של המאסטרו במידה ואינכם בטוחים לגבי סוג מצבר לרכב המתאים לרכבכם, ולגבי תפעולו. logo בניית אתרים