אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מהו מצבר לרכב?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מהו מצבר לרכב?

מצבר הוא חלק בכל כלי רכב, החל מאופנוע ועד משאית. המצבר חשוב ברכב בדיוק כמו המנוע שלו, ללא המצבר, הרכב לא יוכל לתפקד וכל כלי רכב מחויב בו על מנת להיות ממונע. תפקידו הוא לספק חיות ואנרגיה לכלי הרכב. המצבר מעניק הצתה חשמלית למנוע ובעזרתו האוטו מונע. ללא המצבר, האוטו לא יצליח להניע את עצמו באף דרך, וזו הסיבה שאתם רואים לפעמים רכבים המנסים להתניע עצמם ואינם מצליחים. ברוב המקרים, המצברים מתרוקנים, וזו הסיבה שרכבים לא מצליחים להניע את עצמם. בנוסף להצתה, המצבר משמש כספק למערכות חשמליות אחריות באוטו כמו המזגן והאורות. בעבר מצברים היו זקוקים למילוי מים, אך כיום מצברים חדשים עובדים פשוט בפני עצמם, ואינם זקוקים לטיפול קבוע מסוים עד להחלפתם.

 

אורך חיי המצבר

בדרך כלל אורך חייו של מצבר נע בין שנתיים לארבע שנים. כמובן שהדבר תלוי בעיקר באיכות המצבר, ביצרן וכמובן בכמות השימוש ברכב. איכות המצבר חשובה מאוד ונמדדת בכוחו החשמלי, באורך החיים שלו ובאיכות השימוש שלו. המצבר נמדד בכמות הכוח החשמלי שמספק לרכב, כמו כן גם באמצעות זרם ההתנעה שלו לרכב.

 

מה חשוב לפני בחירת מצבר לאוטו?

ראשית יש להבין שבמצברים לאוטו חשוב להשקיע בדיוק כמו במנוע. אל תחסכו בקנייה או החלפה של מצבר ומומלץ להחליף מצברים פגומים מיד ולמנוע בעיות עתידיות שעשויות להתרחש ברכב שלכם. יש לדעת שקיימים מספר רב של סוגי מצברים ויצרנים. ראשית חשוב לבחור יצרן איכותי וידוע למצברים, חשוב לקנות רק ממקומות שאתם סומכים עליהם ויודעים שיש להם ידע וניסיון בתחום ושהם אמינים. חשוב לבדוק שגודל המצבר יתאים לרכב שלכם, כמו כן שעמידותו גבוהה והוא מתאים לתנאי האקלים בישראל, במיוחד בקיץ בחום הכבד. ישנם רכבים שזקוקים לספק חשמלי חזק מאוד על מנת להפעיל את כל מערכות האוטו. בעיקר הרכבים החדשים הם מאלה. לכן לרכבים כאלה דרושים מצברים חזקים במיוחד שמתאימים ויודעים לספק מספיק זרם חשמלי על מנת להפעיל את כל מערכות הרכב. לרכבים ישנים יותר אין צורך במצברים חזקים במיוחד.

 

סיכום:

מצבר לרכב הוא חשוב לא פחות מהמנוע. חשיבותו גבוהה והוא לא דבר שאפשר להתעלם ממנו כמו מים לוישרים לדוגמה. המצבר אחראי על התנעת הרכב בכוח חשמלי ועל סיפוק כוח חשמלי לכל מערכות הרכב. אם קיימת לכם תקלה במצבר, מומלץ להחליפו מיידית ולמנוע בעיות עתידיות. כמו כן אל תחסכו בהוצאות על מצברים. חשוב להשקיע ולקבל איכות, כמו כן למנוע בעיות מיותרות שעשויות לעכב אתכם וגם לגרום לכן להזמין גרר בזמנים מיותרים. כמו שציינו, אורך חייו של מצבר ארוך יחסית, והטיפול היחיד שתצטרכו לתת למצבר, הוא להחליפו פעם בשנתיים-שלוש, כל עוד רכשתם מצבר איכותי. לכן ההשקעה שלכם חשובה בהחלט, ותמנע בעיות בעתיד.

logo בניית אתרים