אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מהם מצברים ואיך הם עובדים?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מהם מצברים ואיך הם עובדים?

כולנו יודעים כי בכל רכב יש מצבר, אבל רובנו לא ממש יודעים ממה הוא מורכב ואיך הוא פועל. ברוב המקרים אנו מתוודעים למצבר כאשר הרכב לא מניע ויש צורך להחליפו. חשוב לדעת כי מצברים הם חלקים חיוניים לכל רכב ושיש לטפל בהם על מנת לשמור על פעילותם התקינה לאורך זמן. הטיפול במצבר אינו מצריך ידע טכני מוקדם, אלא במספר פעולות פשוטות שכל אחד ואחת מסוגלים לעשות בקלות. כדי להבין את חשיבות המצבר יש לדעת מהו ואיך הוא פועל.

מהו מצבר

מצברים הם למעשה סוללות נטענות המספקות חשמל אל הגופים שאליהם הם מחוברים. במקרה של רכב מדובר על אספקת חשמל לכל מערכות החשמל של הרכב החל מהנעת הרכב דרך הפעלת המגבים ברכב, החלונות החשמליים, מערכת השמע וה GPS של הרכב ועד להפעלת המזגן, נעילת הרכב והאזעקה וכדומה.

מצברים מורכבים ממספר תאים חשמליים המספקים כוח חשמלי. הלוחות עצמם עטופים בחומרים מבודדים ובנוזלים ועל ידי תהליך כימי מסויים נאגר החשמל במצבר. מצברים אלה הם מצברים נטענים ובזמן שהם מספקים חשמל לרכב הם נטענים על ידי מחולל מיוחד שמופעל על ידי המנוע של הרכב.

תפקיד המצברים דומה בכל כלי הרכב. המצבר מספק לרכב את האנרגיה החשמלית הנחוצה לו כדי שיפעל וכדי להפעיל את כל המערכות החשמליות ברכב. ללא מצברים לא ניתן להניע את כלי הרכב השונים ולא ניתן לעשות בהם שימוש. החיוניות של חלק זה בכל רכב היא שמכתיבה את הטיפול בו ואת השמירה על אורך חייו. במידה ונתקעתם עם מצבר בעייתי ואתם לא מצליחים להניעו, ברוב המקרים זה סימן להתפרקות המצבר ולא לסיום חייו. על בעיה זו ניתן להתגבר בקלות על ידי עזרה בהנעה חיצונית עם כבלים מרכב אחר.

אורך החיים של מצברים

אורך חיים של מצברים לרכבים נע בין שנתיים לשלוש, ויש שיכולים להגיע עד ארבע שנים. הדבר תלוי באיכות היצרן ובאופן השימוש ברכב. מצברים מיצרנים מוכרים כמו שנפ או ורטה הם מצברים בעלי שם מעולה והם מחזיקים מעמד זמן ממושך וללא תקלות. רכישת מצברים בעלי שם יאפשרו לכם לשמור על הרכב ומפני היתקעות באמצע הדרך או בכל מקום אחר. מצברים מיצרנים מוכרים נמכרים עם אחריות לכמה שנים ואתם יכולים להיות בטוחים כי תקבלו תמורה מלאה עבור המחיר שתשלמו.

האם לחסוך ברכישת מצברים?

התחרות הרבה במכירת מצברים הביאו לארץ מצברים מכל מיני יצרנים שאיש לא שמע עליהם. בהרבה מקרים הם זולים משמעותית ממצברים מוכרים של יצרנים מובילים והשאלה היא האם שווה להוציא את מלוא הסכום עבור מצבר מוכר, או שניתן להסתפק במצבר זול או מצבר משומש? ההמלצה היא לרכוש מצבר חדש מיצרן מוכר, אבל במצב שאתם מחליטים על מצבר אחר מוטב להתייעץ עם המוסך שלכם ולבדוק אותו היטב.

 

logo בניית אתרים