אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מהם מצברים ומה חשיבותם?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מהם מצברים ומה חשיבותם?

מצברים לרכב הם בעצם מקור החשמל המספק את החשמל לכל הרכיבים העושים שימוש בחשמל ברכב. המצבר בעצם דואג להתנעת המנוע, הדורשת ספק חשמלי לכך, בנוסף דואגת למערכות קירור המנוע ולמערכות קירור הרכב כמו המזגן וכמובן גם לאורות ברכב. חשיבות המצבר ברכב היא כמו חשיבות המנוע ברכב, ללא מצבר הרכב לא יוכל לתפקד ולהתניע. מצבר של הדור הישן אינו כמו מצבר של היום, שכן בדור הישן הרכב לא עשה שימושי חשמל רבים כמו הרכבים של היום. לכן מצבר של הדור הישן לא יצליח להחזיק רכב חדש. מצבר לרכבים חדשים הוא יותר חזק ובאפשרותו לספק יותר כוח חשמלי לרכבים החדשים היום. רכבים בעבר לדוגמה היו מאפשרים פתיחת חלון ידנית, לעומת הרכבים היום שעושים שימוש חשמלי לפתיחת חלונות, כמו כן רכבים בעבר היו ננעלים באמצעות מפתח בלבד, ורכבים חדשים ננעלים באמצעות נעילה מרחוק ומערכת אזעקה.

 

אורך חייהם של מצברים

אורך חיי המצברים נע בין שנה לשלוש שנים, לעיתים אף ארבע שנים. אורך חייו של מצבר תלוי באיכות המצבר, ובכמות הנסיעה ברכב והשימוש בו. חשוב להשקיע במצבר איכותי לרכב שלכם בכדי שיעשה את העבודה כמו שצריך ויהיה בעל אורך חיים ארוך. כמו כן מצבר איכותי מחברה איכותית ימנע בעיות רבות שעשויות לגרום לכם אפילו להזמין גרר.

 

מצברים בעבר ומצברים היום

מאז ומתמיד כל כלי רכב היה עושה שימוש במצבר והוא היה חלק בלתי נפרד מכל רכב, אך עם הזמן המצברים עברו שינוי. כמו שאמרנו, המצברים בעבר אינם היו חזקים כמו המצברים היום. מצבר כיום נקרא מצבר עופרת – חומצה - קולציום, שבעצם אלו החומרים אשר הוא עובד עליהם. בעבר מצבר היה דורש טיפול תקופתי של פעם בכמה חודשים על מנת לשמור על איכותו ועל פעולותיו. כמו כן היה נדרש למלא במצבר בעבר מים מזוקקים כחלק מהטיפול. המצבר של היום בעל מגוון רחב של יתרונות על המצבר של פעם. אין צורך למלא מים מזוקקים במצבר, אין צורך לבצע טיפולים תקופתיים במצבר ואורך חייו של המצבר היום הוא ארוך הרבה יותר. זו אחת הסיבות החשובות להשקיע במצבר איכותי וטוב, שימנע בעיות בעתיד וייתן לכם שקט למשך כמה שנים טובות.

 

סיכום

מצברים הם ללא ספק חשובים ברכב בדיוק כמו מנוע הרכב. למצבר תפקיד חשוב ביותר כמקור חשמל הדואג לכל המערכות החשמליות החשובות ברכב, החל מהתנעת המנוע ועד לנעילתו. ללא המצבר הרכב לא יוכל לתפקד כלל. המצבר של היום בעל מגוון יתרונות שאינם דורשים מכם לטפל בו תקופתית או למלא בו מים מזוקקים. חשוב מאוד להשקיע במצבר איכותי שיתאים לרכב שלכם. המצבר צריך להיות מותאם לאקלים הישראלי מאחר ולא כל מצבר מתאים לו. אם תבחרו במצבר איכותי וטוב, אין ספק שרק תרוויחו. תקבלו אורך חיים ארוך מאוד, ושקט לכמה שנים ללא תקלות ובעיות. 

logo בניית אתרים