אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. מהם מצברים לרכב?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מהם מצברים לרכב?

מצבר הוא בעצם כלי חשוב בכל רכב ורכב. המצבר מספק כוח חשמלי המניע את כל חלקי הרכב החשמליים. בין השאר, המצבר אחראי על התנעת הרכב וזו הסיבה שאתם נתקלים מדי פעם ברכבים שלא מצליחים להתניע עצמם. בדרך כלל הבעיה בסיטואציה הזו היא שהמצבר נגמר והוא אינו יכול לספק כוח חשמלי להתנעת הרכב יותר. במקרים כאלה יש לטעון אותו מחדש בעזרת מצבר אחר או להחליף מצבר לרכב. חשיבות המצבר לרכב היא כחשיבות המנוע, ללא המצבר הרכב לא יוכל להניע עצמו ולתפקד. כמעט כל רכב המונע דורש מצבר, אפילו אופנוע ואפילו רכבים קטנים במיוחד. קיימים סוגים רבים של מצברים ויצרני מצבר. אחד המצברים המוצלחים והחסכוניים לרכבים חשמליים קטנים הוא מצבר פריקה עמוקה.

 

מהו מצבר פריקה עמוקה?

לרכבים שאינם גדולים ואינם דורשים סיפוק חשמל חזק במיוחד, ישנם מצברים מעולים וחסכוניים. למעשה מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר חסכוני ובעל אורך חיים גדול. המצבר בעצם חוסך באנרגיה ובעל יכולת הטענה מחדש ושימוש חוזר באנרגיה שנחסכה ונשמרה בזמן פעילותו. יתרונותיו הוא אורך החיים הגדול שלו וחסכונו באנרגיה שמתבטאת לשימוש חוזרת ואינה מתבזבזת.

מצברי הפריקה עמוקה אינם מתאימים לכל רכב. מהרכבים האישיים הוא מתאים בעיקר לרכבים חשמליים קטנים, כמו הגולף של פולסוואגן לדוגמה, לרכבי שטיפה קטנים, לרכבי שירות, ליאכטות, לרכבי חילוץ ועוד.

 

טיפול במצבר פריקה עמוקה

במצברי פריקה עמוקה דרושים טיפולים תקופתיים. חשוב לבצע טיפול אחת לכמה חודשים על מנת למנוע בעיות עתידיות העשויות להתרחש, כמו כן תוחלת החיים של המצבר עולה כל עוד הוא עובר טיפול אחת למספר חודשים. מומלץ לנקות את המצבר ולבדוק אם קיימים סדקים. חיבורי המצבר אמורים להיות נקיים מלכלוך ונוזלים על מנת שיתפקד בצורה הטובה ביותר. נוזלים מחוץ למצבר יכולים להעיד על דליפה בו. המצבר מכיל חומצה ולכן יש להיזהר מאוד אם אתם נתקלים בנזילת חומצה ממנו, החומצה מסוכנת למגע ויש להימנע ממגע איתה ולהיעזר בחשמלאי רכב מוסמך בלבד. חשוב לבדוק שהכבלים במצבר מחוברים כמו שצריך ואינם רופפים, כבלים בלויים או רופפים עשויים להווה סכנה. יש לבדוק את גובה המים במצבר, ואם יש צורך להוסיף מים מזוקקים בלבד, עד גובה של3 מ"ממתחת לקצה תא המילוי.

 

סיכום

ללא ספק לרכבים קטנים ולכל רכב שתומך, מצבר פריקה עמוקה הוא שימושי בהחלט. המצבר יחסוך לכם אנרגיה רבה וישתמש בטעינה מחדש, ובאנרגיה שנחסכה קודם לכן לשימוש בזמן פעולת הרכב. למצבר אורך חיים גדול במיוחד שיחסוך לכם גם סכום כספי בעתיד. הוא קל לתחזוק והוא פתרון אמין, איכותי וזול. מתאים לכל רכב שאינו גדול יחסית, ליאכטות, לרכבי שירות וכו'. כמו כן תעשיות רבות משתמשות בסוג המצבר הזה לסיפוק כוחות חשמליים בחיסכון, ובשימוש באנרגיה סולרית. 

טואול - בניית אתרים