אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. מחיר מצבר לרכב כפונקציה לקניה

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מחיר מצבר לרכב כפונקציה לקניה

קמת מאוחר, התלבשת וצחצחת שיניים במהירות, לארוחת הבוקר כבר תחטוף משהו קטן במשרד, אז הכנת לך קפה בכוס חד פעמית ויצאת לדרך לעוד יום עבודה מפרך. אתה נכנס לאוטו מכניס את המפתחות לסוויץ והרכב לא מניע. אתה מוציא את המפתחות ומנסה שוב, הרכב עושה קולות של התנעה אבל בכל זאת לא מניע. בודק את ידית ההילוכים, היא על פרקינג, כמו שצריכה להיות ואז אתה מבין שיש בעיה במצבר. לעבודה כבר לא תגיע בזמן, אבל לפחות תוכל ללכת למוסך, לבדוק מה לא בסדר ובזמן הזה לעשות סקר שוק ולברר מה הוא מחיר מצבר לרכב, וכמה הנזק שעליך לשלם.

מה הוא מצבר, ומה תפקידו?

המצבר הוא סוללה חשמלית אשר תפקידה להניע את את הרכב ולספק לו אנרגיה וחיות. ללא המצבר חלקים מסויימים בכלי הרכב לא יוכלו לתפקד, והמכונית לא תוכל לנוע. המצבר מורכב מכמה תאים (לרוב שישה), המופרדים זה מזה בלוחות מבודדים מפני נוזלים. אורך חייו של המצבר נע בין שנתיים לשלוש שנים, ובמקרים בהם המצבר שמור ועשוי מחומרים איכותיים במיוחד אורך חייו יכול להגיע לארבע שנים. מחיר מצבר חדש עולה כמה אלפי שקלים ולכן עליכם להקפיד לשמור עליו כמה שיותר טוב. מחיר מצבר בשוק משתנה מחברה לחברה, לכן הקפידו על סקר שוק לפני שאתם רוכשים חדש.

מה משפיע על מחיר מצבר לרכב?

ישנם מספר גורמים היכולים להשפיע על מחיר מצבר לרכב:

  • הקריטריון הראשון המצביע על מחיר מצבר לרכב הוא היעוד של המצבר עצמו. מצבר אשר מיועד למכונית פרטית יעלה פחות מאשר מצבר המיועד לג'יפ או למשאית.
  • קריטריון נוסף המשפיע על מחיר מצבר לרכב הוא העוצמה וגודל המצבר. ככל שעוצמת המצבר גדולה יותר, כך הוא יהיה גדול יותר וכך גם מחירו יגדל בהתאם. מצבר שעוצמתו 45 אמפר לשעת עבודה יעלה פחות ממצבר שעוצמתו 100 אמפר לשעה.
  • הקריטריון האחרון המשפיע על מחיר מצבר בשוק הוא הביטוח. כל חברה אשר מייצרת ומוכרת מצברים מעניקה תקופת ביטוח אחרת למצבר שלה. ככל שתקופת הביטוח גדולה יותר, כך גם גדל הסיכון שלוקחת החברה ומחיר המצבר עולה בהתאם.

מה יכול לקצר את חיי המצבר?

אז לאחר שראיתם כי מחיר מצבר חדש הוא סכום אינו מבוטל, חשוב שתנקטו בכל הפעולות האפשריות על מנת להאריך את חייו כמה שיותר. תחזוק לוקה של המצבר, זלזול בבדיקות התקופתיות שעליו לעבור ואי הקפדה על הוראות היצרן עשויה לקצר את חיי המצבר. נוסף על כך, חשוב לבדוק את כמות המים במצבר אחת לכמה חודשים, ולוודא כי אכן יש בו מספיק מים. באם יש חוסר יש למלא את המצבר במים מזוקקים בלבד! מים רגילים יכולים להזיק למצבר ולפגוע בפעולתו התקינה. 

טואול - בניית אתרים