אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. מחיר מצבר – על מה משלמים כשקונים מצבר?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מחיר מצבר – על מה משלמים כשקונים מצבר?

ישנו מגוון עצום של מצברים למגוון עצום של שימושים. מצבר הוא למעשה סוללה, לרוב סוללה נטענת המצויה בהרבה מאוד אביזרים, פריטים ומכשירים הפועלים על חשמל וזקוקים לאנרגיה חשמלית בעודם ניידים ואינם יכולים להיות מחוברים לשקע החשמל. לאן שלא נביט ונפנה את ראשנו עינינו יצודו מצבר כלשהו. מצבר תמיד נמצא בשימוש: רכבים פרטיים, רכבי שירות, רכבי גולף, כלי עבודה, טלפונים ניידים, טלפונים אלחוטיים, טלפונים קווים, קלנועיות, רכבים חשמליים, ציוד מכני כבד, מכונות לשטיפת רצפות, במות הרמה, מתקני הרמה, יאכטות, מצלמות, מחשבים, צעצועים, משאיות, קרוונים, סירות, מצברי אנרגיה סולרית, אופנועים, מצברי גיבוי, מצברי פריקה עמוקה, עגלות נכים, ציוד חקלאי, רכבי שטח, רכבי חילוץ ועוד. מחיר מצבר בדיוק כמו סוגיו ושימושיו משתנה.

 

מחיר מצבר? טווח עצום ומשתנה

ישנו טווח עצום של מחירים משתנים. מחיר מצבר יכול להיות מאות שקלים ולהגיע לאלפי שקלים ואפילו צפונה מזה. מחיר מצבר תלוי בכל כך הרבה גורמים וההבדלים העצומים נושאים כל כך הרבה משתנים. אז מה משפיע על מחיר מצבר ועל מה אנחנו משלמים כשאנו קונים מצבר?

 

מחיר מצבר – סך כל המשתנים:

 1. מטרת המצבר: מחיר מצבר מושפע בראש ובראשונה מסוג המצבר, מטרתו וייעודו. לכל מכשיר מותאם מכשיר ייחודי ואפיון זה משפיע על מחיר המצבר.
 2. סוג מצבר: מחיר מצבר מושפע לא רק מהסיווג הכללי אלא מסוג המצבר עצמו - למשל, אם מדברים על מצבר לרכב טווח המחירים הוא עצום. מצבר למשאית עולה יותר ממצבר לרכב פרטי אך גם ההבדלים בין מחירי מצברים לרכבים פרטיים למצברים לאותו שימוש הם גדולים. לכל מצבר יש הרבה סוגים - יש מגוון מצברים לרכב ומגוון סוללות למחשב, מגוון מצברים למשאית ומגוון סוללות למברגה.
 3. מאפייני מצבר עיקריים - מחיר מצבר מושפע ממאפייניו העיקריים של כל מצבר - מיתרונותיו, מהטכנולוגיה בה יוצר, מאופן פעולתו, ממשך חייו, מאופן הטענתו, ממשך תפקודו, מהרכיבים מהם הוא נוצר, מעמידותו לחום ולחבטות, מחוזקו וכן הלאה. מצברים חדישים המיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות נחשבים איכותיים יותר ולכן גם עולים יותר כסף.
 4. מצברים שניוניים עולים יותר - מצברים נטענים, לרבות סוללות רב פעמיות עולות יותר מסוללות ומצברים שלא ניתן להטעינם. ההוצאה הכרוכה בקניית סוללות ומצברים רב פעמיים אינה רק במחיר מצבר אלא גם במחירו של מטען המצבר. במצברים נטענים ניתן לחדש את אנרגיית החשמל שמתכלה על ידי הטענתם ואין צורך להשליכם בתום השימוש. אם מדובר בסוללות של טלפונים ניידים, מצלמות, מצברים של כלי עבודה וכדומה, כל אלה מגיעים בדרך כלל, עם מטען מתאים מראש. למצברים רציניים יותר, כגון מצברים לרכב, יש לקנות מטען למצברים. ישנם מטעני מצברים מסוגים שונים, במחירים שונים ובאיכויות משתנות. עם זאת, חשוב לציין, כי למרות הפער במחיר בין סוללות חד פעמיות לרב פעמיות עדיין בטווח הארוך למרות מחיר מצבר ראשוני גבוה בעת הקנייה, בחירה במצברים שניוניים משתלמת יותר כלכלית. מעבר לתרומה לאיכות הסביבה רכישה של מצבר רב פעמי שניתן להטעינו דווקא מהווה חסכון בכסף. סוללה נטענת יקרה יותר מסוללה רגילה בגלל שעלויות היצור של סוללה מסוג זה גדולות יותר, אולם לטווח הארוך גם אם מכלילים את מחיר הסוללות עצמן ואת מחיר המטענים של המצברים, השימוש במצבר לטווח הארוך עולה פחות והאפשרות להטעין אותו מחדש בכל פעם חוסך צורך ועלות של רכישת מצברים חדשים כל הזמן.
טואול - בניית אתרים