אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מידע חיוני אודות מצברים לרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מידע חיוני אודות מצברים לרכב

מצבר לרכב אחראי על אספקת החשמל לכל המערכות החשמליות בכל רכב שהוא. מצבר לרכב הוא הגורם להנעת הרכב ולהפעלת מערכת האורות, החלונות החשמליים, מערכת השמע שברכב וה GPS, הוא אחראי להפעלת המזגן ולנעילת הרכב, לאזעקה וכיוצא באלה. מצבר לרכב שומר על תקינות פעילותו וכאשר מצבר של רכב אינו תקין הוא יכול לשבש את פעילות הרכב על להשבתתו המוחלטת.

מצבר לרכב טוב יכול לתפקד כהלכה למשך 3 שנים או יותר והדבר תלוי באיכות המצבר ואופן השימוש ברכב. למשל: מי שנוסע רק נסיעות קצרות עם הרכב יתקשה למלא את המצבר בכל נסיעה ושימוש במערכות החשמל של הרכב בתנאים אלה עלול לרוקן את המצבר במהירות הרבה יותר גבוהה מהמצופה.

מצבר לרכב בהספקים שונים

מצבר לרכב אינו פריט אחיד. לכל כלי רכב יש צורך במתח ובהספק שונים, יש מצברים המספקים 12 וולט ויש המספקים 25 וולט ויש מצברים המספקים 60 אמפר ועד ל 180 אמפר. הכל תלוי בגודל הרכב ובדרישות שלו. משאיות ורכבים כבדים אחרים זקוקים למצברים גדולים בעלי הספק גדול בהרבה מאשר רכבים פרטיים וקטנועים זקוקים להספק קטן יותר וכדומה.

מצברים בעלי 6 תאים של 2 וולט כל אחד יספקו מתח בעוצמה של 12 וולט. זרם ההתנעה נמדד באמפרים וככל שדרוש זרם חזק יותר על המצבר להיות בעל הספק (אמפר) גבוה יותר. קיבולת המצבר נמדדת ביחידות של אמפר לשעה המכונה AH. קיבולת המצבר היא זו שמסוגלת לספק זרם חשמלי קבוע בפרק זמן ארוך. התקן הבין לאומי קובע כי קיבולת של מצבר נקבעת על פי בדיקה של יכולת המצבר להפיק זרם למשך 20 שניות.

מצברים בטכנולוגיות שונות

מעבר למצבר הרגיל שאנו מכירים ושאותו יש למלא במים מזוקקים מעת לעת יש בשוק גם מצברי עופרת או קלציום שנחשבים מאד אמינים. הם אינם עושים שימוש במים שיש להחליפם והם עמידים לאורך שנים רבות. מצברי קלציום ידועים בעמידות הגבוהה שלהם ואין צורך לטפל בהם באופן שוטף פרט לניתוקם כאשר אין עושים שימוש ברכב לתקופה ארוכה.

רכישת מצבר לרכב

רכישת מצבר לרכב מצריכה בדיקה והתאמת המצבר לרכב. כמו בכל תחום גם בשוק המצברים יש כמה מותגים מובילים שידוע כי הם אמינים ומחזיקים מעמד זמן ממושך ולעומתם יש מצברים זולים יותר מכל מיני חברות שיש לוודא אודותיהם היטב לפני שמחליטים לרכוש אותם. ההיצע הגדול באינטרנט מחייב השוואה ובדיקת הסוגים השונים וברוב המקרים עדיף לשלם כמה עשרות שקלים יותר ולקבל מצבר אמין ועמיד לאורך זמן.

רבים שואלים האם מומלץ לרכוש מצבר לרכב משומש? התשובה היא כן ולא. לא כדאי לרכוש מצבר משומש לרכב חדש, אבל אם הרכב ישן ואתם לא צופים שישאר אצלכם זמן ממושך אפשר להסתכן ולרכוש משומש אבל רק לאחר בדיקתו ובמקום מוכר לכם בלבד.

 

logo בניית אתרים