אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. ממה מורכב מחיר מצבר?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


ממה מורכב מחיר מצבר?

התחרות הגדולה בענף המצברים הביאה למצב שקשה מאד להשוות בינהם במיוחד בין אלה שמוצעים לנו חדשות לבקרים באינטרנט. האינטרנט הוא מקום מצויין לערוך בו קניות, אבל כאשר מדובר במוצרים לא מוכרים שאין עליהם כל מידע פרט למידע שמספק היבואן יש לחשוד בהם. מחיר מצבר יכול לנוע מכמה מאות שקלים ועד לכמה אלפי שקלים ולכאורה תפקידו של המצבר זהה בכל כלי הרכב, אז למה יש פער כזה גדול במחירים ומה מרכבי מחיר מצבר?

מצברים איכותיים מול מצברים זולים

כמו בכל ענף, גם ענף המצברים כולל כמה מוצרי איכות שכולם מכירים אותם וכמה מאות מוצרים מתחרים שבדרך כלל מנסים למשוך את קהל הלקוחות על ידי מחירים מאד נמוכים. שני המותגים המוכרים והנפוצים ביותר בארץ בענף המצברים הם וולטה ושנפ שנמכרים בארץ כבר שנים רבות, הם ידועים כבעלי אמינות גבוהה ועמידות לתנאי מזג האוויר הקיצוניים בקיץ הישראלי והם מומלצים מאד על ידי המוסכים ויבואני הרכב השונים. בנוסף אליהם יש עוד כמה מותגים מוכרים שנכנסו בשנים האחרונות לארץ ועשו לעצמם שם טוב כמו מצברי ורטה ואחרים.

לעומת מצברים אלה השוק מוצף כיום באין ספור מצברים שיבואנים זריזים מייבאים לארץ ומוכרים אותם באינטרנט. מצברים אלה הרבה יותר זולים מהמצברים המוכרים, אבל הבעיה איתם היא שאין לדעת מה עמידותם ומה אמינותם לאורך זמן. מצבר איכותי נמדד בין היתר ביכולת שלו להחזיק מעמד שנים רבות וביכולת שלו לספק את המתח הרצוי לאורך כל תקופת חייו. מצברים לא איכותיים נראים יפה בשנה הראשונה, אבל מתחילים לגמגם ולרדת באיכות תוך תקופה קצרה. לכן, כאשר מבקשים לברר מחיר מצבר יש לקחת בחשבון את כל המרכיבים הללו ולעשות השוואה בביצועים של המצבר לפני שמשווים בין המחירים השונים.

פרמטרים שונים לקביעת מחיר מצבר

בהתחשב בעובדה שמצברים שונים הם בעלי איכות שונה וכושר עמידות שונה מאד קשה להשוות בין המחירים שלהם באופן אובייקטיבי. הפרמטרים שרשומים כאן מתייחסים למצברים בעלי איכות דומה שיכולים לגרום לשינויים במחיר בין מצבר למצבר.

סוג המצבר – יש בשוק כמה סוגים עיקריים של מצברים שמחירם שונה מהותית אלה מאלה. מצבר הפועל בשיטה הוותיקה עם מים מזוקקים יכול להחזיק מעמד שלוש עד ארבע שנים והאחריות תהיה לשנה עד שנה וחצי. מצברי עופרת או מצברים המבוססים על חומצה או חומר יבש יהיו יקרים יותר, אך עמידותם תהיה לזמן הרבה יותר ממושך.

מתח והספק – גם המתח שמספק המצבר וההספק שלו הנמדד באמפרים משנים מהותית את מחיר המצבר. כלי עבודה כבדים זקוקים למצברים עם מתח והספק גבוהים יותר ולכן מחירם גבוה יותר לעומת מחיר מצבר לרכב פרטי או לקטנועים ואופנועים.

כפי שראינו מחיר מצבר נקבע על פי פרמטרים שונים וקשה להשוות בין מחירי מצברים איכותיים למצברים זולים מכיוון שיש לחשב את יעילות המצבר מול המחיר המוצע לכם. 

טואול - בניית אתרים