אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצברים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים

בכל כלי הרכב שאתם רואים כיום סביבכם מונח מצבר שתפקידו לספק את זרמי החשמל הנדרשים לפעולות שונות שמבצע המנוע, מערכת החשמל ומוקדים שונים ברכב כגון נוריות התאורה ועוד. אחת הפעולות החשובות ביותר שמבצע המצבר הוא זה שלמשל בזכותו כבר לא צריך לסובב מנואלה להנעת הרכב – המתח החזק והמהיר שהוא מייצר הוא זה שמניע את הרכב, וכעת תוכלו לדמיין את הכוח החזק הנדרש על מנת לסובב את גלגל התנופה והמנוע כולו. המתח שמייצר המצבר נמדד בנתון של וולט ורוב המצברים המוכרים לנו מייצרים מתח הנע בין 6 וולט ל-12 וולט. כל יצרן יודע בדיוק איזה מצבר מומלץ להרכיב ברכב מתוצרתו וכמובן שכל משווק – בתנאי שהוא איש מקצוע – ידע להמליץ לכם על מצבר מתאים. רוב הרכבים עושים שימוש באותם מצברים במתח וגודל סטנדרטיים, ומכאן שמציאת המצבר שיתאים הנה צעד קל למדי.

 

איך לבחור מצבר?

ראשית, כאמור, אינכם צריכים בהכרח לבחור מצברים לרכב אלא לכל הפחות להכיר את המותג, את יצרן המצבר המוצע לכם. בשוק ישנם מגוון רחב יחסית של יצרנים המיוצגים על ידי מצברים איכותיים ומעולים מצד אחד, ומצברים גרועים בקצה השני של הסקאלה. כלל המותג המוכר והוותיק מתבטא היטב בתחום זה, שכן קשה ליפול עם מצברים מתוצרת בעלת שם עולמי – ובפועל זה לא קורה. מאידך, מאחר והטכנולוגיה העומדת מאחורי המוצר הנה פשוטה יחסית, יש לא מעט דיווחים על מצברים זולים שהניבו תוצאות מפתיעות של עמידות לאורך זמן, ללא נזילות – כך שהמלצתו של משווק המצברים תהיה לכם לעזר.

כך או כך, וודאו היטב כי בשורה התחתונה מידות המצבר והמתח תואמים את הדרוש לרכבכם. אבל מה בעצם חשוב לברר ? ובכן :

 

מעבר לנתונים הטכניים, חשוב תמיד להקפיד:

 

1. לרכוש ממשווק מורשה, מעסק מוכר בעל מוניטין, ממוכר בעל הבנה וותק בתחום. אם אינכם מתכונים ללמוד את תורת החשמל לרכב בקרוב, בחרו במישהו שזו התמחותו, וחסכו מכם אפילו הרהור בנושא.

 

2. לרכוש מותג מוכר – או לקבל המלצה ממשווק אמין על מוצר אלמוני שהוכיח עצמו. היעזרו גם באינטרנט על מנת לוודא זאת, בתנאי שתכננתם את הרכישה הרבה זמן מראש (מה שברוב הפעמים אינו מתרחש).

 

3. הקפידו על תקופת אחריות הולמת. מחירי המצברים מצויים בשנים האחרונות במגמת עלייה בשל ביקושים עולמיים למתכות ככלל ולמצברים בפרט, ולכן לתקופת האחריות יש עלות משלה והיא מגולמת במחיר מצברים חדשים. בררו כמה זמן נמשכת האחריות למצבר, מי נותן שיררות והיכן בשיראל קיימות תחנות שנותנות שירות, האם ואיזה סוגי שירות כוללים תשלום ומה כוללת האחריות – האם היא מדברת על החלפת המצבר לחדש בכל עת, איזה נזק מזכה בהחלפה וכד'. למרות שמצברים נחשבים למוצרים אמינים יחסית, כך גם נחשבת אחריות.

 

4. הקפידו על תחזוקה שגרתית נכונה של המצבר – הפעולה היא פשוטה ושווה ללמוד אותה. מצברים זוכים לשירות כאשר אתם מגיעים עם רכב באחריות לטיפול במוסך היצרן, אך מעבר לכך פעמים רבות המוסכניק לא ייתן עליהם את הדעת אלמלא נדרש לכך. הטיפול במצברים לרכב הוא פשוט מאוד – ובחלק גדול מהם כלל לא ניתן לטפל [ "מצברים סגורים" למינהם]. בררו כיצד יש לעשות זאת –  זכרו שהמצבר מכיל חומצה מאכלת ועלול להוות סכנה אמיתית לבריאותכם (עור, עיניים, נשימה) ולכן אל תעשו דבר בטרם זכיתם להנחייה והדגמה בשטח. באופן כללי ברוב הפעמים ישנם מספר פתחים על פני המצבר המוברגים ופקוקים במכסה, בתוכם מצויים הלוחות המתאכלים על ידי החומצה, ואליהם מוסיפים מעט מים מזוקקים במידת הצורך, אחת לדי הרבה זמן. זה פשוט מאוד כמו לפתוח פקק, לשפוך מים מזוקקים למצבר ולסגור בחזרה – אבל אל תעשו זאת מבלי שמישהו מנחה אתכם בפעם הראשונה. אם כן תקפידו על כך בהמשך שגרת הטיפולים לרכב, תזכו בחיים ארוכים למצברים שלכם.

 

5. סקר שוק – פשוט ומומלץ תמיד. אנו מזמינים אתכם להתחיל אצלנו, נתכבד להציע לכם מחיר נוח ואטרקטיבי, שירות מלא ומקצועיות ברמה גבוהה.

logo בניית אתרים