אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. מצברים לחיי רכב ארוכים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים לחיי רכב ארוכים

אנשים רבים הנוסעים במכוניות על בסיס יומיומי אינם חושבים כלל על המצברים המניעים את רכבם, כל שחשוב הוא שהאוטו יסע ללא תקלות על פני הכביש. למעשה, המצבר הוא לב ליבה של המכונית והוא הגורם המניע שלה. ללא המצבר לא תוכלו לעלות כלל על האוטו והוא אחד המרכיבים החשובים בתפקודו של הרכב. לא סתם אלו הרוכשים מכונית מיד שניה בודקים את ביצועיו של המצבר, כמה שנים הוא בשימוש על הכביש והאם הוא הוחלף לאחרונה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על המצבר שלכם.

כמה עובדות חשובות על מצברים

ראשית, אספנו עבורכם את כל העובדות החשובות שעליכם לדעת על מצברים:

 • המצבר מורכב מכמה תאים, לרוב מדובר בשישה, כאשר הפלטות המפרידות בין החלקים השונים והעוטפות את המצבר עצמו עשויות מחומרים מבודדים.
 • תפקידו של המצבר הוא לספק אנרגיה וחיות לרכב, וחלקים רבים ברכב תלויים בפעילותו.
 • אורך חייהם של מצברים הוא לרוב בין שנתיים לשלוש שנים. מצברים המיוצרים מחומרים איכותיים, ושמורים היטב עשויים לתפקד בצורה טובה גם ארבע שנים, לכן חשוב מאוד להקפיד לשמור על המצבר ולרכוש אותו מחברה מוכרת וידועה.
 • עם התפתחות הטכנולוגיה של ימינו ניתן למצוא מצברים מסוגים שונים בכלים שונים ולא רק בקרב רכבים. מצברים ניתן למצוא גם ברכבים מסחריים, באופנועים, במלגזות, בסירות, במכונות שטיפה ועוד.

מה יכול לקצר את חייהם של המצברים?

החלפה של מצבר חדש יכולה לעלות כמה אלפי שקלים ולכן חשיבות השמירה על מצברים במכוניות ובאופנועים היא גבוה. הנה כמה דברים אשר יכולים לקצר את חייהם של המצברים וכדאי בהחלט להמנע מהם:

 • חשוב מאוד להמנע מתחזוקה לקויה של המצבר. יש לקחת את המצבר לבדיקות כל שלושה חודשים במוסך. החשמלאי יבדוק את המצבר על מנת לזהות שחיקה או תקלה שעשויה להתפתח על ידי תחזוקה שוטפת.
 • חוסר של מים במצבר עשוי לשחוק את המצבר ולגרום להרס. חשוב מאוד לוודא כל כמה חודשים כי כמות המים במצבר תקינה ובאם היא אינה תקינה חשוב למלא בו רק מים מזוקקים.
 • אחת לחצי שנה מומלץ לבדוק את מתח הטעינה של המצבר. מצברים בעלי מתח טעינה לקוי גורמים לשחיקה והרס. מתח טעינה תקין נע בין 13.8V ל – 14.2V.
 • מצברים אשר אינם מורכבים היטב עשויים לנוע בעת תנועת המכונית ולהיפגם. וויברציות הורסות את תקינות המצבר, ולכן חשוב לבדוק כי הוא מחובר היטב במכונית.

לא לזלזל בתקינותם של המצברים

לבטח כבר הצלחתם להבין כי תקינותם של המצברים היא חשובה וחשוב לשמור עליה. הקפידו לא לחסוך בעת קניית מצבר, רכשו אותו מחברה מוכרת ומנוסה על מנת שלא תאלצו להחליפו לעיתים קרובות. נוסף על כך הקפידו על שמירת תקינותם של המצברים והקפידו לבצע את כל הבדיקות הנדרשות אחת לכמה חודשים. 

טואול - בניית אתרים