אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. מצברים לקטנוע

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים לקטנוע

מצברים נמצאים בכל סוגי הרכב, גם בקטנועים. בלעדיהם לא ניתן להניע שום מנוע ולהגיע לשום מקום. אולי בגלל זה, יש האומרים, המצבר הוא לא פחות חשוב מפוליסת הביטוח בלעדיה לא ניתן לעלות על הכביש. אכן, אם הרכב או הקטנוע לא יניע – אנחנו לא נגיע רחוק, אם בכלל. אבל על מנת להניע חייבים להזרים חשמל לסטרטר של המנוע. את התפקיד הזה עושה המצבר. מצבר תקין, כמובן, כזה שרוכשים בחברה מוכרת ובטוחה וששומרים עליו בהתאם להוראות היצרן.מה שכן, לפני שעושים את הרכישה, כדאי מאוד לדעת מהם מצברים לקטנוע, אילו סוגי מצברים לקטנוע קיימים וכיצד שומרים על מצברים לקטנוע לאורך זמן. כאן במאמר הזה תקבלו תשובות לכל השאלות.

 

סוגי מצברים לקטנוע

מצברים לקטנוע, בדומה למצברים לאופנועים, מגיעים לצרכן בשני וריאציות שונות. הראשונה כוללת מצברים לקטנוע יבשים, ללא פתח למילוי המים. לכאן שייכים גם מצברי ג'ל שבמקום אלקטרוליט נוזלי רגיל מכילים חומר דמוי ג'ל המעניק למצבר עמידות גבוהה יותר בתנאי עבודה קשים וכן אורך חיים משמעותי. הווריאציה השנייה כוללת מצברים לקטנוע רטובים שהם למעשה המצברים הנפוצים יותר. על גבי המכסה העליון שלהם יש פתח עם מכסה דרכו ממלאים מים למצבר (אך ורק מים מזוקקים), במידה והם חסרים. הסימן הראשון לחוסר מים מתבטא ברטיבות החיצונית של המצבר. הסימן השני מתגלה מבדיקת גובה המים לאחר פתיחת המכסה והצצה פנימה לתוך המצבר.

 

בחירת מצברים לקטנוע

בעת בחירת מצברים לקטנוע כדאי לדעת שבשוק קיימות חברות רבות המייצרות והמשווקות מצברים לקטנוע. המוצרים נבדלים באיכות ומטבע הדברים גם במחיר. מה גם, לצד המצברים החדשים נמכרים במוסכים ובאתרי האינטרנט השונים גם מצברים משומשים. מצברים אלה הרבה יותר זולים ונגישים ממצברים חדשים, אך האחריות שלהם היא בדרך כלל כמה חודשים ספורים, להבדיל ממצברים חדשים המעניקים אחריות של 3-6 שנים. הבחירה היא שלכם. מה שכן, כשרוכשים מצברים לקטנוע כדאי לבחור במצברים המיועדים לאקלים הישראלי, עם הרכב חומצי נמוך יותר. עוד חשוב, להתייעץ עם איש מקצוע לגבי התאמה מושלמת של המצבר לקטנוע.

 

חשוב לדעת

למי שמחפש לקנות מצברים לקטנוע מומלץ לערוך סקר שוק ולבחור לא רק את המצבר המתאים ביותר לסוג הקטנוע אלא גם מצבר מחברה אמינה שנותנת אחריות. המחירים של מצברים לקטנועים נעים בין 200 שקל ל- 600 שקל לכן ההמלצה החמה היא לבצע השוואת מחירים. זה מקובל וחוסך לא מעט כסף. עוד חשוב לזכור כי כל מצבר, גם אם הוא שייך למותג מוביל, זקוק לטיפול שוטף. קודם כל, פעם בכמה זמן כדאי לבדוק את תקינותה החיצונית של קופסת הפלסטיק של המצבר: אם אין סדקים, נזילות ולכלוך. את הלכלוך ניתן להסיר באמצעות מברשת ומים חמים ולאחר מכן למרוח וזלין למניעת קורוזיה. במצברים רטובים קיים צורך לבדוק את רמת המים וזאת על ידי פתיחת המכסה. 

09/02/2014

טואול - בניית אתרים