אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצברים לרכב

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים לרכב

מצברים לרכב

לכל סוג רכב יש את המצבר המתאים לו ומידי שנתיים-שלוש כל רכב זקוק למצבר חדש. כיום בשוק מצברים לרכב מציעים לציבור הנהגים מבחר רב של מוצרים איכותיים ואיכותיים פחות, משוכללים ומשוכללים פחות. רמות המחירים נעות בין כמה מאות שקלים בודדים לכמה אלפים, בהתאם לאיכות המצבר והמטרה שהוא אמור להשיג. כך או כך, כשרוכשים מצבר לרכב כדאי מאוד לדעת מה בדיוק מתאים לרכב הספציפי שלכם ולא פחות חשוב מזה – מוטב לדעת כיצד מטפלים במצבר אם רוצים שהוא יאריך חיים.

 

מצברים לרכב – קיבולת

מצברים לרכב אמורים להתאים לסוג הרכב הספציפי בהתאם להוראות היצרן. קיבולות המצבר מגיעות בגדלים של 55, 60, 65 ועד 100 אמפר כאשר האמפר זו מידה בסיסית המודדת זרם חשמלי. מקובל לרכוש מצבר עם עוצמה של פי 2.5 לפחות מהצריכה היומית באמפר/שעה. הצריכה היומית נקבעת בהתאם לגודל הרכב והשימוש בהתקנים חשמליים ברכב כגון מצת, רדיו, אורות וכד'. בגדול ניתן לומר שרכבים קטנים מסתפקים בדרך כלל בקיבולת של 45-55 אמפר/שעה ואילו רכבים גדולים כמו טנדרים ומשאיות דורשים קיבולת של 72-90 אמפר. ככל שהקיבולת גבוהה יותר כך גם מצברים לרכב יהיו גדולים יותר ויקרים יותר.

 

מצברים לרכב – רכישה

מצברים לרכב נמכרים היום גם במוסכים מורשים וגם באתרי אינטרנט שונים. המחירים של מצברים לרכב משתנים מיצרן ליצרן וכן בהתאם לגודל המצבר והסוג שלו. בממוצע, מצברים לרכב פרטי בקיבולת של 36-230 אמפר/שעה ועוצמת התנעה של עד 1,000 אמפר במתח של 12 וולט יעלו לנהג כמה מאות שקלים בודדים. מצברים לרכב כבד יעלו כבר מעל 1,000 שקל.

 

מצברים לרכב – טיפול

מצברים לרכב אמורים לשרת את בעל הרכב תקופה של שנתיים ואפילו שלוש שנים. רוב החברות המשווקות מצברים לרכב מציעות אחריות של 2-3 כך שהראש שלכם יכול להיות נקי מדאגות. עם זאת, מצברים לרכב עדיין זקוקים לטיפול שוטף והנה כמה כללים שחייבים להקפיד עליהם כדי שהמצבר שלכם יאריך חיים, יחסוך בזבוזי כסף מיותרים וימנע עוגמת נפש.

 

  • בדיקת המבנה החיצוני– מידי כמה שבועות יש לבדוק את מצבו החיצוני של המצבר: האם הקופסא שלמה ללא סדקים, החיבורים נקיים מלכלוך וקורוזיה (אפשר לנקות אותם באמצעות מברשת עם מים ולמרוח על האזור חומר המונע קורוזיה)וכן החיבורים מחוברים לקוטבי המצבר בצורה תקינה ואינה רופפת.

 

  • בדיקת גובה המים– במצברים מהסוג הרגיל בהם יש פתח למילוי מים, חייבים מידי חודשיים שלוש לבדוק את גובה המים. מצבר רטוב הוא מצבר הזקוק למים, זאת בנוסף לבדיקת גובה המים – האם הוא מגיע לפלטות. רק שימו לב שאתם ממלאים מים מזוקקים ועל ידי משפך על מנת למנוע מילוי יתר.

 

  • מתח וטעינה– פעם בשישה חודשים יש לבצע בדיקת מתח וטעינה של המצבר. ההמלצה היא לעשות זאת במוסך מקצועי המתמחה בחשמלאות רכב.
logo בניית אתרים