אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצברים, מכוניות ומה שביניהם

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים, מכוניות ומה שביניהם

לא אחת אנו שומעים על קרוב או חבר שנתקע עם האוטו כי המצבר התרוקן או כי הוא אינו פועל כשורה. לא אחת אנו שומעים על מצברים שהוחלפו כי נהרסו כליל, או כי בעל המוסך החליט לשקר לבעל הרכב ולגבות תשלום על החלפת מצבר, גם אם ניתן היה רק לתקן. לא פעם אנחנו עדים לאנשים המוציאים את מיטב כספם על תיקון או החלפה של המצבר ונאלצים להיפרד מכמה אלפים טובים. המצברים מקיפים אותנו ומסייעים לנו בהפעלה של כלי הרכב ומן הראוי כי נעניק להם את הכבוד הראוי. הנה לכם כל מה שצריך לדעת על מצברים.

טיפים לבדיקה של מצברים

לא כולם יודעים, אך ניתן להאריך את חייהם של המצברים על ידי ביצוע כמה פעולות פשוטות אשר מתחזקות את המצבר ומאפשרות לו לפעול כהלכה עוד זמן רב:

  • בדיקה של גובה המים במצבר: כל מצבר מצוייד בתוכו בשנתות אשר מאפשרות לבעל הרכב לדעת את כמות המים שיש במצבר. אחת לחודשיים יש צורך לבצע בדיקה של גובה המים במצבר ובאם חסרים מים יש למלא במים מזוקקים עד לגובה הנדרש. בקיץ חשוב לעשות את הבדיקה בתדירות גבוה יותר מאחר והמים מתאדים.
  • בדיקת קורוזיה ולכלוך: אחת לכמה חודשים יש לפתוח את מכסה המנוע ולהתבונן במצבר מבחוץ, לנסות ולאתר פגמים בחיבורים או קורוזיה ולכלוך המופיעים בקטבים של המצבר. במקרה ויש קורוזיה יש להקפיד לנקותה באמצעות סמרטוט, ולמרוח קרם נגד על מנת למנוע הישנות.

כיצד נבחר מצבר המתאים לנו?

מצברים נמכרים בשוק בסוגים שונים ומתאימים לצרכי תפעול של כלי רכב ומכונות שונות. לרוב, אופן בחירת המצבר תיקבע על פי שנת היצור של כלי הרכב, נפח המנוע שלו ובעיקר על פי כמות החשמל לו כלי הרכב זקוק על מנת להפעיל את צרכני החשמל בצורה תקינה. בבואכם לרכוש מצברים חשוב להקפיד לבדוק כמה דברים:

  • אחריות למצבר: כל חברה מציעה תקופת אחריות אחרת על המצברים אותם היא מייצרת ומוכרת. ככל שתקופת האחריות גבוהה יותר, כך הסיכון שעל החברה לקחת הוא גדול יותר ומחיר המצבר יעלה בהתאם.
  • שירות תיקונים למצבר: חשוב מאוד לוודא כי למצבר שאתם רוכשים יש שירות תיקונים מפוזר ברחבי הארץ, שלא תתקעו עם שירות תיקונים במקום ספציפי אחד, או חלילה עם מצבר שאין לו תמיכה ותיקונים בארץ. 

מצברים לפריקה עמוקה

סוג נוסף ושונה של מצברים נקרא מצברים לפריקה עמוקה. מצברים אלו הם מצברים בעלי יכולת הטענה מחדש לאחר הפריקה, כך שהם מאפשרים שימוש מחדש. היחודיות של המצברים מן הסוג הזה הוא היכולת שלהם לנצל את האנרגיה שאוחסנה במצבר בעת הפעילות שלו בתוך המכונה. מצברים מן הסוג הזה מתאימים לתפעול של יאכטות, קרוואנים, במות ומתקני הרמה שונים, מכונות לשטיפת רצפות ועוד.

 

logo בניית אתרים