אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצברים, עולם ומלואו

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברים, עולם ומלואו

מצברים הינם הלב של המכונה או הכלי אותו הם אמורים לשנע או להפעיל. המצברים פועלים כמעין סוללה בתוך המכשיר אותו הם אמורים להפעיל והם אילו המספקים אנרגיה וחיות למכשיר. לרוב, חלקים שונים בכלי התחבורה או במכשיר אותו מעוניינים להפעיל תלויים בפעולתו של המצבר ולרוב הכלי לא יוכל לפעול ללא פעולה תקינה של המצבר. המקום ממנו כולנו מכירים את המצבר הוא המכונית, אולם קיימים בשוק מצברים המתפעלים כלים שונים כמו במות ומתקני הרמה, קלנועיות, רכבי חילוץ, קרווואנים יכטות ועוד. 

סוגי מצברים הקיימים בשוק

חברות המיצרות ומשווקות מצברים לרוב מייצרות מצברים מסוגים שונים, המתאימים לפעילות של כלים שונים. הנה מספר מצברים מפורסמים הקיימים בשוק:

  • מצברים לכלי רכב: הסוג המוכר ביותר של מצברים הנמכרים בשוק הם מצברים שמיוצרים לצורך שימוש בכלי רכב. לכל יצרן וסוג רכב יש מצבר המתאים במיוחד לו ולדרישות הרכב. התאמת המצבר תעשה על פי שנת יצור כלי הרכב, נפח המנוע ובעיקר לכמה חשמל הרכב זקוק על מנת שיוכל להפעיל את צרכי החשמל ברכב ללא תקלות ובאופן שוטף. מצברים מסוגים שונים ובעלי יכולות שונות מיוצרים בעבור אופנועים, מכוניות פרטיות, ג'יפים ומשאיות.
  • מצברי פריקה עמוקה: מצברי פריקה עמוקה הם מצברים אשר נועדו לניצול האנרגיה שאוחסנה במצבר בעת פעילותו. מצברים אלו, בניגוד למצברי רכב שתפקידם להניע את הרכב, הם נועדו על מנת לתפעל מכונות והם בעלי יכולת הטענה ופריקה בכל פעם מחדש. מצברים אלו לרוב משמשים להנעה של קרוואנים, קלנועיות, יאכטות, רכבי חילוץ, מכונות לשטיפת רצפה ועוד.

קריטריונים לבחירת מצבר לרכב

בבואכם לרכוש מצברים חדשים לצרכי כלי רכב שונים, ישנם מספר פריטים שעליכם לבדוק לפני הרכישה:

  • מחירו של המצבר: מחירם של המצברים מושפע מכמה גורמים: איכותו של המצבר, החברה ממנה אתה רוכש את המצבר, וזמן האחריות המגיעה לך עם המצבר. ככל שזמן האחריות אורך יותר, כך מחיר המצבר גבוה יותר.
  • מתח המצבר: מתח המצבר כול להיות 12 וולט, המתאים להנעה של כלי רכב, או 6 וולט המתאים יותר להנעה של אופנועים וקטנועים.
  • אחריות המצבר: כל חברה יצרנית מציעה מספר מסלולי אחריות על המצברים אותם היא מוכרת. הקפידו לבחור מצברים בעלי תקופת אחריות ארוכה.

מצברים, שימרו עליהם

קנייה של מצבר חדש עשויה לעלות לכם כמה אלפי שקלים, באם תקפידו לשמור על המצברים אשר אתם קונים תוכלו להנות מאורח חיים ארוך של המצבר ולהקטין את ההוצאה הכלכלית עליו. הקפידו כל כמה חודשים לבדוק את כמות המים במצבר, באם חסרים מים מלאו אך ורק מים מזוקקים על מנת לא לפגום בפעילותו של המצבר. באם אתם מתכננים חופשה ארוכה, בקשו משכן עליו אתם סומכים להניע לכם את המכונית ולעשות איתה סיבוב בשכונה על מנת למנוע ריקון של המצבר.

 

logo בניית אתרים