אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. מצברי פריקה עמוקה - ניצול אין סופי של אנרגיה

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצברי פריקה עמוקה - ניצול אין סופי של אנרגיה

הקשר בין מצברים לאיכות סביבה מתמקד בשני מישוריים עיקריים - מצברי אנרגיה סולארית ומצברי פריקה עמוקה. מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר שמבצע שימוש חוזר באנרגיה שהצטברה בו בזמן השימוש. מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר שמשמש בעיקר לכלי רכב הזקוקים להתנעה מיוחדת או כאלה שקל להשתמש לשם התנעתם במצברים מסוג זה.

 

כלי רכב עם מצבר פריקה עמוקה

בין כלי הרכב בהם ניתן להשתמש ולהתקין מצבר פריקה עמוקה מצויים כלי הרכב הבאים- קלנועיות, קרוונים, מכונות לשטיפת רצפות, כיסאות גלגלים, במות הרמה, רכבי גולף, סירות ועוד.

 

מצבר פריקה עמוקה – ייחוד המאפשר ניצול מתמיד של אנרגיה

בשונה ממצבר רגיל מצבר פריקה עמוקה הוא בעל יכולת עצמית של הטענה מחדש מה שמאפשר שימוש מחדש כל הזמן ולא מצריך טעינה על ידי מטען חיצוני לעתים תכופות או ממושכות. מי שרוכש כלי רכב המונע על ידי מצבר פריקה עמוקה חייב להיות מודע לתחזוקה הנדרשת של המצבר - תחזוקה שתתרום להארכת תוחלת החיים של המצבר, תאפשר את מימוש מלוא הפוטנציאל הגלום בו, תיטיב עם ביצועיו ותמנע בלאי מוקדם שלו ו/או השבתתו בטרם עת. תחזוקה של מצבר פריקה היא תחזוקה שוטפת המחייבת מספר פעולות:

 1. יש לבצע בדיקה עצמית של מצבר פריקה עמוקה אחת לשלושה חודשים בערך: הבדיקה כוללת בחינה מבחוץ של המצבר וחיפוש אחר נוזל, כבלים רופפים, קורוזיה או סדקים בקופסה. אם יש משהו כזה פנו להמשך בירור אצל המוסכניק שלכם, כל אחד מהתסמינים הללו עלול להצביע על בעיה רצינית. אם המצבר סתם מלוכלך נקו אותו.
 2. במהלך הצצה יש לוודא כי כל הכבלים והחיבורים במקום וכי אין חלקים רופפים או פגומים. אם יש נוזל, לעולם אל תגעו בו בידיים חשופות הוא יכול להיות חומצה מזיקה. בחנו מקרוב גם את כבלי המצבר, כבלים פגומים או בלויים יכולים להוות סכנה חמורה ומחייבים טיפול.
 3. בדוק מדי פעם את גובה המים ואם חסרים מים הוצא את המצבר, טען אותו טעינה מלאה ואז הוסף מים עד לגובה 3 מ"מ מתחת לקצה תא המילוי. שים לב - המים חייבים להיות מים מזוקקים בלבד. אל תזלזל, מים שאינם מזוקקים עלולים לגרום למצבר שלך נזק בלתי הפיך ולהשבית אותו כליל. לאחר מילוי המים נקה את המצבר ממים שנשפכו וסגור היטב היטב את הפקקים.
 4. בדיקת מתח טעינה: אחת לשישה חודשים נמליץ לך לבדוק את מתח הטעינה של המצבר ולוודא כי הינו תקין. מתח טעינה תקין של מצבר לרכב נע בין 13.8V ל- 14.2V. את הבדיקה הזו לא תוכל לבצע בעצמך לכן עצור לביקור קצר אצל חשמלאי רכב, זו בדיקה שאורכת דקה או שתיים. מדוע זו בדיקה חשובה? מתח טעינה לא מאוזן ובעיקר מתח טעינה גבוה מדי פוגע במצבר ומזיק לו אם הוא נמשך זמן רב- המצבר מתכלה וניזוק, המים הנצרכים גבוהים מהרגיל והמצבר במהרה מתחיל לגמגם ולהשתנק ולבסוף קורס.
טואול - בניית אתרים