אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצבר – כל מה שצריך לדעת

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר – כל מה שצריך לדעת

מצבר הוא למעשה סוללה שמטעינים אותה בחשמל והיא משמשת בכל רכב ממונע באשר הוא. כלי רכב פרטיים, מסחריים, משאיות, אוטובוסים וכלי רכב כבדים, כל אלה זקוקים למצבר. תפקיד המצבר הוא לספק את החשמל הנחוץ כדי להפעיל את הרכב ואת המערכות החשמליות הרבות המצויות בו. המצבר הוא שאחראי על התנעת הרכב בתחילת הנסיעה והוא שאחראי להפעלת מערכות החשמל כמו אורות, פנל השעונים, הרדיו, המזגן וכדומה.

כדי שרכב יפעל כראוי עליו להיות מצוייד במצבר מתאים שיוכל לספק לו את כמות החשמל הדרושה כדי להפעילו. כדי לעשות זאת יש לדעת כיצד לבחור מצבר ואיזה מצבר מתאים לאיזה רכב. בנוסף יש לדעת כיצד לטפל במצבר שכבר מותקן ברכב.

בחירת מצבר איכותי

רכבים חדשים מגיעים עם מצבר תקין ומותאם בדיוק לרכב. כאשר יש צורך להחליף מצבר מוטב להשתמש במצבר מקורי שיצרן הרכב משתמש בו ולא בתחליפים. אבל בהרבה מקרים אין אפשרות למצוא את המצבר המדוייק שבו משתמש היצרן ולכן יש לבדוק ולוודא כי המצבר שאתם עומדים לרכוש הוא אכן מצבר מתאים לרכב שלכם. מצברים מומלץ לרכוש אצל משווקים מורשים שהם תמיד אמינים.

מצברים מסוגים שונים

מצברים מגיעים מיצרנים שונים ויש להם ייעוד שונה לפי הגודל וההספק. מצבר לרכב פרטי אינו בגודל של מצבר למשאית או רכב כבד אחר שהצרכים שלהם שונים מאלה של רכב פרטי או מסחרי. רוב המצברים עושים שימוש במים מזוקקים מיוחדים ויש מצברים יבשים ויש מצברים המבוססים על ג'ל וחומצה. יש גם מצברים משומשים שניתן לרכוש אותם במחירים הרבה יותר נמוכים מחדשים והם מיועדים במיוחד לרכבים ישנים. מצברים אלה הם מצברים שעברו טיפול מחדש לאחר שגמרו את חייהם והם מסוגלים לעבוד לתקופה די ארוכה. תעודת האחריות שניתנת למצברים משומשים היא לתקופה קצרה בהרבה מאשר של מצבר חדש מחברה מוכרת.

כיצד נשמור על תקינות המצבר

מצבר, כמו כל חלק אחר ברכב צריך טיפול שוטף. תשומת לב קפדנית תמנע אי נעימות מכם ומהרכב. מצב שבו הרכב אינו מניע הוא בדרך כלל תוצאה של ההתרוקנות המצבר. מצבר מתרוקן משתי סיבות עיקריות: בלאי או שימוש רצוף ללא מילויו. מצבר של רכב מתמלא בזמן הנסיעה על ידי מחולל שמזרים חשמל לתוכו כל עוד המנוע פועל. המצבר מייצר את כמות החשמל הנדרשת לתפעול הרכב וחוזר חלילה. כדי לשמור על תקינות ואורך ימיו של המצבר מומלץ לבדוק אחת לשבועיים את גובה המים ולהוסיף כשצריך, לא להשאיר את הרכב לימים רצופים בלי להניע אותו כי המצבר עלול להתרוקן, ולוודא כי בכל כיבוי של המנוע לא הושארו אורות או מכשירים חשמליים אחרים דלוקים שיצרכו את כל החשמל שבמצבר וירוקנו אותו. ובנוסף, מומלץ לבדוק את חיבורי המצבר ולנקות אותם מהצטברות קורוזיה או חומצה אחרת. פעולות פשוטות אלה יכולות לשמור על אורך החיים של המצבר ולמנוע תקלות.

logo בניית אתרים