אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. מצבר לרכב בחיפה – איך נאריך את חייו של המצבר ברכב שלנו?

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר לרכב בחיפה – איך נאריך את חייו של המצבר ברכב שלנו?

מצבר לרכב הוא חלק חשוב מאוד ברכב אשר מאפשר התנעתו, פעולותיו וכמובן נסיעתו. ישנו מגוון עצום ונרחב של מצברים לרכב. מצבר לרכב איכותי וחדיש לרוב שורד וממשיך לפעול בצורה איכותית לאורך זמן. אולם, פעמים רבות המצבר, אפילו כשהוא חדש ובוודאי כזה שפועל יותר משנה פתאום שובק חיים ומתקלקל, למרות שבמקור נכונו לו עוד שנים רבות של בריאות. מדוע זה קורה? מה פוגע במצברים וגורם למותם בטרם עת? האם ניתן למנוע מצב בלתי רצוי זה? מה עלינו לעשות כדי לשמור על מצבר רכב תקין לאורך זמן? והאם יש בידינו לשפר את ביצועיו, איכותו ואורך חייו של המצבר המזדקן שלנו?

 

מה מקצר את חייו של מצבר לרכב?

הסוד הגדול בשמירה על איכות החיים, הבריאות ותוחלת החיים הארוכה של כל מצבר לרכב הוא שמירה עליו ותחזוקה שוטפת שלו. אם תזלזלו במצבר שלכם ולא תתנו לו מה שהוא צריך, מיד בתום תקופת האחריות הוא יתחיל לגמגם עד שישבוק חיים וימות. אתם כמובן לא רוצים שזה יקרה - אז קראו, לימדו ותחזקו - כך תשמרו על המצבר לרכב שלכם שנים ארוכות ותחסכו כסף וריצות מיותרות.

 

תחזוקה של מצבר לרכב

 1. בדיקה עצמית כל שלושה חודשים: אל תדאג נהג יקר, לא נשלח אותך למוסך. אנחנו סמוכים ובטוחים כי אין בידיך זמן כסף או כוח פנויים לכל זה. רק נשלח אותך, פעם בשלושה חודשים להרים את מכסה המנוע ולהביט למצבר בעיניים. מצבר לרכב שמתחיל לפתח תקלה, לרוב יראה סימנים חיצוניים שבהיעדרם אפשר להניח בבטחה שהכל תקין. אם אתם רואים נוזל, כבלים רופפים, קורוזיה או סדקים בקופסה פנו להמשך בירור אצל המוסכניק שלכם: כל אחד מהתסמינים הללו עלול להצביע על בעיה רצינית.
 2. בדוק מדי פעם את גובה המים ואם חסרים מים הוסף מים למצבר עד לגובה 3 מ"מ מתחת לקצה תא המילוי. שים לב - המים חייבים להיות מים מזוקקים בלבד. אל תזלזל - מים שאינם מזוקקים עלולים לגרום למצבר שלך נזק בלתי הפיך ולהשבית אותו כליל.
 3. בדיקת מתח טעינה: אחת לשישה חודשים נמליץ לך לבדוק את מתח הטעינה של המצבר ולוודא כי הינו תקין. מתח טעינה תקין של מצבר לרכב נע בין 13.8V ל- 14.2V. את הבדיקה הזו לא תוכל לבצע בעצמך לכן עצור לביקור קצר אצל חשמלאי רכב, זו בדיקה שאורכת דקה או שתיים. מדוע זו בדיקה חשובה? מתח טעינה לא מאוזן ובעיקר מתח טעינה גבוה מדי פוגע במצבר ומזיק לו אם הוא נמשך זמן רב, המצבר מתכלה וניזוק, המים הנצרכים גבוהים מהרגיל והמצבר במהרה מתחיל לגמגם ולהשתנק ולבסוף קורס.
 4. תקנו את המצבר רק במכונים מורשים.
 5. הקפידו לנצל את האחריות ולפנות למי שהעניק אותה במידה ונוצרה תקלה במצבר בטרם תום תקופת האחריות.
 6. הכן את רכבך לקיץ: הקפידו לעשות את כל זה בעיקר לפני הקיץ, האקלים הישראלי נחשב לאויב גדול של מצברים לרכב. מצבר לרכב איכותי ובוודאי כשזה שמתוחזק היטב ישרוד את החום הנורא של יולי אוגוסט אם יגיע מוכן לקיץ.
טואול - בניית אתרים