אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצבר לרכב, לנסיעה בטוחה

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר לרכב, לנסיעה בטוחה

בבואנו לרכוש רכב חדש, או רכב יד שניה, לרוב אנו בודקים את צבע האוטו, שריטות על האוטו, פח עקום הזקוק לתיקון, כמה ידיים הוא עבר, האם תיבת ההילוכים היא ידנית או אוטומטית, האם ישנו הגה כוח ועוד. שאר הבדיקות כמו תפקוד הגיר, מאמץ הבוכנה, טסט ותיקונים ובדיקה של המצבר נשמעות לרובנו קצת סינית, ולכן ישנה נטיה להתעלם מהן. בדיקת מצבר לרכב היא חשובה במיוחד מאחר ותפקוד תקין של הרכב תלוי בתפקוד תקין של המצבר ולכן חשוב מאוד שתדעו את תפקידו. הנה כל המידע לו אתם זקוקים על ליבו של הרכב, המצבר.

מה הוא מצבר לרכב ומה תפקידו?

המצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר ברכב, ללא המצבר חלקים נוספים במכונית לא יתפקדו, והיא תשבוק מנסיעה. תפקידו של המצבר הוא לספק אנרגיה וחיות לכלי הרכב והוא זה המאפשר תנועה של הרכב על הכביש. אורך חייו של המצבר לרכב הוא בין שנתיים לשלוש שנים, ובמצברים העשויים בצורה איכותית ומתוחזקים כמו שצריך אורך החיים יכול להגיע גם לארבע שנים. לכן, חשוב מאוד בבואכם לקנות רכב מיד שניה לבדוק את איכות המצבר לרכב, כמה שנים הוא מתפקד על הכביש ולדרוש להחליפו אם הוא ישן.

מה לעשות בעת ריקון של מצבר?

אחת התקלות הנפוצות ביותר במצבר לרכב הוא ריקון של המצבר וכתוצאה מכך אי הנעה של כלי הרכב. ישנם שתי סיבות עיקריות מדוע המצבר יכול להתרוקן, או להיות חלש:

  • צרכן חשמל אשר נשאר דולק בטעות ברכב כמו: דיבורית, אורות, רדיו ועוד, עשויים לגמור לריקון של המצבר מאחר והוא ממשיך לספק אנרגיה למוצרים אלו גם כאשר הרכב כבוי.
  • קצר פנימי בתוך המצבר, הנגרם עקב מגעים רופפים בין המצבר לקטבים עם קורוזיה, גורמים אף הם לטעינה חלשה של המצבר, ולפעילות לא תקינה.

הפיתרון הנפוץ ביותר למצב בו מצבר לרכב מתרוקן הוא חיבור של כבלים חשמליים בין רכב אחד לשני וניסיון של הנעת הרכב. ההיגיון העומד מאחורי פעולה זו היא שחיבור הכבלים בין הרכבים מעביר מתח חשמלי מהמצבר המלא למצבר החלש וכך בדומה לפעולת מטען הטוען מכשיר חשמלי, נטען המצבר ומאפשר התנעה של הרכב.

הכנה של מצבר לרכב לקראת הקיץ

רבים אינם מודעים לעובדה כי יש צורך בהכנה של מצבר לרכב לקראת הקיץ. להכנה זו ישנן שתי סיבות עיקריות:

  • הטמפרטורה הגבוהה של הקיץ הישראלי גורמת למצבר לשהות בחום גבוה העלול להזיק לפעולתו.
  • רבים יוצאים לחופשה במהלך הקיץ ומשאירים את הרכב ללא הנעה, מה שעשוי להזיק ולקצר את חייו של המצבר לרכב.

במהלך הקיץ חשוב לוודא מילוי של מים מזוקקים במצבר בתדירות גבוהה יותר מאשר בחורף מאחר ויש להם נטיה להתאדות במהרה. נוסף על כך, נוסף לכבות את המנוע בזמן המתנה ממושכת, כדי למנוע חימום והרס של המצבר. 

logo בניית אתרים