אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. מצבר לרכב – מדריך קניה

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר לרכב – מדריך קניה

המצבר המצוי במכוניות הוא למעשה סוללה נטענת, מצבר שניוני - אוסף של תאים חשמליים עם מטען שלילי ומטען חיובי שבתנאים מסוימים מפיקים חשמל החיוני לפעולה של התנעת הרכב ונסיעתו. מצבר לרכב, לרוב, מכיל שישה תאים חשמליים המספקים מתח עבודה של 12 וולט. מצבר לרכב מכיל אלקטרודות העשויות עופרת ואלקטרוליט - נוזל המאפשר תהליך כימי שבסופו מיוצר חשמל, אשר מהווה, למעשה, חומצה גופרתית מדוללת במים.

 

מצבר לרכב – סוגים שונים: איך נדע במה לבחור?

כאשר מדברים על מצבר לרכב יש לבחור בין מגוון עצום של מצברים. איך תדעו איזה מצבר לקנות? איזה סוג? באיזה קיבולת ומהם המאפיינים החשובים ביותר אותם יש לקחת בחשבון בעת רכישתו של מצבר לרכב?

  1. סוג הרכב: כאשר מדברים על מצבר לרכב אז חושבים על מה שלכולנו קופץ מיד לראש - אוטו, רכב משפחתי פרטי. אבל מצבר הוא סוללה החשובה לפעילותם של כל כלי הרכב באשר הם. בבואכם לרכוש מצבר ריכשו כמובן מצבר ייעודי המתאים לרכב שלכם. ישנם מצברים לרכב הפרטי כמובן, אך גם מצברים לקרוואנים, לסירות, למשאיות, לאופנועים, למכונות שטיפה, לטרקטורונים, מצברי גיבוי, מצברי אנרגיה סולרית, מצברים לבמות הרמה, לקלנועיות, מטעני מצברים, בודקי מצברים ומצברים לרכבים חשמליים.
  2. יצרן רכב: מעבר לחלוקה הגדולה של סוגי מצברים לפי סוגי כלי רכב יש גם תתי חלוקה לקבוצות קטנות יותר. אחת מהן היא החלוקה בין יצרני ודגמי הרכב. לא לכל המשאיות מתאים אותו מצבר לרכב ולא לכל מכונית משפחתית פרטית ייחשב המצבר המסוים למצבר האידאלי. לכל יצרן וסוג רכב יש מצבר המתאים לו. אחד המאפיינים החשובים בבחירת מצבר מתאים ביותר לרכב המסוים הוא היצרן.
  3. מאפייני הרכב: נוסף ליצרן גם מאפיינים נוספים של הרכב משפיעים וצריכים להנחות אותנו בעת בחירת מצבר לרכב - יש לרכוש מצבר המתאים לשנת הייצור של הרכב, לנפח המנוע וכזה שמותאם לכמות החשמל לה הרכב הספציפי זקוק לשם פעילות תקינה של הרכב ולשם הפעלה מיטבית של המרכיבים צרכני החשמל המצויים ברכב וכרוכים בהפעלתו.
  4. קיבולת של מצבר: מצבר לרכב יכול להגיע עם מתח של 6 וולט או 12 וולט. המתח המתאים לכל רכב תלוי בסוג הרכב, ביצרן, בדגם ובנפח המנוע - חשוב שתבררו מה מתאים לרכב שלכם טרם רכישת המצבר.
  5. אחריות למצבר: לפני כל קנייה של מוצר חשמלי ובוודאי מצבר וודאו שיש עליו אחריות. מצברים חדשים יכולים להתקלקל ללא סיבה אם לא מתחזקים אותם כראוי ושווה שתהיה תקופת אחריות ארוכה. לפני רכישת מצבר לרכב חשוב ביותר לבדוק מי נותן את האחריות על המצבר והיכן ניתן לקבל שירות. שירות, הכוונה היא לתיקון המצבר, בדיקתו, ייעוץ לגביו ולעתים אף החלפתו. בגדול, ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר כך מחיר המצבר גבוה יותר, אבל לא בטוח שזה המקום לחסוך, מה גם שההבדל בין המחירים איננו כה משמעותי.
  6. מחיר של מצבר לרכב: כמו בכל עניין גם בעת רכישת מצבר הכסף נותן את הטון. מחיריהם של מצברים לרכב משתנים בטווח גדול. המחיר מושפע מסוג המצבר, היצרן, הדגם, הקיבולת, אורך תקופת האחריות ואיכות המצבר.

 

 

logo בניית אתרים