אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. מצבר – מורה נבוכים: עולם מושגים מקצועי

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר – מורה נבוכים: עולם מושגים מקצועי

אתם מחפשים מצבר איכותי לרכב ומרגישים שמדברים אליכם סינית? ובכן, אתם לא לבד. יש הרבה מה לדעת וללמוד על המצבר, פרטים רבים הקשורים למאפייניו ושאלות רבות שיש לענות בקשר אליו ולבחירה במצבר מסוים והעדפתו על פני אחרים. בטרם תרכשו מצבר רצוי שתכירו כמה שיותר מושגים הקשורים אליו:

 

מצבר - אנחנו סמוכים ובטוחים שאתם יודעים מה זה מצבר, אבל מוכנים להמר על כך שתופתעו לגלות שמצבר איננו רק מצבר לרכב אלא הוא כל סוללה. כשמישהו שומע את המילה מצבר ישר קופץ לו לראש המצבר של הרכב. אבל כל סוללה באשר היא, כל בטרייה שמשמשת לטלפון סלולרי, שלט, צעצוע או מכשיר היא מצבר לכל דבר. מצבר הוא למעשה מתקן המייצר חשמל  ומספק אותו להרבה מאוד אביזרים, פריטים ומכשירים הפועלים על חשמל וזקוקים לאנרגיה חשמלית בעודם ניידים ואינם יכולים להיות מחוברים לשקע החשמל.

 

מצבר פריקה עמוקה - מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר שמבצע שימוש חוזר באנרגיה שהצטברה בו בזמן השימוש. בשונה ממצבר רגיל, מצבר פריקה עמוקה הוא בעל יכולת עצמית של הטענה מחדש, מה שמאפשר שימוש מחדש כל הזמן ולא מצריך טעינה על ידי מטען חיצוני לעתים תכופות או ממושכות. מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר שמשמש בעיקר לכלי רכב הזקוקים להתנעה מיוחדת או כאלה שקל להשתמש לשם התנעתם במצברים מסוג זה.

 

קיבולת מצבר - קיימים אין סוף מצברים לשימושים שונים. קיבולת וכוח של מצבר נמדדת ביחידות של Ah (אמפר שעה). קיבולת זו מצוינת על ידי ספרה לפני הסימון HA. המשמעות של הסימון היא שהסוללה מסוגלת לספק את הכמות המצוינת של האמפר בזמן המצוין. כך למשל, נוכל להסיק לגבי סוללה שכתוב עליה שהיא בעלת קיבולת של 1Ah שהיא מסוגלת לספק זרם של אחד אמפר למשך שעה אחת.

 

תרשים שנת ייצור - לא רבים יודעים זאת אבל יש דרך מצוינת לדעת בן כמה המצבר שלך. בדומה לעצים בטבע גילו של כל מצבר רשום עליו. אין צורך לספור עיגולים או קמטים, תבליטים או סימנים, צריך פשוט לדעת לפענח את התרשים שמצוי על המצבר. בצידו של מיכל המצבר ישנו תרשים המציין את החודש והשנה בה יצא המצבר מהמפעל. החודש מצוין על ידי אות לטינית- האות "A" מסמלת את חודש ינואר, האות "B" מסמלת את חודש פברואר וכן הלאה. המספר מציין את השנה, הספרה 8, כוונתה כי המצבר יוצר בשנת 1998 והספרות 08 יציינו כי יוצר עשור מאוחר יותר, בשנת 2008.

 

CCA - "אמפרים בהנעה קרה"

זהו מדד שמשתמשים בו יודעי דבר כדי לבחון ולהגדיר את יכולותיו של המצבר להתניע בטמפרטורה נמוכה. מדד זה בוחן מה מספר האמפרים שיכול מצבר חדש כשהוא במצב טעון לגמרי להעביר למנוע בטמפרטורה של אפס מעלות פרנהייט (שהן מינוס 17 מעלות צלזיוס) למשך 30 שניות, תוך כדי החזקת עצמה של לפחות 7.2 וולט למצבר של 12 וולט. יותר אמפרים = מצבר יותר טוב.

טואול - בניית אתרים