אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. /
 3. מאמרים
 4. /
 5. מצברים לרכב בחיפה
 6. /
 7. מצבר פריקה עמוקה - חידוש, חסכון וכוח

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


מצבר פריקה עמוקה - חידוש, חסכון וכוח

מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר הפועל בשונה ממצבר רגיל ומאפייניו הייחודיים הופכים אותו למתאים יותר להפעלת מערכות ומכשירים מסוימים. מצבר שאיננו מצבר פריקה עמוקה מכונה מצבר התנעה. אז במה שונה מצבר פריקה עמוקה ממצבר התנעה? בכמה מאפיינים:

 

 1. ניצול אנרגיה: בשונה ממצבר רגיל מצבר פריקה עמוקה הוא בעל יכולת עצמית של הטענה מחדש מה שמאפשר שימוש מחדש כל הזמן ולא מצריך טעינה על ידי מטען חיצוני לעתים תכופות או ממושכות.
 2. אמפר בזמן: בעוד שמצברי התנעה בנויים לספק זרם של אמפר גבוה לזמן קצר, מצברי פריקה עמוקה מיועדים לספק זרמים של אמפרים נמוכים לזמן ארוך.
 3. יכולת פריקה: מצבר התנעה פורק את עצמו בצורה מהירה ולא רצוי שיפרוק את כל המתח שבו וינצל את מלוא היכולת שלו. לאחר פריקה של חמישים אחוזים מהמצבר הוא מתחיל לאבד מכוחו ופריקה חוזרת ונשנית שלו פוגעת בכוחו ותפקודו וגורמת להתבלות מהירה שלו. לעומת זאת, מצבר פריקה עמוקה פורק את עצמו כמעט לגמרי ומכאן גם שמו. מצברים אלה מסוגלים לפרוק עד 80% מכוחם ללא גרימת נזק.
 4. מצבר פריקה עמוקה בנוי אחרת ממצבר התנעה: בעוד במצבר התנעה יש חומצה במצב נוזלי, מצברי פריקה עמוקה מתבססים על ג'ל או טכנולוגיית AGM. במצבר פריקה עמוקה בטכנולוגיית ג'ל החומצה נמצאת במצב צבירה של ג'ל אשר מכסה את כל הלוחות. במצבר פריקה עמוקה בטכנולוגיית AGM החומצה (אלקטרוליט) ספוגה בתוך החוצץ בין הלוחות של המצבר ולכן אין כלל נוזל בתוך תאי המצבר.
 5. במצבר התנעה תמיד יש צורך שיהיו מים במצבר כדי להבטיח שיפעל ולא יינזק. במצברי פריקה עמוקה אין פינוי של מים ולכן אין אף פעם צורך בהוספת מים. בפועל, המים שבמצבר מנוצלים שוב ושוב, כל פעם מחדש על ידי מחזוריות בתהליך הפריקה והטעינה של המצבר ואין צורך בבדיקה או הוספה של מים.

 

שימושים של מצבר פריקה עמוקה

בשל כל המאפיינים הללו מצבר פריקה עמוקה מתאים מאד לרכבים ומוצרים שצריכים אנרגיה נמוכה לאורך זמן. הוא משתלב היטב כמצבר ביאכטות, ברכבים הזקוקים להנעה מיוחדת, במערכות סולאריות מגוונות, בקלנועיות, קרוונים, מכונות לשטיפת רצפות, כיסאות גלגלים, במות הרמה, רכבי גולף, סירות ועוד. מצבר פריקה עמוקה עמיד מאד לאורך תקופות ממושכות ולכן מתאים במיוחד לשמש כמצבר במערכות אל פסק. מאפיין נוסף של המצבר הוא עמידותו וחוזקו יוצאי הדופן, מה שהופך אותו מתאים לחבטות, רעידות וקפיצות ולכן הוא מצבר אידאלי לטרקטורונים ואופנועי שטח. המצבר הזה גם ניתן להרכבה בכל זווית רצויה מה שמגדיל את אפשרויות השימוש בו ומציב אותו כאופציה מיטבית לשלל צרכים. מאפיין חשוב נוסף של מצבר פריקה עמוקה הוא היותו ידידותי לסביבה - מעבר לניצול המיטבי של האנרגיה ומחזורה, הוא גם לא פולט גזים לסביבה וכן בעת תאונה החומצה שבתוכו לא נשפכת החוצה ולא עלולה לזהם את האוויר או השטח.

 

טואול - בניית אתרים