אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. סוגים שונים של מצברים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


סוגים שונים של מצברים

מצברים נמצאים בכל סוגי הרכב הממונעים גם אלה המונעים בכוח חשמלי וגם באלה הממונעים בכוח הבנזין או הסולר. ללא מצבר אין אפשרות להפעיל את מנוע הרכב מהסיבה הפשוטה שכדי להניע אותו יש צורך להזרים חשמל לסטארטר וכדי שיקרה פיצוץ בתוך בוכנת המנוע יש צורך בניצוץ חשמלי. ללא שני אלה הרכב לא יניע ולא יזוז מהמקום. מצבר הוא למעשה סוללה שמוטענת בחשמל והיא מורכבת מתא חשמלי שמספק חשמל בזרם ישיר. ישנם כמה וכמה סוגים של מצברים בשוק ויש להכיר אותם לפני שניגשים לרכוש מצבר חדש לכלי רכב.

מצברים בשיטות שונות

יש כיום בשוק מספר שיטות שעליהם מבוססים המצברים. השיטה הנפוצה ביותר היא שיטת המים המזוקקים. במצבר כזה יש מים מזוקקים העוזרים להטענת המצבר בחשמל. לעומתם יש מצברים יבשים שאינם עושים כל שימוש עם מים ויש גם מצברים העובדים בשיטת הג'ל.  רכבים שונים עושים שימוש במצברים מסוגים שונים ויש לדעת להתאים את סוג המצבר הנכון גם מבחינת הסוג וגם מבחינת ההספק לרכב.

בחירת מצבר לקטנוע

כאשר יש צורך להחליף מצבר לקטנוע מומלץ להתייעץ עם המוסך שלכם ועם עוד מקור נוסף. לעיתים מוסכים עובדים רק עם יצרן מצברים אחד או שניים והם תמיד יגידו לכם כי המצברים הללו הם הטובים ביותר בשוק. מומלץ לעשות השוואת מחירים בין מה שמציעים לכם במוסך לבין מקומות אחרים שמתמחים במצברים. מצברי ורטה ידועים כמצברים מאד אמינים לקטנועים. המצבר מיוצר באירופה ומשווק בישראל. מצבר מסוג זה נחשב מאד איכותי ואורך חייו גדול והוא חוסך החלפה תכופה של מצברים. מצברי ורטה מיוצרים לכל סוגי הרכב ולא רק לקטנועים.

מה לבדוק לפני שרוכשים מצבר לקטנוע

בניגוד לשוק המכוניות שכולל מאות אלפי כלי רכב, שוק הקטנועים הרבה יותר קטן ולכן ההיצע של מצברים לקטנועים קטן יותר. במידה ואתם מעוניינים לרכוש מצבר חדש לקטנוע שלכם מומלץ לעשות בירור והשוואת מחירים באינטרנט. ניתן לבדוק במדויק איזה מצבר מתאים לאיזה דגם של קטנוע וכפי שנאמר, מוטב להתייעץ עם מוסך הקטנועים שלכם לפני הרכישה. עלות של מצבר לקטנועים יכולה לנוע בין 250 ₪ ועד 500 ₪ בממוצע. הבלאי של מצברי קטנועים קטן יותר ואורך חייהם נאמד כשנתיים לפחות.

טיפול במצבר של קטנוע

גם מצבר לקטנוע זקוק לטיפול ממש כמו טיפול למצבר של רכב נוסעים. למשל: קטנוע שלא מתכוונים לנסוע בו לתקופה ממושכת מוטב לנתק אות המצבר שלו כי חיבור מצבר לאורך זמן לכלי רכב שלא מונע ואינו נוסע עלול לרוקן את המצבר. בכל טיפול תקופתי יש לוודא כי במוסך בודקים את עוצמת המצבר כדי שלא תגיעו למצב שאתם נתקעים באמצע הדרך ללא יכולת לזוז.

מצבר לקטנוע מומלץ לרכוש מחברה איכותית ומוכרת כדי לשמור על אורך ימי הקטנוע שלכם.

טואול - בניית אתרים