אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. על מצברים ראשוניים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


על מצברים ראשוניים

מצבר הוא סוללה המהווה כמכשיר להפקת חשמל ומאפשרת למכשירים להם נחוץ אנרגיה חשמלית לפעול. מצברים מגיעים בצורות שונות, סוגים שונים, קיבולות שונות ומיועדות לשלל מכשירים מגוונים. ההבדל בין סוגי מצברים הוא בצורה, בגודל, בעוצמה – קיבולת וביכולת ההטענה. ישנה הבחנה בין מצברים ראשוניים למצברים שניוניים - מצברים ראשוניים הם מצברים לא נטענים - כאלה שאי אפשר לחדש את האנרגיה בהן לאחר שהיא אוזלת ובשלב זה השימוש בהן תם ויש להשליכן אל הזבל. מצברים שניוניים, בשונה ממצברים ראשוניים ניתנים לטעינה ולאחר שהם מתפרקים מאנרגיה ניתן למלאם מחדש.

על מצברים ראשוניים

מצבר ראשוני, קרי סוללה ראשונית מגיע במצב טעון. יש בו אנרגיה מספיקה בהתאם לקיבולת הרשומה עליו. קיבולת וכוח של מצבר נמדדת ביחידות של Ah (אמפר שעה). קיבולת זה מצוינת על ידי ספרה לפני הסימון HA. המשמעות של הסימון היא שהסוללה מסוגלת לספק את הכמות המצוינת של האמפר בזמן המצוין. כך למשל, נוכל להסיק לגבי סוללה שכתוב עליה שהיא בעלת קיבולת של 1Ah שהיא מסוגלת לספק זרם של אחד אמפר למשך שעה אחת. השימוש במצבר כזה הוא חד פעמי ולא רק שלא מומלץ להטעין אותו מחדש באנרגיה אלא שפעולה זו אסורה בתכלית האיסור. מומחים לדבר יוכלו למצוא דרכים להטעין מצברים ראשוניים בעזרת מטענים מיוחדים, אולם טעינתם בעזרתם מטענים רגילים של סוללות שניוניות איננה מומלצת ואף עלולה להיות מסוכנת.

סוגי מצברים ראשוניים

מצברים ראשוניים כוללים כמה סוגים של "סוללות חד פעמיות" -  סוללת אלקליין, העשויות ממנגן ואבץ, סוללת אבץ-פחם העשויות אבץ ומנגן דו-חמצני כשהאלקטרוליט שבהם עשוי תערובת של אמוניום כלוריד ואבץ כלוריד. אלה הן סוללות פשוטות וזולות.  סוללת כסף-אבץ - סוללות עשויות מכסף שמחירן הגבוה לא נובע מגודלן או יכולותיהן אלא מהעובדה שהן מכילות כסף. סוללות אלה הן הסוללות העגולות הזעירות המכונות בשל צורתן "סוללות כפתור" והן משמשות כסוללות לשעונים, לצעצועים מסוימים ולאביזרים זעירים. סוג נוסף של מצברים ראשוניים הוא סוללות הכספית המכילות אנודה העשויה אבץ, קתודה העשויה תחמוצת הכספית ואלקטרוליט שהינו מימת אשלגן. סוללות הכספית נחשבות לאיכותיות ושורדות למשך שימוש רב.

שימושים של מצברים ראשוניים

מצברים שניוניים - כאלה שניתן להטעינם משמשים לכל המוצרים צורכי החשמל שהם גדולים ואמורים לתפקד לשימוש ארוך טווח בעוד שמצברים ראשוניים משמשים להפעלת יתר החפצים. בימינו כל מצבר - כל סוללה יכולה להגיע כשניונית. אפילו הסוללות שמפעילות את הצעצוע של הילד ואת השלט של המזגן יכולות להיות נטענות ואז יש לקנות מטען מתאים המחדש בהן את האנרגיה כשזו מתכלה. מצברים המגיעים מראש כשניוניים ואינם מתפקדים עם מצברים ראשוניים הם רוב כלי העבודה, המצלמות, הטלפונים הניידים וכמובן מצברים לקרוואנים, מצברים לסירות, מצברים למשאיות, מצברים לאופנועים, מצברים למכונות שטיפה, מצברים לטרקטורונים, מצברי גיבוי, מצברי אנרגיה סולרית, מצברים לבמות הרמה, מצברים לקלנועיות ומצברים לרכבים חשמליים.

logo בניית אתרים