אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מצברים לרכב בחיפה
  4. רכישה של מצבר חדש

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


רכישה של מצבר חדש

אף אחד לא אוהב להיתקע עם המכונית, בטח לא באמצע כביש סואן ובטח לא כאשר הוא ממהר לפגישה חשובה בעבודה או לאסוף את הילדים מהגן. יותר מכך, אף אחד לא אוהב לגלות כי הסיבה לכך שהרכב שווק חיים היא המצבר וכי יש להחליפו בחדש. תיקון או החלפה של מצבר חדש כרוכה בהיפרדות מסכום לא קטן ולכן עליכם לעשות כל מה שאתם יכולים על מנת לשמור על המצבר ולהאריך את חייו וקצב פעולתו כמה שניתן.

מה הם הקריטריונים המשפיעים על מצב המצבר?

תקינותו ואיכותו של המצבר נבדקים על ידי מספר קריטריונים:

  • זרם התנעה: הקריטריון הראשון הנמדד במצבר הוא זרם ההתנעה שלו. זרם התנועה של המצבר מוגדר כמקסימום הזרם אותו המצבר מסוגל להפיק מול המתנע של כלי הרכב והוא נמדד ביחידות של אמפר.
  • מתח המצבר: הקריטריון השני המשפיע על מצב המצבר הוא מתח המצבר. מצבר הרכב מצוייד במתח חשמלי המותאם לתקנים הבינלאומיים והוא נמדד על פי המתח שישנו בכל תא המרכיב את המצבר בהכפלה במספר התאים. ברוב המצברים קיימים שישה תאים, ואילו כל תא מייצר מתח חשמלי של 2 וולט, כך שהמתח החשמלי הממוצע למצבר כולו הוא 12 וולט.
  • קיבוליות של המצבר: הקריטריון האחרון לפיו נמדד טיב המצבר הוא הקיבוליות. קיבוליות של מצבר היא היכולת שלו לספק זרם חשמלי קבוע לאורך זמן, לטובת אחד מהצרכנים הזקוקים לזרם חשמלי. קיבוליות המצבר נמדדת ביחידות של אמפר לשעה, כך שהקיבוליות נמדדת על פי היכולת של הרכב להפיק זרם חשמלי למשך 20 שעות רצופות.

על כל מצבר בעולם צריכים להיות מצויינים שלושת הקריטריונים האלו, על פיהם ניתן לקבוע את טיבו ואת היכולות שלו.

בדקו את תקינות המצבר לפני החלפתו

מכונאי רכב רבים ובעלי מוסכים נוטים להטעות את הציבור אשר אינו בקיא בנתוני המצבר ולהציע אופציה של החלפה בכל מקרה של תקלה. האופציה הפשוטה והרווחית ביותר בעבור בעל מוסך היא להחליף את המצבר, אולם לעיתים קרובות זו האופציה הרווחית קצת פחות בעבורכם. בבואכם למוסך עקב תקלה הקשורה למצבר רצוי להקפיד על שני דברים:

  • הקפידו להבין מעט בנושאים הקשורים למצבר, טיבו של המצבר, כמה שנים הוא על הכביש והאם הוא עבר את הבדיקות התקופתיות על ידכם ועל ידי החשמלאי. מוסך אשר יראה כי אתם מבינים יתקשה לעבוד עליכם.
  • שנית, השתדלו ללכת למוסכים עליהם אתם סומכים, מוסכים של בני משפחה או מוסכים בעלי המלצות.

סקר שוק לפני הרכישה

לבסוף, האופציה הכי טובה לפני שרוכשים מצבר חדש היא לבצע סקר שוק מעמיק. סקר שוק יאפשר לכם לדעת מה הוא טווח המחירים של המצברים השונים, מה אתם צריכים לבקש בבואכם לרכוש מצבר חדש, ולבחור במצבר האיכותי, אך המתאים לתקציב שלכם. 

logo בניית אתרים