אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מצברים לרכב בחיפה
  6. /
  7. שימושים של מצברים שניוניים

מצברים לרכב 

בדף זה תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע במגוון מאמרים על מצברים לרכב 


שימושים של מצברים שניוניים

מצברים שניוניים הם מצברים נטענים. כל הסוללות הנטענות הן למעשה מצברים שניוניים והם מה שנמצא כיום בעיקר בשימוש. את הסוללות הנטענות אנחנו מוצאים היום בכל מקום - בימינו כל סוללה יכולה להגיע כשניונית. אפילו הסוללות שמפעילות את הצעצוע של הילד ואת השלט של המזגן יכולות להיות נטענות ואז יש לקנות מטען מתאים המחדש בהן את האנרגיה כשזו מתכלה. מצברים שניוניים נפוצים נמצאים בכלי עבודה, מצלמות, טלפונים ניידים וכמובן מצברים לקרוואנים, מצברים לסירות, מצברים למשאיות, מצברים לאופנועים, מצברים למכונות שטיפה, מצברים לטרקטורונים, מצברי גיבוי, מצברי אנרגיה סולרית, מצברים לבמות הרמה, מצברים לקלנועיות ומצברים לרכבים חשמליים - כל אלה הם מצברים שניוניים.

 

מצברים שניוניים מסוג נפוץ

ישנם סוגים שונים של מצברים שניוניים - כאלה העשויים מניקל קדמיום, עופרת חומצה, ליתיום יון, ליתיום פולימר וניקל מטאל הידריד. מצברים שניוניים הנמצאים הכי הרבה בשימוש הם סוללת ניקל מתכת - הידריד (NiMH) - אלה הן סוללות בהן האלקטרודות עשויות ניקל וסגסוגת, שהיא, תערובת של מתכות והאלקטרוליט הוא בסיס חזק. סוללות אלה מחליפות את הסוללות שהיו נפוצות עד ערב פיתוחן של סוללות ניקל מטאל הידריד, הן סוללות ניקל קדמיום. מדוע סוללות ניקל קדמיום נעלמו כה מהר מהזירה ופינו במהרה את מקומן לסוללות ניקל מטאל הידריד? בשל מספר סיבות: קדמיום הוא חומר רעיל ורבים לא אוהבים את הסיכונים הגלומים בהתעסקות אתו. כמו כן, סוללות ניקל קדמיום הן בעלות קיבולת הרבה יותר נמוכה מסוללת ניקל מטאל הידריד. בנוסף לכך - כששואפים להטעין ולחדש את האנרגיה בסוללות ניקל קדמיום יש לרוקן אותן קודם כל לחלוטין ורק אז להטעינן. אם הסוללה לא מרוקנת לחלוטין ובכל זאת מטעינים אותה היא מתרוקנת מהר מאד וגם מתבלה. בכלל, קצב ההתבלות של סוללות ניקל קדמיום הוא מהיר ואורך החיים שלהן קצר באופן קיצוני. לאור כל הנ"ל אין פלא שהשימוש בהן פוחת בהדרגה ונראה כי בקרוב ייעלמו לגמרי מהאופק.

 

מצברים נטענים – הכי עדיף

אם אתם מתלבטים אילו מצברים לרכוש - נטענים או מתכלים, רב פעמיים או חד פעמיים נספק לכם את התשובה: מצברים נטענים הם הרבה יותר עדיפים. מדוע?

  1. חסכון בכסף - סוללה נטענת יקרה יותר מסוללה רגילה בגלל שעלויות היצור של סוללה מסוג זה גדולות יותר אולם לטווח הארוך רכישתה דווקא מהווה חסכון בכסף. גם אם מכלילים את מחיר הסוללות עצמן ואת מחיר המטענים של המצברים, עדיין השימוש במצבר לטווח הארוך עולה פחות והאפשרות להטעין אותו מחדש בכל פעם חוסך צורך ועלות של רכישת מצברים חדשים כל הזמן.
  2. איכות הסביבה - חומרים של מצברים אינם מתכלים וחלקם, בהתנדפם, מזיקים לאיכות הסביבה. שני גורמים אלה הפכו את המצברים לאויב המגנים על הסביבה אך מאחר שלא ניתן לחיות בלעדיהם, מומלץ מאד לרכוש מצברים נטענים שניתן לשוב ולהשתמש בהם זמן רב ולא כל הזמן לקנות ולזרוק.
  3. סוללות נטענות הן לרוב איכותיות יותר כי מושקע זמן רב יותר בפיתוחן ולכן הן אמינות ומתוחכמות. 
טואול - בניית אתרים