אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. צמיגי שטח
  4. צמיגי שטח

צמיגי שטח

להלן נסקור את העולם הרחב של צמיגי השטח, המשמשים באותו זמן רכבי 4X4 המיועדים לעבודת שטח קשוחה – וגם רכבי 4X4 אשר אינם יוצאים מגבולות העיר לעולם.

רכבי שטח מהווים פלח רחב ואף הולך וגדל בשוק הרכב הישראלי, כאשר הם נחלקים בתוכם למספר תתי קטגוריות – החל מרכבי שטח ייעודיים וקשוחים, עמם נוכל למנות את הג'יפים המקוריים של חב' JEEP  לסוגיהם, את רכב השטח המיתולוגי של לנד רובר–הדיפנדר הקשוח והמפורסם וכן רכבי שטח נוספים כמו הלנדקרוזרים המוקדמים של טויוטה, הסופה ועוד. עליהם נוספים רכבים המצויים בדרגת ביניים – ועדיין כמובן נעולים בצמיגי שטח ראויים – ואלו הרכבים הנפוצים יותר סביבנו בשימוש יומיומי של כביש ושטח דוגמת הטויוטה לנד קרוזרו המיצובישי פאג'רו, טנדרים של איסוזו, ניסאן, מזדה, טויוטה ועוד. רכבים מוקדמים יותר כמו הניסאן טראנו ושתפיו לתקופה ועוד. במקום העדין יותר מצויים רכבי כביש במהותם אשר או שמשולבת בהם אופציה להנעה כלשהי של ארבעת הגלגלים, וכאן בראש הטבלה מצוי הסובארו פורסטר כדוגמא למקסימום יכולת ובתחתיתה מצויים רכבים בעלי שלדת רכב רגיל מדגם מיני וגוף 'נפוח' מעט בעיצובו.

הרשימה הארוכה הזו מעניקה לנו מושג ראשון על הפלח הרחב מאוד של רכבים העושים שימוש בצמיגי שטח, ואליה יש להוסיף שפע של כלים ייעודיים יותר ובינם כלים של צה"ל, קק"ל ורשויות שונות, כלי עבודת שטח כמו טרקטורים או מכונות קטיפהזריעה למינהן, משאיות בכל משקל, אופנועי שטח או אופנועי כביש-שטח, אופניים ועוד. פלח זה תופס משקל נכבד מאוד בתעשיית הצמיגים העולמית ובית המאסטרו מעניק לכם גישה לצמיגי השטח המובילים בעולם מאת היצרנים המובילים בעולם.

בחירת צמיגי שטח – תלות בשימוש המרכזי

בחירה נכונה ונבונה של צמיגי שטח נעשית בכפוף לשימוש המרכזי שאתם מייעדים להם. אין ספק שכמו בכל רכישה של צמיג עלינו לזכור שמדובר באביזר בטיחותי ממדרגה ראשונה, ולכן אסור להקל ראש ולחפש צמיגים זולים בכל מחיר. תמיד יש להקפיד על רכישת צמיגים תקניים ומאושרים, שמגיעים מיצרן מוכר, איכותי ואמין. ההבדלים בין מחירם של צמיגים זולים [לשטח או לכביש] לבין מחירם של צמיגים יוקרתיים אינו גדול– זכרו זאת כאשר אתם עושים את החשבון הסופי.

השימוש המרכזי שלכם בצמיג יכול, יחד עם זאת, לסייע לכם לרכוש צמיגי שטח זולים יחסית – וליהנות ממוצר אמין. כמו בכל קטגוריה, גם לצמיגי שטח יש מגוון יעודים ורמות מחיר משתנות. אם אתם רוכשים את הצמיגים לטובת עבודת שטח קשה וממושכת – למשל טנדר העובד קבוע בשבילים וחצץ, הרי שעליכם לנעול לרכבכם צמיגי שטח מלא', שהם צמיגים קשוחים מאוד הן במראה והן בהתנהגות, יצוקים מתרכובות גומי קשיחות ובעלי דפנות מעובות במיוחד. צמיגים אלו מיוצרים על מנת לתת מקסימום עבודה במינימום תקלות של פנצ'ר או קרע, וכתוצאה מכך יכולות השטח שלהם גבוהות מאוד – ואף מקסימליות – אך הפשרה מתקבלת בכביש. צמיגים קשוחים אלו נוטים להיות מטבע הדברים רכים פחות לנסיעה על אספלט, בעלי מקדם אחיזה נמוך יותר ורעש נסיעה גבוה יותר. יש טענות גם לגבי הגדלת מרחקי הבלימה בעת חירום וצריכת דלק : זהו המחיר משמשלם בכביש מי שמחוייב לנהוג עם צמיגי שטח מלא קשוחים, והמדובר ברכבי עבודה ייעודיים, רכבי צה"ל, משטרה וכד'.

לצרכן הרגיל מוצעים צמיגי שטח המכונים 50-50 והכוונה היא לצמיגים שנותנים יכולת טובה בשטח ויכולת ראויה בכביש : הצמיג משיג פשרה בין קשיחות לנוחות, בין סוליה גסה המתאימה לשטח לבין סוליה עדינה המותאמת יותר לשימוש באספלט. דפנות הצמיג אינן 'קיר קשיח' ולפיכך מצד אחד הן פגיעות יותר אך מצד שני הצמיג מעניק נוחות נסיעה עדיפה, יציבות ואחיזת כביש משופרות ועוד. צמיגים אלו מהווים את עיקר השוק : הם נראים טוב והם מאפשרים לרכבי השטח לממש פוטנציאל ניכר בשטח ללא חשש או הקרבה של רעשי נסיעה וכד'.

בתחתית המדרג מצויים צמיגים רכים יחסית אשר עיקר תפקידם הוא להיראות טוב – ועבור רכבים רבים זהו נושא מרכזי. צמיגים אלו לא נועדו לחציית מדבריות ושטחים סלעיים, אבל יתפקדו נהדר בשבילים רכים, יעניקו ביצועי כביש טובים וברוב המקרים יגיעו במחירים נוחים יותר ללא פשרה על איכות. תוכלו להתרשם אצלנו ממגוון מוצרים מובילים לרבות הצמיגים המבוקשים במיוחד של חברת BFgoodrich וביניהם שטחמלא 33-12.5-15 או 265/70R16 כביש שטח ALL-TERRAIN T/A – KOLRERGO, צמיגי שטח מלא איכותיים במיוחד של חב' YOKOHAMA  כגון ה-265/70r17 112Q,צמיגי טויו 235-65-17 TOYO וכן צמיגים כמו ה- 31/10.5/15 MAXXIS MA751 ועוד רבים.

אנו בבית המאסטרו נתכבד לסייע לכם בהתאמת צמיגי שטח חדשים לרכבכם ובמציאת המוצר האופטימאלי ביותר הן מבחינת השימושים שלכם והן מבחינת טווח המחיר אותו תרצו להשקיע.


logo בניית אתרים