אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. צמיגי שטח
  4. מהו צמיג שטח מלא?

מהו צמיג שטח מלא?

מהו צמיג שטח מלא?

צמיג שטח מלא הוא צמיג אשר פותח במיוחד לרכבי שטח. הצמיג מסוגל לסבול כמעט כל תנאי שטח, קשים עד כמה שלא יהיו גם כאשר הרכב עמוס במטען. כמו כן, מאפשר הצמיג לנווט את הרכב בקלות יחסית בכל תנאי שטח אפשרי. המראה של הצמיג הוא בדרך כלל מסיבי וגדול ונותן תחושה של עוצמה וביטחון.

אם אתם נוהגים על רכבי שטח למינהם צמיגי שטח מלא הם הצמיגים עבורכם. חברות רבות מיצרות צמיגי שטח מלא בהצלחה גדולה. בין החברות המובילות ניתן למצוא את גודייר ובריג'סטון האמריקניות, טויו היפני וכמובן צמיגי מקסיס המתמחים בצמיגי שטח לכל סוגי הרכב השונים.

 

מה חשוב בבחירת צמיג שטח מלא?

צמיגים לרכבי שטח הם לא עסק זול. במיוחד לא עם קניתם רכב שטח יד שנייה במחיר טוב. אבל כפי שכבר נאמר אין ספור פעמים צמיג טוב הוא צמיג לחיים. והכוונה היא לא לכל החיים אלא לחיים עצמם – לשמירה על החיים. לכן בחירת צמיג לרכב שטח מצריכה קצת יותר תשומת לב מרכישה סטנדרטית של צמיג לרכב המשפחה שלכם.

לכל צמיגי השטח המלא נתונים רבים שרשומים על הצמיג עצמו, והם יוכלו ללמד אתכם על סוג הצמיג, לאיזה סוג רכב הוא מיועד, לאיזה משקל וכדומה. לאחר מכן יש לשקול את גודל הצמיג. צמיג מאופיין בשלושה גדלים: קוטר הצמיג, קוטר החישוק הפנימי ורוחב הצמיג. צמיג שטח מלא צריך להיות בגודל מתאים לתנאי השטח הקשים וזה אומר צמיג בעל קוטר ורוחב גדולים במיוחד. דבר שלישי שיש לשים לב אליו הוא טכנולוגיית והנדסת צמיגי השטח.

אלה שונים מהותית מהנדסת צמיגי רכב רגילים מכיוון שהתנאים בהם הצמיגים צריכים להוכיח אחיזה יעילה והתקדמות שונים מהותית מתנאי כביש רגילים. ישנן טכנולוגיות שונות לייצור צמיגי שטח מלאים, ויש לשים לב כי הצמיג שאתם עומדים לרכוש אכן עומד בסטנדרד הגבוהה הזה. גם לסוג החישוק (הג'אנט) יש חשיבות מכרעת בהחלטה על רכישת צמיג שטח מלא.

 

אז איך בוחרים צמיג שטח מלא?

לפני הכל, לרכב שטח צריך לבחור צמיג המיועד לרכב שטח ולא שום צמיג אחר. על הצמיג להיות רחב ובעל חריצי תפיסה עמוקים. כמו כן, יש להתאים את סוג הצמיג לסוג הרכב. לג'יפ מתאים צמיג שונה מטנדר GMC ולטרקטורון מתאים צמיג שונה משניהם יחד. גודל הרכב ייעודו ושימושו העיקרי יקבעו את מידות הצמיג וחוזקו הרצוי.

בכל מקרה, לפני שמתכוונים לרכוש צמיג לרכב שטח, ובמיוחד אם אתם חדשים בתחום, אל תשחקו אותה מבינים גדולים. התייעצו אם איש מקצוע ולא רק עם חבר קרוב. ייעוץ טוב יוכל לחסוך לכם כסף רב מכיוון שכמו בכל שוק גם שוק הצמיגים מציע מותגים רבים במחירים שונים מן הקצה אל הקצה.

יצרנים כמו גודייר, מישיליין או ברידג'סטון יהיו שונים במחיר מיצרנים כמו הנקוק, טויו או יוקוהמה וכן הלאה. ישנם למעלה מעשרים יצרני צמיגים המציעים צמיגים לרכבי שטח בארץ. יש לבדוק ולבחון אותם, להתייעץ ורק אחר כך להחליט. לא תמיד המותג המוביל הוא המתאים ביותר עבורכם ולא תמיד המותג הפחות מוכר הוא גם פחות איכותי.

 

logo בניית אתרים