אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. צמיגים לרכב
 4. צמיגים לרכב

צמיגים לרכב

צמיגים לרכב - כל מה שחשוב וצריך לדעת

המומחים של חברת 'מאסטרו' מאמינים שכל לקוח אשר מגיע אליהם צריך לדעת את אותן נקודות חשובות אודות אותם הצמיגים אותם הוא מעוניין לרכוש עבור רכבו. מסיבה זאת החלטנו לפרט בפניכם את כל החשוב לדעת לגבי צמיגים לרכבבכם.

צמיגי רכב הם הגדרה כוללת למספר דגמי צמיגים המיוצרים על ידי מספר הולך וגדל של חברות ייצור מסביב לעולם, כאשר מרבית הצמיגים לרכב המיוצרים כיום הם צמיגים רדיאליים אשר פותחו לראשונה בשנת 1946. 

מהו צמיג רדיאלי? 

צמיד רדיאלי הוא למעשה צמיג רכב המורכב משלושה חלקים שונים:

 1. סוליה - שכבת הגומי המקיפה את הצמיג 

 2. דופן - שכבת גומי המעניקה לצמיג את תצורתו 

 3. עקב -  האזור המחבר בין הצמיג לחישוקי הגלגל 

אופן הייצור של צמיגים רדיאליים לרכב, מקנים לכם מספר יתרונות משמעותיים בכל פעם שאתם עולים על הכביש, וביניהם: שטח מגע גדול יותר עם הקרקע (דבר המאפשר לכם ביצועי היגוי טובים יותר), ייצור חום נמוך בכל אותם מקרים בהם אתם מאיצים את מהירות הרכב והתנגדות גלילה נמוכה (דבר המונע סימני בלאי ושחיקה על פני הצמיג בתדירות גבוהה ואף מסייעת לחיסכון בדלק). 

מה מציינים המספרים המופיעים על גבי צמיגי הרכב? 

כל דגמי צמיגים לרכב המיוצרים על ידי כל החברות העוסקות בתחום, מסווגים באמצעות שורת מספרים ואותיות המופיעה על גבי דופן הצמיג. מספרים ואותיות אלו נועדו לציין קריטריון כזה או אחר בנוגע לסוג הצמיג כגון: 

 • רוחב הצמיג – נתון זה מופיע במילימטרים 

 • קוטר חישוק הצמיג – נתון זה מופיע בסימון אינצ'ים 

 • גובה דופן הצמיג – נתון זה מופיע באחוזים 

 • משקל נשיאה מרבי – נתון זה מופיע בסימון KG (קילוגרמים) 

 • מועד ייצור הצמיג – נתון מספרי המתייחס לחודש ולשנה במהלכה יוצר הצמיג 

חשוב לדעת: כאשר אתם רוכשים צמיגים לרכב, חשוב להתייחס לכל אחד מהסיווגים המופיעים על גבי הצמיג, וזאת לצורך התאמתו לרכבכם, כאשר הנתון המרכזי אליו חשוב שתשימו לב הוא החודש ושנת הייצור של הצמיג, וזאת לנוכח העובדה שצמיג רכב שעברו 4 שנים מאז שנת ייצורו איננו תקני ואיננו בטיחותי עבורכם. 

צמיגים לרכב - עלויות 

עלות החלפת צמיגים לרכב נקבעת בהתאם למספר הצמיגים אותם אתם נדרשים להחליף (ברוב המקרים מומלץ להחליף את כל הצמיגים ברכב - כולל הצמיג הרזרבי), סוג הצמיג בהתאם לסוג הרכב וארץ המוצא בו יוצרו הצמיגים, כאשר קיים פער מחירים (ואיכויות כמובן) בין צמיגים סיניים לצמיגים אירופאים לצורך העניין. 

החלפת צמיג בפנצריה
logo בניית אתרים