אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. צמיגי דנלופ
  4. צמיגי דנלופ,צמיגים,צמיגי דנלופ,DUNLOP

צמיגי דנלופ,צמיגים,צמיגי דנלופ,DUNLOP

דאנלופ [ DUNLOP ] הנה אחת מחברות הצמיגים הוותיקות, המובילות והמוערכות בעולם.

האגדה מספרת על בנו של מר ג'ון דנלופ, שרכב על תלת-האופן שלו, התקשה להתקדם – וזכה בתשומת ליבו של אביו שנתן דעתו על חוסר ההתאמה בין הגלגל שהותקן עליהם [ גלגל – ועדיין לא "צמיג" ]  לתנאי הדרך. מר דנלופ לא התעצל והחל משפר את הגלגלים, עד שרקח נוסחה בה עירב גומי יצוק על סיבי קנבס. זה היה בשנת 1888 : מאז ועד היום המשיכו צמיגי דנלופ להתפתח, הפכו לאחת החברות המובילות בעולם ונמכרים בהצלחה יוצאת דופן בישראל.

 

צמיגי דנלופ – היסטוריה של ספורט מוטורי

התחנה הבאה בדרכה של החברה הצעירה הייתה כבר בשנת 1889 עם כניסתה לעולם המרוצים הצעיר והבתולי באותה עת. ההצלחה הייתה מטאורית, והנוסחות המתקדמות לייצור צמיגים שנרקחו בחברה הביאו כבר בשנת 1902 להישג יוצא דופן – ניצחון במירוץ המפרך מפריז לוינה. כבר כאן היה ברור שלדנלופ יש נוסחת צמיגים מנצחת, ומאז זה ממשיך, מתברר ומתבסס בכל המישורים בהם מתפקדים צמיגים – ברכבים קלים ואופנועים, ברכבים פרטיים, ברכבים כבדים, מיכון חקלאי והמגזר התעשייתי ככלל – ובל נשכח את המסורת המפוארת של דאנלופ במרוצים מסוגים שונים, אשר ממשיכה ומתקיימת ביתר שאת. חברת צמיגי דנלופ המשיכה בהשקעה ופיתחה מחלקה רחבה של מחקר ופיתוח, שם נמדדים משתנים רבים הקשורים לביצועיו של הצמיג, לעמידות שלו בלחצים, בחום ובמהירויות גבוהות, הקטנת ההתנגדות לגלגול, שיפור יכולת האחיזה ועוד. העולם התקדם ויחד עם דנלופ החל באמצע המאה המעבר מצמיגים דיאגונאליים לצמיגים ראדיאליים, אלו המוכרים לנו כיום – מסומנים באות R על דופן הצמיג – ודנלופ הפכה לשם דבר בכל הנוגע לאיכות מוצריה, מה שתרם להיותה אחת הנפוצות והמבוקשות בכל היבשות, לא רק בישראל.

 

צמיגים: דנלופ בעידן המודרני

חברת דנלופ חגגה 100 שנה להיווסדה בשנת 1988 ובאותה שנה הגיעו רכבים נעולים בדאנלופ למקומות הראשון והשני במירוץ לה-מאן, אחד המפרכים והיוקרתיים בתחום הרכב. זכייה במירוץ זה משמעותה עליונות טכנולוגית המצוייה בטופ של התעשייה, והיתרון הוא שטכנולוגיות מתקדמות, שבתחילה חודרות אל פלח מכוניות המירוץ או רכבי היוקרה, מחלחלות אט אט עד שהן מגיעות בסופו של דבר לצמיגים לרכבים הפרטיים – וכך קרה עם  דאנלופ.

 

הידעת?

חיישנים לירידת אוויר בצמיגים : פיתוח של צמיגי דנלופ !

בשנת 1999 החדירה דנלופ לשוק הצמיגים עוד פטנט מתוצרתה, והפעם בנושא עקיף – לא כזה הקשור לתרכובות הגומי או לניקוז נוזלים על ידי החריצים בצמיג, אלא חיישן מיוחד המזהה ומתריע על אבדן לחץ אוויר בצמיג. השילוב של טכנולוגיות מתקדמות, וכאן מדובר ממש על הייטק, בצמיגים עליהם אנו מסתמכים שישמרו אותנו על הנתיב הנכון, יצרו הערכה רבה ואמון נרחב של הציבור בצמיגים של דנלופ, ולא לחינם. טכנולוגיית ה- WARNAIR נחשבת לפריצת דרך בטיחותית ממדרגה ראשונה והשימושים שלה כיום נפוצים בכל הרכבים שיכולים להנות מיתרונות המערכת. הרשו לנו לנחש, שבקרוב תימצא מערכת התראה שכזו בכל רכב פרטי, בדומה לכל פיתוח שמאפיין בהתחלה את קצה הסקאלה ומתפשט עד לרמות הכניסה.

 

שנת 2000 : המיזוג הגדול עם צמיגי GOODYEAR

עוד חברה מובילה, GOODYEAR, חברה לייצור צמיגים בעלת מורשת ארוכת שנים של הצטיינות, מצטרפת בשנת 2000 לחברת דנלופ. האיחוד מוליד את הטוב שבשני העולמות : משאבים טכנולוגיים מובילים מצטרפים לנוסחאות, פטנטים ומסורות של ניצחון על מנת לייצר את הצמיג המשולם, ולא פחות מכך : ואכן כבר בשנת 2002 משחררת דנלופ לשוק את צמיג ה-3S, טכנולוגיה המעניקה לצמיג יכולות פנומנאליות הודות לשלושה אזורים א-סימטריים שונים שבזכותם מצליח הצמיג להעניק רמה יוצאת דופן של שקט בזמן נסיעה, יכולות ספורטיביות גבוהות ולא פחות מכך – בטיחות. לאור ההתקדמות הפכו צמיגי דנלופ בשנת 2003 לספק הצמיגים הרשמי של מרוצי ה-GT בבריטניה – וזו כבר 'חותמת כשרות' שכמעט ואין שני לה. כפי שראינו עד עתה, החברה לא שוקטת על שמריה בתחום הפיתוחים ובשנת 2007 הכניסה לשימוש את ה- Touch Technology™ - מתוך רצון להעניק לנהג תחושת כביש טובה יותר וזרימת מידע דרך הצמיגים, על מנת לשפר את הנהיגה ומעטפת הביצועים. בשנה לאחר מכן הוכנסו לצמיגים – ובפרט לדופן הצמיג - חומרים מתקדמים כגון Kevlar® במטרה לשפר את הניהוג, וכך בא לעולם אחד הצמיגים המשוכללים והמתקדמים ביותר :

Dunlop SP Sport Maxx® TT., צמיג פורץ דרך המשווק גם בישראל. נעולים על רכב מסוג אאודי A4 קוואטרו השיגו הצמיגים מהירות של יותר מ320 קמ"ש, ובאותה שנה הציגה דנלופ תרכובת חומרים לצמיג מתוצרתה המורכבת מ-97% חומר ידידותי לסביבה.

דנלופ בשנים האחרונות

חובבי הרכב שבקרבכם וודאי מכירים את המותג הנחשק ואת ההיצע המגוון שקיים עבור כל כלי רכב – וכן עבור שימושים בנהיגה ספורטיבית. בשנת 2009 הוצג צמיג QuattroMaxx

והורכב בין השאר על רכבי SUV – והבולט שבהם היה הפורשה קאיין, שבעזרתם קבע שיא מסלול חדש במסלול נורבורגרינג בגרמניה – הישג משמעותי וניכר, ואם אתם נמנים על הצופים של TOP GEAR אתם ודאי מכירים את השם... וההישגים לא מפסיקים : המגזין המוביל Car & Driver העניק לצמיג מתוצרת דאנלופ -  Direzza® Sport Z1 Star Spec

את המקום הראשון [!]. מיותר להוסיף מילים על הישג זה והוא מדבר בעד עצמו. משם המשיכה ההתקדמות ודאנלופ הפכה לשותפה הרשמית של ב.מ.וו – חטיבת המרוץ, ויחד זכו השתיים במקום הראשון במרוץ אליפות יצרני ה-GT לשנים 2009-2010. באותה שנה נבחר צמיג דנלופ כצמיג החורף של השנה ע"י TyreReviews.co.uk, ובשנת 2011 ניצחה קבוצת הספורט שבעה מרוצי לה-מאן אמריקאיים.

 

2012-2013 :

כאן נעצר סיפורנו לעת עתה, ובתקווה ימשיך ברכבכם עם אחד הצמיגים המצוינים של DUNLOP. צמיגים דנלופ משווקים בהצלחה בישראל מזה שנים ארוכות ונהנים ממעמד של מותג-על בתחום. חובבי הנהיגה הספורטיבית ימצאו את מבוקשם, כמו גם בעלי ה'פרייבטים' שרוצים להרכיב את אחד הצמיגים האמינים והבטוחים יותר בעולם. 

logo בניית אתרים