אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. צמיגי דנלופ
  4. צמיגי דנלופ

צמיגי דנלופ

צמיגי דנלופ 

צמיגי דנלופ הם שם בעל מוניטין כה רחב שנדמה שכולם מכירים אותם, גם מי שאינו משתייך לכת חובבי הרכב והנהיגה. צמיגי דנלופ מצויים בשורה הראשונה של הצמיגים בעולם והם כך לאורך עשורים רבים מאוד – ואף יותר ממאה שנים. מאז 1882, השנה בה ג'ון בוידדאנלופ סייע לבנו על ידי התקנת צמיג מגומי על אופניו ועד היום ממשיכים צמיגי דנלופ להיות בחזית תעשיית הצמיגים לכל מטרה, לרבות במרוצים התובעניים ביותר המתקיימים על פני כדור הארץ. צמיגי דנלופ מגיעים כהתקנה מקורית באינספור רכבי יוקרה והם הצמיגים שנבחרים פעם אחר פעם על ידי היצרנים של מיטב הרכבים, לכל שימוש ולכל דרך שהיא.

 

את הנצחון הראשון השיגו צמיגי דאנלופ כבר במרוץ אופניים בשנת 89' – 1889 כמובן – ומשם ב 1902 לנצחוןבמירוץ פאריז-וינה : כך פתחו צמיגי דנלופ את המאה שעברה ומאז ועד היום ממשיכה היצרנית להוביל בחזית הפיתוחים בטכנולוגיית ובהנדסת הצמיגים. נקפוץ יותר ממאה שנים קדימה אל שנת 2009, השנה בה הכריזה דנלופ על השקת צמיג ה-QuattroMaxx שבישר על פריצת דרך לרכבי SUV, אחת הקטגוריות החשובות ביותר בארה"ב. לא לחינם נבחר רכב היקרה – פורשה קאיין– לעשות שיא זמנים חדש להקפה במסלול 'נורבורגרינג' [המסלול המוכר לכם מהחבר'ה של TOP GEAR ]. משם המשיכו צמיגי דנלופ להתקדם הן במסלולי המירוצים ומשם זולגת ומחלחלת הטכנולוגיה אל השוק החשוב ביותר, שוק הרכבים הפרטיים.

 

צמיגי דנלופ לרכב פרטי

 

עיקר הנסועה בישראל נעשית על ידי רכבים פרטיים והם מהווים את האחוז הגבוה ביותר של כלי רכב בכביש. נהגים רבים יודעים שהצמיג הוא אביזר הבטיחות החשוב ביותר ברכב, שכן הוא זה אשר בסופו של התהליך מייצר מגע עם הכביש, אחיזה, יכולת בלימה ופנייה ועוד. קשה מאוד להפריז בחשיבותם של צמיגים איכותיים לרכב, וצמיגים שכאלו הם לפעמים מהווים את ההבדל בין יציאה בשלום ממצב מסוכן לבין הסתבכות בכביש. ההשקעה ברכישת צמיגים יוקרתיים היא תוצאה של הרצון לצייד את רכבנו בצמיג ברמה גבוהה וכך לזכות בשקט נפשי : השוק מוצף במותגים והאיכות כמובן משתנה מאוד מאחד לאחד. צמיגי דנלופ הם דוגמא למותג שמעיד על איכות ברמה הגבוהה ביותר בעולם כולו, והם מבית תאגיד הצמיגים הענק GOODYEAR, שהוא מותג-על בפני עצמו.

 

ממרוצי BMW-לה מאן ועד לכביש ת"א חיפה

 

לעיתים נדירות מתאפשר לנו להשתמש באותו מותג בו עושים שימוש רכבי מירוץ ורכבי-על. דנלופ הוא מקרה כזה, בו אנו יכולים להתקין ברכב הפרטי שלנו צמיג יוקרתי. נאמר מראש שמחירם של צמיגי דנלופ יהיה על הצד הפחות זול של הסקאלה – וכך גם נכון הדבר לגבי כל הצמיגים הטובים הקיימים בשוק : קשה למצוא צמיג שהוא גם טוב וגם זול, למעט אם תמצאו צמיגים במבצע. מעבר לכך עולם הצמיגים הוא עוד מקום בו נדרש הצרכן לשלם על איכות. אבל, נשאל את עצמנו, מהי אותה 'איכות' בצמיגים ?

 

איכות הצמיג נקבעת על פי שקלול של מרכיבים רבים ונמדדת בתוצאה של צמיג יציב וקל לאיזון, קל ועמיד בפני טראומות חיצוניות, בעל מקדם חיכוך גבוה עם הקרקע ויכולת ניקוז גבוהה, אלסטי וגמיש, בעל יכולת בלימה גבוהה ויכולת גבוהה לשאת פניות תחת עומס של זוית חדה או מהירות גבוהה, עמיד בטמפרטורות גבוהות ובמהירות גבוהה, עמיד למשקל הרצוי, חף מתקלות ייצור ובעל אורך חיים של כמה שיותר קילומטרים. על כך אנו מוסיפים שרצוי מאוד שהצמיג יהיה שקט ובעל צריכת דלק נמוכה [ אכן, לצמיג יש השפעה על תצרוכת הדלק] ואם אפשר אז גם שייראה טוב. אנשים המקפידים על רכב מבריק נהנים גם מצמיגים יפים.

 

רשימת תנאים זו מסייעת לנו להבין כמה מתפקידיו החשובים של הצמיג וכמה קשה המלאכה עבור היצרנים, שכן חלק מהתכונות הרצויות סותרות האחת את השנייה – צמיג שיודע לאחוז טוב ו'להדבק' לכביש יצטרך להקריב הרבה מהגומי שלו, כלומר להיות 'רך' על מנת לאפשר אחיזה : צמיג שרוצה להעניק נסועה גבוהה מאוד צריך להיות 'נוקשה' יותק בהרכבו וכך יקריב יכולת בלימה : צמיג שמבקש להציע רכות ונוחות נסיעה יזדקק (לכאורה) לצלעות ודופן פגיעים יותר וכך הלאה, רשימה ארוכה של תנאים אשר בסוף התהליך מכתיבים את הייצור.

 

צמיגי דנלופ הם אחת ההמלצות הראשונות של צוות המומחים של צמיגי המאסטרו לכל נהג, שכן דנלופ היא אחת החברות העולמיות שפיצחו את הטכניקות המסייעות לייצר צמיג אמין ויציב בעל כל התכונות הרצויות. זוהי המלצה חמה לכל המתעניינים ברכישת צמיגים חדשים לרכב, והמלצה נוספת היא להשוות מחירים ולראות שבהשקעה של מעט יותר כסף תוכלו לעבור מצמיג 'פשוט' מבית לא מוכר לצמיג יוקרתי של יצרן עולמי מוביל.

 

 

.

 

logo בניית אתרים