אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. צמיגי הנקוק
  6. /
  7. צמיגי הנקוק hankook tires

צמיגי הנקוק hankook tires

הנקוק – הסינדרלה של עולם הצמיגים

על חברה שהוקמה בשנת 1941 עם 1400 עובדים ומונה כיום פי 10 (!) עובדים ומפעלים הפרושים בכל רחבי העולם ניתן לומר כי זהו סיפור סינדרלה מודרני של עולם הצמיגים.

חברת הנקוק היא כיום יצרנית הצמיגים מספר 6 בעולם. אולי לא שמעתם את השם הזה בשיחות החבר'ה על "איזה רכב עדיף ומה כדאי לקנות...." אבל חברת הנקוק בהחלט ביססה את מעמדה בעולם בעשור האחרון.

 

השקעה לטווח ארוך

כדי להגיע למעמד הזה משקיעה חברת הנקוק לטווח ארוך. היא משקיעה אחוז ניכר מהכנסותיה במחקר ופיתוח כשהמטרה היא אחת: צמיגים זולים באיכות ללא פשרות. הנקוק ממוקמת היטב בקוריאה, סין, ארה"ב וגרמניה וכך גם מכוני המחקר שלה. מטרה שניה של הנקוק היא להגיע להיות אחת משלושת הגדולות. משימה לא פשוטה לחברה קוראנית/סינית, בשוק תחרותי הרווי במותגים ידועים, אבל לא חברה כמו הנקוק תרתע.

 

צמיחה מהירה וחדירה לשווקים

קצב גידול המכירות שלך הנקוק עבר בשנים האחרונות את ה 20% מה ששם אותם לפני כל החברות המתחרות שלה בשוק. בנוסף לכך, כדי לשמור על קצב הגידול בייצור המכוניות בעולם החברה מגדילה את הייצור שלה בשבעה מליון צמיגים בכל שנה. החברה מקימה מפעלים חדשים כדי לעמוד בלחץ ההזמנות וזאת בנוסף לחמשת מפעליה הממוקמים בקוריאה, בסין ואחד חדש שהוקם בהונגריה.

כדי לחדור לשווקים הגדולים יודעים בהנקוק כי למחיר הנמוך יש יתרון גדול, אבל ללא איכות אין סיכוי להצליח. הרי מדובר באביזר בטיחות מן המדרגה הראשונה ואין להקל ראש בכך. ולכן מאמצי המחקר המושקעים בפיתוח טכנולוגי של דגמי צמיגים חדשים כל הזמן.

 

השוק הסיני ומעבר לו

הנקוק מבוססת היטב בשוק הסיני ורבים מיצרני הרכב הסינים משתמשים בצמיגי הנקוק בשלב ההרכבה. כיום נתפס השוק הסיני לשוק שצומח במהירות הגדולה, כחמש עשרה אחוז בשנה, ולכן לטווח הרחוק הנקוק עושה את הדבר הנכון. אך זה לבד אינו מספיק. הנקוק חודרת גם לשוק האמריקני וצמיגיה מורכבים בחברות כגון: קרייזלר ופורד וגם לשוק הארופאי דרך גרמניה שם מורכבים צמיגיה בפולקסווגן ואאודי. השוק הגרמני דורש סטנדרטיים שאינם נדרשים בקוריאה או בסין ולכן השתלבות בשוק הצמיגים בגרמניה מעניק להנקוק דחיפה רצינית בבניית המותג ובביסוס שמה ברחבי העולם כולו.

 

צמיגי הנקוק – גם בטוח וגם זול

הדבר הקשה ביותר לכל חברה הוא בניית המותג שלה. חברת הנקוק עושה זאת בראש וראשונה באמצעות חוסר פשרות בכל בקשור לאיכות הצמיגים שלה וכן בשילובה בשוק הארופאי והאמריקני. פעולה נוספת של הנקוק היא הקמת רשת של "פנצ'ריות" עם השם שלהם בקוריאה (170 תחנות כיום) והתחלת הקמת רשת דומה בסין. המותג מייצר כיום כ-75 מליון צמיגים ברחבי העולם והמטרה היא להגיע תוך כמה שנים ל - 100 מליון.

רכישת צמיג הנקוק איננה פשרה. צמיגי הנקוק הוכיחו עצמם מסביב לעולם כצמיגים בטוחים ואמינים לאורך כל הדרך. צמיגי הנקוק מדגם Ventus למשל, זכו בתואר המלצת קנייה משתלמת בשלל כתבי עת מובילים לרכבים וצמיגים. 

טואול - בניית אתרים